Skocz do zawartości

[Stery] Luz przy wciśniętym przednim hamulcu


BLiTzPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w/w mam luz na sterach przy wciśniętym przednim hamulcu i słychać jak coś stuka wraz z przesuwaniem roweru w przód i w tył, zaczęło się to od zmiany mostka na nowy (NS Quantum Lite) i wymianą podkładki na karbonową z accenta. Robię dokładnie wszystko jak należy, najpierw dokręcam kapsel ale nieważne jak mocno dokręcę to efekt jest taki sam, później dokręcam śruby z mostka. W momencie jak było wszystko w miarę ok, poszedłem się przejechać i przez pierwsze kilka minut było czuć te stukanie ale potem zniknęło - przyjeżdżam do domu... to samo, co to może być?

Stery to FSA Orbit 1.5E ZS.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, poprzedni mostek to był NS Quantum[2014] który wymieniłem bo pękł a nowy to NS Quantum Lite[2017], praktycznie te same mostki, między rurą sterową a top capem jest trochę miejsca. Ogólnie to dziwna sprawa  :icon_confused:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce to SRAM Guide ULT ale to na pewno nie od nich, słychać to centralnie z okolic gdzie są stery i rura sterowa. Słychać jak rura sterowa się rusza przód/tył czego nie powinno być, zwłaszcza ,że jest dobrze wszystko dokręcone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...