Skocz do zawartości
Kross Raty 0 procent
paulsen

ROSE PSYCHO PATH - karbonowy hardtail do ścigania

Rekomendowane odpowiedzi

paulsen
Napisano (edytowane)

W tym roku do sprzedaży trafiła jedna linia karbonowych hardtaili - zamiast osobnych modeli na kołach 27" i 29" mamy model Rose Psycho Path, który w rozmiarze S ma montowane koła 27", a w rozmiarach M, L oraz XL koła 29".

Dzięki optymalizacji układania warstw karbonu w porównaniu z zeszłorocznym modelem udało się zaoszczędzić od 150 do 180 gramów w zależności od wielkości ramy. Geometria jest identyczna - sportowa, rama jest sztywna, krótki tylny trójkąt nadaje jej zwrotność, obecnie montujemy w niej widelec w standardzie boost. 

Ceny zaczynają się od 1800 euro wraz z przesyłką w najtańszej konfiguracji, którą oczywiście można zmieniać dzięki konfiguratorowi online

https://www.rosebikes.pl/produkty/rowery/mtb/cross-country/psycho-path/

 

9gadra.jpg

 

akio95.jpg

 

Ramy dostępne są w kolorach: czarny, czarny z czerwonymi akcentami oraz limonkowy. Oto link do zdjęć tej wersji, jakie zamieścił na swojej stronie niemiecki magazyn BIKE 

http://www.bike-magazin.de/mtb_news/mtb_neuheiten/bike-festival-2017-rose-psycho-path/a35840.html

 

Z powodu pewnych problemów technicznych nie wszystkie elementy w konfiguratorze możliwe są do zmiany, ale dysponuję pełnym zakresem dostępnych części i mogę podpowiedzieć jak można skonfigurować dany model. 

Oto poglądowe zestawienia:

Widelce: Rock Shox Reba RL z blokadą z manetki, Rock Shox SID RL z blokadą z manetki

Koła: DT SWISS modele X 1900 Spline, X 1700 Spline Two, XR 1501 Spline, XRC 1200 Spline (tylko dla modelu z kołami 27,5" czyli rozmiar S)

Opony: Continental Race King Race Sport oraz Schwalbe Racing Ralph Evo Snakeskin

Kierownice: min Race Face Next Flat, Ritchey MTN 2x WCS (alu oraz wersja karbonowa), Syntace Vector Carbon

Sztyce:  Race Face Turbine, Ritchey WCS, Kind Shock Lev Integra, Syntace P6 Carbon HiFlex

Siodełka: Rose, Selle Italia SLR XC, SDG Circuit MTN, Selle Italia SL Flow, Reverse, Tune Speedneedle LE Carbon, Selle Italia SLR Flite Flow, Ergon SMA 30 Comp, SQLab 611 i 612 Ergowave.  

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez paulsen

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
grzesiowu

ile sama rama?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
paulsen

Niestety prócz wyjątkowych przypadków nie sprzedajemy samych ram. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jaro0011

Czy na sezon 2018 PsychoPath'a dostanie oś boost z tyłu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kolmark

 

Geometria jest identyczna - sportowa, rama jest sztywna, krótki tylny trójkąt nadaje jej zwrotność, obecnie montujemy w niej widelec w standardzie boost. 

 

 

Krótki tył bezpośrednio nie nadaje rowerowi zwrotności, za to skraca bazę kół, a dopiero to daje zwrotność, w połączeniu ze stromym kątem główki ramy oczywiście (co akurat powoduje pogarszanie możliwości zjazdowych, niestety). Nadmierne skracanie tyłu upośledza zdolność roweru do podjeżdżania, nie dając NIC w zamian. Dodatkowo, żeby skompensować wymuszony w ten sposób duży kąt rury podsiodłowej (siedzimy zbytnio z przodu nad suportem), trzeba stosować sztycę z offsetem, tym większym, im bardziej stroma rura podsiodłowa, co upośledza zdolności podjeżdżania jeszcze bardziej i rowerzysta wali się na plecy, albo gryzie kierownicę, żeby utrzymać przednie koło na ziemi. Mój stary rower z tyłem 425mm nawet się nie umywa do nowego 29era z tyłem 434mm w podjeżdżaniu, a to tylko 9mm różnicy in plus. Zwrotność bardziej będzie upośledzać długa/szeroka kierownica, łagodny kąt główki ramy niż długi tył. Oczywiście połączenie długiego tyłu z długim przodem daje dramat w zwrotności, za to pod górę i na dół jest niebywale stabilnie. Nie przeceniałbym ram z krótkim tyłem.

Edytowane przez Kolmark

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gocu

1. Jak to jest że gdy konfiguruję napęd zmieniając korbę na 1x (według konfiguratora bez dopłaty) - czyli wylatuje  przednia przerzutka i jedna manetka - a cena roweru się

nie zmniejsza o wartość tych części?

 

2. Do mojego przekroku 86cm wasz kalkulator proponuje korby 175mm i ramę w rozmiarze M (zgadzam się), ale do tego mostek 90mm (okropnie dużo jak na mój gust...)

Edytowane przez gocu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jaro0011

Jak to jest że gdy konfiguruję napęd zmieniając korbę na 1x (według konfiguratora bez dopłaty) - czyli wylatuje  przednia przerzutka i jedna manetka - a cena roweru się nie zmniejsza o wartość tych części?

 

To nawet trochę logiczne, że nie zejdziesz poniżej ceny początkowej ;) Zmiana korby bez dopłaty nie oznacza że rower będzie tańszy niż jest bo nie ma przedniej przerzutki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gocu

Zmiana korby bez dopłaty nie oznacza że rower będzie tańszy niż jest bo nie ma przedniej przerzutki.

 

Jeśli ktoś demontuje jakieś części z roweru i sprzedaje go bez nich to powinien obniżyć cenę o ich wartość - czy choćby symbolicznie, ot, żeby kupujący nie czuł się robiony w balona.

 

A teraz uwaga - to jest dopiero śmieszne: rower w podstawowej konfiguracji jest dostępny od reki, a na ten sam rower z wymienioną korbą, manetkami (z dwóch na jedną)  i pozbawiony przedniej przerzutki trzeba czekać... 5 tygodni. Niemieckie tempo, langsam, langsam, aber sicher... :)))

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jaro0011

 

 

A teraz uwaga - to jest dopiero śmieszne: rower w podstawowej konfiguracji jest dostępny od reki, a na ten sam rower z wymienioną korbą, manetkami (z dwóch na jedną)  i pozbawiony przedniej przerzutki trzeba czekać... 5 tygodni. Niemieckie tempo, langsam, langsam, aber sicher... ))


Pewnie muszą taki customowy rower złożyć od zera, zamówić części, ściągnąć ramę z Tajwanu itp... :P 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
paulsen

Rowery Psycho Path, podobnie jak większość naszych modeli, głównie składane są na zamówienie według konfiguracji wybranej przez nabywcę. Zdarzają się egzemplarze złożone, gotowe, bez możliwości dokonywania modyfikacji, ale jest ich niewiele, bo większość klientów woli pozmieniać komponenty. 

System nie zawsze pokazuje realny czas dostępności wybranego egzemplarza, pracujemy nad nową stroną internetową sklepu i nowym wariantem konfiguratora, który będzie lepiej zsynchronizowany z bazą magazynową. Czasem zdarza się, że z powodu opóźnień w dostawie ze strony poddostawców trzeba poczekać dłużej na rower. Tak jest np z nową Ultegrą, której dostawy Shimano przesuwa cały czas. Preferencje nabywców co do wyboru komponentów też bywają różne. 

Potwierdzeniem daty złożenia roweru jest zwykle rachunek/faktura czyli zamówienie przetworzone przez dział sprzedaży, który jednocześnie rezerwuje części dla danego zamówienia. Pierwszeństwo w kolejce na montażu mają zamówienia zapłacone. 

Ramy modelu Psycho Path podobnie jak kilku innych modeli właśnie się kończą się, zazwyczaj zamawiamy dwie partie na cały sezon. Pierwsza przychodzi najszybciej i zwykle najszybciej się rozchodzi, kolejna - większa - to zwykle zapas do końca sezonu. 

Z częściami 2x11 vs 1x11 i cenami też musimy poczekać na nową wersję konfiguratora. Product managerowie działu MTB chcieli umieścić w konfiguratorze model podstawowy 1x11 by z tego poziomu dokonywać modyfikacji na 2x11, ale dział sprzedaży sprzeciwił się, bo zdecydowana większość klientów kupuje rowery z napędem 2x11. Podsumowując - konfigurator nie umożliwia przejścia w dół i zejścia z ceną, bo nie został tak zaprogramowany. Wywodzi się z czasów gdy sprzedawaliśmy nawet 8 wersji tego samego modelu, różniących się detalami w wyposażeniu, a podstawą sprzedaży był katalog wysyłkowy. Klienci preferowali raczej upgrade modelu za dopłatą, nikt nie przewidywał wtedy uproszczenia napędu do  1x11 lub 1x12.

 

Mostek - długość można zmienić w uwagach do zamówienia i przesłać także tę uwagę do mnie, a ja dopilnuję by dział sprzedaży dobrał odpowiedni mostek. Można go zresztą zamienić na krótszy/dłuższy jeśli po przymiarce rozmiar okaże się niewłaściwy. 

 

Edytowane przez paulsen

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
paulsen

Niedawno trafił do Polski rower demo PSYCHO PATH 2, do którego wprowadziliśmy kilka ciekawych modyfikacji. Niech posłużą one zatem jako przykład tym, którzy chcieliby skonfigurować ścigacza do XC.

35colz8.jpg  

Pierwsze modyfikacje objęły kokpit.

Mostek Syntace to prawdziwa ekstraklasa, tutaj w rozmiarze 75 mm (dopłata 41 euro)

Zamiast seryjnej kierownicy wybraliśmy Ritchey MTN 2 WCS (+26 euro)

 Aby usprawnić przełączanie dodaliśmy manetki X01 Eagle (+59 euro) 

A zamiast hamulców SRAM, które nam się nie podobają założyliśmy Shimano XT (+91 euro) 

2q1gqd3.jpg

Choć na kołach DT SWISS X1700 można już nieźle pomykać postawiliśmy na wyższy model XR 1501 Spline One (22.5 mm) dopłata  317 euro 

63r3w3.jpg 

Na wyścigach ważna jest pewna zmiana przełożeń. Długi wózek SRAM 1x12 musi być sztywny aby w warunkach bojowych przy lekkim skrzywieniu haka zmiana biegów dalej była precyzyjna - stąd wymiana przerzutki GX na sztywniejszy model  X01 Eagle pod napęd 12-rzędowy (dopłata 105 euro)

Ponieważ Psycho Path ma dość sztywną ramę zdecydowaliśmy się także na jeden z najlepszych modeli sztycy z dostępnych obecnie: sztywna, lekka, a zarazem świetnie tłumiąca drgania z tytanowymi śrubami, 400 mm Syntace P6 Hi-Flex (dopłata 145 euro).

Koszt całości - 2893 euro. 

To wciąż taniej niż najwyższa w ofercie wersja Psycho Path 4 gdzie większość w/w komponentów jest już w podstawowej konfiguracji. Czwórka kosztuje 3699 euro: na pokładzie pełna grupa Eagle XX1, a także widelec SID zamiast Reby.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

 • Podobna zawartość

  • Brombosz
   Przez Brombosz
   Witam forumowiczów.
   Przyszła pora pozbyć się mojego leśnego przecinaka 27,5". Poniżej link do ogłoszenia, pod którym wszystko jest dokładnie opisane. Kontakt przez Allegro, OLX lub PW na forum. 
   Rower zadbany, w pełni sprawny, kilka podzespołów od nowości wymienione. Bezawaryjnie nabijał spore kilometry pod moją słuszną wagą 100kg i dlatego też muszę pochwalić firmę Karbon za to, że obok rowerków dziecięcych i damskich, wypuścili całkiem dobrą maszynę w rozsądnych pieniądzach. Rower ma dosyć agresywną geometrię i zachęca do mocniejszego deptania. Posiada drobne ryski i otarcia, ale nie rzucają się w oczy. Waga 14kg. Polecam osobie wysokiej jako kompromis między transportem a zabawą. Sprzedaję bo mam inną maszynę na średnim kole, a w późniejszym planie jest gravel albo odchudzony 29er.


   Pozdrawiam i zachęcam.
  • Adi1210
   Przez Adi1210
   Witam.Trochę odświeżony przeze mnie Fischer(chyba dość stary).Nowe opony i dętki 27 cali,nowe niefirmowe siodełko,nowe linki,klocki hamulców,oświetlenie.Obręcze stalowe.Proszę o wycenę.
  • Jeetro
   Przez Jeetro
   Witam. Po pierwsze, czy 26 czy może 28 cali będzie lepsze przy wzroście 175? (Rama jest raczej odpowiednią do wzrostu). Po drugie chodzi mi bardziej o producenta, czy znacie jakieś dobre, mieszczące się w granicy 300 zł za sztukę koła jednobiegowe z torpedo? Nie chciałbym, żeby koło topornie się kręciło. No i stal czy aluminium? Nie mogą być zbyt ciężkie.
×