Skocz do zawartości

[przerzutka/łańcuch]


pudlo02

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wymieniłem ostatnio łańcuch na nowy, zamykany spinką. Na stojaku wyregulowałem przerzutkę, wysmarowałem i oczyściłem cały napęd elegancko, zobaczyłem, że wszystko gra i wyszedłem, żeby potestować sobie w terenie. Niestety, szczególnie na środkowych koronkach, przerzutka zaczęła się zacinać, skakać, sam nie wiem jak to dokładnie określić. Nie było to spowodowane chęcią zmiany przełożenia na wyższe lub niższe, po prostu przy 'dociśnięciu' pedałów przerzutka zaczynała skakać. Na skrajnych przełożeniach tego nie zauważyłem. W związku z tym, że i tak miałem w najbliższym czasie wymieniać wózek przerzutki, zwaliłem wine na starą uważając, że już nie daje rady na świeżym, nierozciągniętym łańcuchu. Wymieniłem zatem przerzutkę i sytuacją się powtórzyła. Założyłem więc stary łańcuch na którym przejeździłem pół dnia i nic się nie działo. Gwoli wyjaśnienia - ilość ogniw taka sama, łańcuch kupiony specjalnie do mojej, 8 rzędowej przerzutki, sama przerzutka wyregulowana, świeża, więc w pełni sprawna, na stojaku serwisowym wszystko, nawet przy wysokich obrotach, mocnym dociskaniu pedałów, działa bez najmniejszego problemu.

Co się dzieje, z czym to się je i co można na to poradzić, prosiłbym o pomoc, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, człowiek całe życie się uczy... Nie, nie tylko, ale sporo. Korbę mam tylko z jedną koronką, w dodatku nie ma nawet całego sezonu, bo wymieniałem całość, gdy zakładałem napinacz. Ale dzięki wielkie za pomoc, nie wpadłem na to, żeby sprawdzić w jakim stanie jest kaseta, mam nauczkę na przyszłość. Piwo dla ciebie, problem rozwiązany!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korbę mam tylko z jedną koronką, w dodatku nie ma nawet całego sezonu, bo wymieniałem całość, gdy zakładałem napinacz.

jeśli założyłeś do tak zakatowanego łańcucha (zdjęcia pokazują mocno wytarte rolki) ...to zębatka w korbie pewnie też do wywalenia ;-((( Kasetę zmieniasz zawsze z łańcuchem . Daj zdjęcie zębatki w korbie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...