Skocz do zawartości

[opona] Zmiana rozmiaru bieżnika


KamilDH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam oponę o rozmiarach 26x2,10 i nie wiem czy mógłbym zmienić na oponę 26x2,0 , Będzie dobra czy za mała ?

Nie wiem czy bieżnik będzie pasował .

Jestem nowy w świecie rowerów , więc proszę o pomoc :icon_confused:

Z góry dzięki :icon_cool:

srednica obu opon to 26 cali wiec powinna pasowac bez zadnych problemow, roznica dotyczy szerokosci opony, 2,0 bedzie nieco wezsza niz 2,10 (bardzo nieznacznie, to jest podane tez w calach wiec roznica 0,1 cala to raptem 0,25cm) aczkolwiek pamietam wlasna przygode kiedy czasowo zastapilem 26x2,0 opona 26x1,95 i pomimo wlasciwie znikomej roznicy ta 1,95 byla strasznie ciezka do zdjecia/zalozenia, jakby byla za mala... trzeba tez brac poprawke ze co producent to miara, niby to samo ale... jak z butami, 10tka 10tce nierowna;)

aha, szerokosc to jedno a rzezba bieznika to drugie, nieraz klockowatosc sprawia ze opona wydaje sie szersza choc wcale taka nie jest.

co do samego juz bieznika to z kolei pytanie po czym bedziesz jezdzil. terenowe klocki na asfalcie mijaja sie z celem, daja wylacznie opor, halas i zdzieraja sie. z kolei gladki, miejski bieznik w terenie tez bedzie porazka, nie bedzie trakcji, za to bedzie sie zakopywal i slizgal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...