Skocz do zawartości

[gravel] Accent Furious - upewnienie się co do rozmiaru ramy


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ja od 2 tygodni ujezdzam rozmiar L. Mój wzrost to 185cm, noga 88/89. Rozmiar jest ok aczkolwiek dziwnie się czuję z krótkim mostkiem 9cm, w poprzednim rowerze miałem 11cm. Może to kwestia przyzwyczajenia, jak dalej będzie coś mi nie grało to na przyszły sezon zamontuje dłuższy mostek. Trzymając za klamki jest ok, przy chwycie za kierownicę mam wrażenie że jest ciut za krotko- ale jak wcześniej pisałem, rower mam krótko i wciąż się przyczajam.

Do XL się nie przymierzałem bo nigdzie w Wawie nie mieli, zresztą moja L-kę też kupiłem w ciemno, bez mierzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzięki za info. Znalazłem - fajny smerfik hehe :)   Zastanawiam się ostatnio czy nie sprzedać mojego CX One i zbudować rower na bazie ramy Furious lub kupić gotowego. Z drugiej strony mogę ulepszyć CX One, ale to nieco nieopłacalna zabawa, a i tak nie wstawię nigdy z tyłu zbyt szerokiej opony.

 

Czy przy okazji możesz dla mnie zmierzyć jaką accent dał szeroką kierownicę w tym rowerze? W specyfikacji nie podali za dużo oprócz nazwy. Czy ma ona w dolnym chwycie szerszy rozstaw niż u góry?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy przy okazji możesz dla mnie zmierzyć jaką accent dał szeroką kierownicę w tym rowerze? W specyfikacji nie podali za dużo oprócz nazwy. Czy ma ona w dolnym chwycie szerszy rozstaw niż u góry?

 

Pzdr

 

 

Góra 44cm, na dole mierzone przy kapslach do trzymania owijki- 47cm.

 

Gotowego Furiousa to nie kupisz, na fb napisali, że mają być dopiero pod koniec roku. Czyli znając ich obsuwy będą na wiosnę.

Swoją drogą to jest ciekawa koncepcja biznesu, mają niezły produkt na który jest sporo chętnych, a oni zamiast produkować ile wlezie to robią jakąś ograniczona liczbę. Nie wiem ile oni ich wyprodukowali, kilkadziesiąt sztuk? 100? Taki biały kruk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mam 186 cm, noga 87. Wole bardziej komfortowo ni sportowo.

L czy XL ? Ma ktoś jakieś doświadczenia ?

W ogóle w tej ramie stack/reach wychodzi ok. 1,5. Gravele chyba koło 1,6 powinny się kręcić.

 

Jednego gravela już mam, a ten rower chcę zbudować właściwie tylko na trenażer. Więc te wymiary pewnie będę mógł dostosować mostkiem czy podkładkami.

 

Edytowane przez sapero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na podobne i pomijając ich podpowiedź na stronie gdzie łapiesz (-my) się wzrostowo, w wymiary wzięła bym s. Bardziej wysunięta sztyca zachęca jednak do sakwy pod siodłem tego tzw odwloka. Inna technika jazdy i prowadzenie roweru. Ale to rzecz gustu oczywiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Odgrzeję kotleta, ale właśnie zmieniam rower i padło na ramę accenta. Mam 190cm i waham się pomiędzy L i XL. Rowery na których jeżdżę/jeździłem miały raczej krótsze ramy górne (575-580) i mostek 100mm. Boję się, że XL będzie za długa, a mostek 80mm raczej odpada. Z kolei L ma trochę za krótką podsiodłówkę i główkę ramy i nie chciałbym, żeby rower wyglądał na za mały. Może ktoś o podobnym wzroście coś podpowie?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

To i ja się podepnę, mam 182cm i wagę niestety ciężką (100kg), przymierzam się do zakupu accenta furious, potrzebuje roweru względnie komfortowego, szczególnie asfalt, czasami utwardzone ścieżki. Celować bardziej w rozm M, czy L ? Bo wydaje mi się że jestem na pograniczu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...