Skocz do zawartości

[gravel] Accent Furious - upewnienie się co do rozmiaru ramy


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Jest w sprzedaży rama Accent Furious z następującą geometrią. Niestety, cały rower jeszcze nie wyszedł na rynek i nie mogę się na nim niestety przejechać/przypasować. Mógłbym prosić o pomoc w doborze rozmiaru ramy? Celuję w sama ramę z widelcem bo nie odpowiada mi baranek, osprzęt SRAM 1x11 oraz fakt, że całość kosztuje około 4,5k PLN (nie dostałem takiego budżetu od żony na  rower ;) ).

 

Mam 176cm wzrostu i długość nogi wynosi 81cm, do tego chciałbym koła 28". Z geometrii (tyle ile mogę wyczytać) obstawiam rozmiar M. Ten sam rozmiar był odpowiedni w przypadku GIANT Roam 1 i GIANT Escape 1. Czy to dobry wybór?

 

Przeznaczenie to szosa, chodniki, polne drogi, lasek kabacki. Do MTB poleca się mniejszy rozmiar ramy, nie wiem jak to jest natomiast w przypadku szosówek.

Edytowane przez MonsieurFop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M-ka jak najbardziej, górna rura 550 dla wzrostu 176cm jest jak najbardziej odpowiednia - ale przy baranku, a nie przy prostej  kierownicy.

 

Pamiętajcie o tym że ramy szosowe - czyli z założenia robione pod baranek - są _krótsze_, bo chwyt na klamkomanetkach (najbardziej naturalny dla tej kierownicy) wydłuża pozycję na rowerze o dobrych kilka centymetrów!

 

Ja bym brał M-kę, ale jednak z barankiem, niż kombinował. Potem będą znów problemy z klamkami lub/i z hamulcami, ech... po co?

Edytowane przez gocu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za upewnienie.

 

@gocu, dlaczego piszesz, że będzie problem z klamkami lub/i z hamulcami?

 

Na prostą kierownicę musisz zamontować zwykłe klamki - a nie wiem co to za hamulce "ACCENT MECHANICAL", ale np. avidowskie BB sa robione w dwóch różnych wersjach - pod klamkomanetki (BB Road) albo pod zwykłe klamki (BB MTB) - klamkomanetki szosowe i klamki MTB mają inny uciąg linki.

 

Zrób jak chcesz - ale pochwal się potem jaka drogę krzyżową przeszedłeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąt podsiodłowej to 74 st., więc można zastosować sztycę z offsetem nawet 25 mm. Kat główki 71 st., czyli można wrzucić mostek 12 cm, nawet 13 cm, to sprawi, że można wrzucić prostą kierę z małym backsweep do rozmiaru M i będzie fitnesowy-gravel.

 

Post cobu wywołał u mnie :( , ale po przeczytaniu Twojego znów miałem :) . Tak będę kombinował, dziękuję za rade.

 

@cobu, nie omieszkam i na pewno napiszę jeśli będę kontent. Jeśli nie to też napiszę

 

Zamówiłem rozmiar M.

Edytowane przez MonsieurFop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MonsieurFop

 

Ponieważ sam czekam z utęsknieniem na Furiousa, a go nie ma i nie wiadomo kiedy będzie (to jakiś dramat z tym Accentem, że taka popelina z wprowadzaniem roweru który zapowiedzieli w listopadzie 2016), to mam pytanie czy same ramy są już dostępne od ręki? Czy zamówiłeś i czekasz aż się pojawia tak jak całe rowery, w bliżej nieokreślonej dacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maxwel

Rama jest dostępna od dziś w sklepie: http://velo.pl/czesci/ramy/accent/furious

Taniej w: https://www.rowertour.com/p/64920/accent-furious-rama-przelajowa-czarno-pomaranczowa-polysk

 

Widelce FURIOUS mają być jutro lub po weekendzie w sklepie. Obstawiam, że rower będzie jutro lub po weekendzie też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odgrzewam kotleta.

 

@MonsieurFop kupiłeś ramę i widelec? Bo ciekaw jestem czy są już fizycznie dostępne. Jest połowa maja, a rowerów wciąż nie ma w sklepie, Accent co chwila podaje termin ich wprowadzenia i na tym się kończy.

 

Ta firma to jest jakiś żart, jeśli jakość ich produktów jest adekwatna do zarządzania sprzedażą to ja jednak podziękuję. A szkoda bo zapowiadał się fajnie, tylko że na wirtualnym rowerze nie pojeżdżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry dzień dobry,

@maxwel, wczoraj właśnie konwersowałem na FB z Accentem i Pani Karolina przeprosiła, ale jest poślizg z widelcami, niezależny od nich. Obstawiam dostawca nawalił albo problem z dostawą. Do końca tygodnia mają być widelce dostępne. Widelce będą tylko alu/carbon, nie będzie pełnego karbonu ani też aluminium (który to chciałem zakupić...).

 

Ja już podczas premiery zakupiłem ramę i pozostaje czekać, albo kupić FORCEa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaaaa, ona co tydzień to samo pisze- rowery będą pod koniec tygodnia. Ostatnio pytałem w czwartek lub piątek i miały być wczoraj (wtorek), jakbym zapytał teraz to znowu będzie odpowiedź, że w przyszłym tygodniu. Okazuje się, że oni sami nie mają pojęcia, to jest jakaś totalna amatorka jak w produkcji garażowej na zasadzie " jak będzie to będzie". I o ile jest to normalne przy jakichś customowych projektach, to nie wiem jak może się zdarzyć w firmie która chce uchodzić za poważną i rywalizować z największymi. Działają w branży sezonowej i tracą najlepsze miesiące sprzedaży. Ten rower może będzie w lipcu, może w październiku a może dopiero w przyszłym roku. To mój pierwszy kontakt z Accentem i prawdopodobnie ostatni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,
@maxwel to prawda, tak pisałam, ponieważ tak miało być. Pojawił się problem z dostawą. Niestety jako producent różne kłopoty napotykamy po drodze i nie wszystkie poślizgi zależne są od nas. Proszę mi wierzyć, że robiliśmy co w naszej mocy, żeby możliwie przyspieszyć całą sprawę. Na szczęście od ponad tygodnia rowery są dostępne, sety też. 
Pozdrawiam Panów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Podeślę się do tematu. Też rozważam zakup Accenta furious i nie wiem który rozmiar byłby lepszy M, że czy S? Mam 174cm wzrostu, noga 82,5cm. Od Accenta na fabook-u uzyskałem informację, że S, natomiast 2 sprzedawców twierdzi,że M i bądź tu mądry ;-)

Miałem możliwość przymierzenia się tylko do M i czułem się komfortowo, jednak sztyca była bez off set-u i mocno do przodu przesunięte siodełko, natomiast mostek miał 80 mm - czy nie za krótki?

Gdyby założyła się legendę czy M-ka nie będzie tym bardziej za dużą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

@maxwel to prawda, tak pisałam, ponieważ tak miało być. Pojawił się problem z dostawą. Niestety jako producent różne kłopoty napotykamy po drodze i nie wszystkie poślizgi zależne są od nas. Proszę mi wierzyć, że robiliśmy co w naszej mocy, żeby możliwie przyspieszyć całą sprawę. Na szczęście od ponad tygodnia rowery są dostępne, sety też. 

Pozdrawiam Panów :)

 

Z tą dostępnością to bym nie przesadzał, były przez chwilę rowery, a teraz znowu nie ma lub jest ostatnia sztuka. To tak wygląda jakbyście złożyli po 3 rowery z każdego rozmiaru i znowu przerwa na jakiś czas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leniu Ramę mam. Rama ma miejsce na końcówkę pancerza przyspawaną do mufy, między widelcem na tylne koło. Widzę to tak, że puszczasz pancerz POD ramą (za pomocą dołączonych uchwytów) i końcówkę pancerza wkładasz we wspomniane miejsce. Odległość między dolnym uchwytem w ramie a miejscem na pancerz jest na tyle duża, że pancerz nie wystaje za mocno pod ramą. Przerzutka oczywiście down-swing. Jeśli ktoś inny ma inny patent, chętnie się zapoznam. Zdjęcie dorzucę dziś wieczorem lub jutro, ale to chyba w nowym wątku będę robił.

 

@christophorus1 4cm wydają się optymalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...