Skocz do zawartości

[amartyzator przedni] NCX DRL 28 - jaki mostek?


rum67

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki przedni widelec jak w tytule, szczegółowy opis:  https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/amortyzatory-rowerowe/widelce-amortyzowane/p,amortyzator-powietrzny-ncx-drl-28-63mm-a-head-czarny-sr-suntour,612374.html?skad=googlepla&gclid=CjwKEAjw5_vHBRCBtt2NqqCDjiESJABD5rCJAA-440LGLK2eVo8FZ-uQ9hZZqaDbrBDJtikk0_GyLRoCODbw_wcB

chodzi o to że kompletnie nie wiem jaki powinien być mostek kierownic pomoże ktoś? 

Edytowane przez rum67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie jedyne co można powiedzieć, to że ma to być mostek a-head (czyli NIE wpuszczany) 1 1/8". Średnica montażowa kierownicy musi być dobrana do niej, więc albo 25,4mm, albo 31,8. Długość i kąt musisz już sam dobrać. Rower to trekking lub cross sądząc po widelcu, więc myślę że można zacząć od standardu czyli 90-100mm, kąt około 6-8 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie jedyne co można powiedzieć, to że ma to być mostek a-head (czyli NIE wpuszczany) 1 1/8". Średnica montażowa kierownicy musi być dobrana do niej, więc albo 25,4mm, albo 31,8. Długość i kąt musisz już sam dobrać. Rower to trekking lub cross sądząc po widelcu, więc myślę że można zacząć od standardu czyli 90-100mm, kąt około 6-8 stopni.

 

Generalnie to kupiłem sobie rower miejsko-trekkingowy z tym że za duży mam wzrostu 181cm, a rama to rozmiar 58cm gdzie przy moim wzroście powinno być 53cm, na początku miałem problem z siedzeniem, bo sztyca jest z amortyzatorem i nie mogłem bardziej obniżyć siedzenia, wyjąłem sprężynę i co za tym idzie siedzenie poszło jeszcze bardziej znacznie na dół o jakieś 6cm więc myślę że do siedzenia się przyzwyczaję, a teraz chciał bym zmienić mostek kierownicy na znacznie krótszy bo jest mi trochę za daleko do kierownicy, w sumie nie wiem czy to dobry pomysł ale już na nic innego chyba nie wpadnę...     

Edytowane przez rum67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety byłem za zaślepiony osprzętem, bo rower miał wszystko tak jak chciałem, no i też w opisie miał napisane że "na faceta 180-190cm wzrostu", to się nawet nie zastanawiałem, dopiero potem jak zamówiłem no i się okazało że faktycznie za duży, a teraz mi się nie opłaca sprzedawać... dlatego chciał bym jeszcze sprawdzić jak by było na innym mostku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co nie warto próbować z tym mostkiem?
Myślę że około 100zl za wymianę mostku to jeszcze nie majątek, a jak to może sporo poprawić konfrater jazdy to czemu nie?
A zmiana ramy ma sens, no i ile mniej więcej kosztowała zmiana ramy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

link do specyfikacji roweru podeślij to zobaczę jaka rama za ile i co ew. jeszcze trzeba dokupić

 

http://2016.cube.pl/rowery/trekking-tour/touring/cube-touring-pro-black-grey-lime-2015/

 

To chyba będzie taka rama, tyle że na Alfine 11 i inną sztycą... ogólnie model Cube Touring Pro na  2015r

Edytowane przez rum67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz alfine to taka rama powinna być ok. Powinno udać przełożyć się 100%. Cena jak widzisz nie jest jakaś wygórowana. Koszty wysyłki do PL niestety małe nie są.

 

https://www.bike-discount.de/en/buy/cube-travel-sl-rf-frame-anthrazit-green-628035/wg_id-278

No dzięki Ci że udało się zaleź taką ramę, myślę że to by było bardzo fajne z taką ramą rozwiązanie, i będę chyba się zastanawiał nad kupnem, a na chwilę obecną można by zmienić ten mostek? 

Edytowane przez rum67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ramy to dzisiaj są a jutro ich może nie być - to taka przypadłość bike-discount. Masz akurat rozmiar 50, który będzie ok. Przekładka zajmie Ci 2h (potrzebny klucz do suportów, ściągacz do korb, ze 2 imbusy i jakiś śrubokręt do przekładki błotników).

Aaa i jak przewód hydrauliczny hamulca tylnego wewnątrz ramy idzie to będzie trochę więcej zabawy i w takim przypadku przekładkę niech lepiej serwis zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...