Skocz do zawartości

[opaska] taśma klejąca pęka, jaki zamiennik?


herosa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Posiadam ZTR Crest 29 i jeżdżę na dętkach, stąd zwykła opaska.

Z opaską na tych obręczach mam problem od samego początku - stosowałem zwykłe, później samoprzylepne Schwalbe, teraz taśmę klejącą. Co się dzieje... Otóż każda opona siedzi na obręczy na tyle ciasno, że przy zdejmowaniu i zakładaniu każda opaska się przesuwa po obręczy otwierając dziury na nyple.

Stosowanie taśmy klejącej jest niby ok, ale muszę ją odklejać (jej resztki) i przyklejać nową co miesiąc. Dodatkowo nigdy nie mam pewności, czy aby nie powstała kolejna dziura.

Co zakładać, czym obklejać, może spróbować zakleić same dziury na nyple czymś (chodzi mi to po głowie dość długo). Lecz nie znalazłem pomysłu co by to mogło być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crest'y to chyba 21mm mają wew

 

 

Gorilla 25mm ladnie siadla u mnie na obreczy 19mm szerokosci wewnetrznej, takze mysle, ze i tutaj da rade. Tez mialem podobne watpliwosci, ale nalezy pamietac, ze profil obreczy nie jest plaski, co w rzeczywistosci daje miejsce na wklejenie szerszej tasmy, a gorilla jest naprawde dobra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Gorilla po necie, bo stacjonarnie mało kto ma. Też planuję nią obkleić obręcze.

Sporo cyrków z ciasnymi oponami zaliczyłem, ale nie zdarzyło mi się żeby zwyczajna czarna taśma izolacyjna się odkleiła/przesunęła. Można dać wąską na same gniazda nypli, a szerszą po całości.

Może spróbuj po taniości zanim zaczniesz się za gorillą rozbijać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykła dobrą taśmą izolacyjną. kosztuje kilka złotych z hydraulicznym i jak nakleisz ją na obręcz wcześniej oczyszczoną wewnątrz benzyną ekstrakcyjną to i na mleku TLR zrobisz. Nie trzeba kupować opasek, taśm stansa czy innego kupę kosztującego sprzęta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Kupiłem dziś taśmę Gorilla poleconą tutaj. Wygląda spoko. Udało się stacjonarnie :)

Przednia obręcz jest czysta, ale tył ma resztki kleju po Schwalbe. Próbowałem benzyną ektrakcyjną, zmywaczem do paznokci... nie idzie :(

Gorilla trochę kosztuje, to chciałbym na czystą przykleić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...