Skocz do zawartości

[makrokesz- kontynuacja] co o tym myślicie?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Nie jestem zbyt znany na tym forum, więc nie chcę tutaj siać spustoszenia i się narzucać, więc wolę zapytać co myślicie wszyscy ci ze starym stażem i nie tylko... Ostatnio siedzę trochę w domu, nie mam kasy bo jeszcze się uczę i nie mam czasu na stałą pracę, czasami jakieś ulotki i inne rzeczy, ale mniejsza z tym. Więc siedzę w domu, w rowerze mam rozwalone piasty i zbieram na nowe, tym bardziej powodów do wychodzenia z domu jest jeszcze mniej... Ale, zauważyłem coś ciekawego.
 W marketach są różniste nowe makrokesze, jakieś pseudo fat bajki, jakieś z żółtymi goleniami górnymi, jakieś kurde nie wiem co jeszcze :D Wpadłem na pomysł, by kontynuować temat makrokeszy, kiedyś napisany, dosyć ciekawy i zapomniany. Fotki na nim już nie istnieją, a samych informacji w nim jest dość mało.

Link do tematu: https://www.forumrowerowe.org/topic/27903-makrokesz-ostrzezenie-przed-zakupem-zbyt-taniego-roweru/

No i sam ten temat wydaje się być mało czytelny, bo czy jakiś działkowicz, będzie chciał wnikać w te wszystkie chaotyczne rozpiski? Machnie ręką i pomyśli "eee tam, kupię se tego roweru z oszą i dobry będzie, nie będę czytał tych maniaków jakichś".
Wpadłem na pomysł napisania w sumie po części na nowo tego artykułu, tak dosyć ambitnie. Pisząc co i jak działa, co jak powinno działać, co jak się nazywa i jak to się może psuć, jak to naprawiać, na czym jeździć, żeby było bezpiecznie, no takie podstawy, ale z dość dużą dawką wiedzy, tak żeby taki zakupowicz, co myśli o kupnie roweru w sobotę, jakiegoś za 400zł bez żadnej wiedzy, po przeczytaniu tego mojego tematu, odszedł od tej myśli. Zamiast tego dozbierałby trochę kasy, albo poszedł z tym, co już ma do sklepu rowerowego i kupił coś do swoich osobistych preferencji o których też bym napisał. No to co myślicie?


Dodam jeszcze, że adresatem tego tematu nie miałyby być osoby, które mają pojęcie o mechanice rowerowej, tylko ludzie, którzy myślą, że rower to jest jakiś monolit. Dla których rower, to jest coś, na co się wsiada i to ma jechać. O takim starodawnym myśleniu trochę, z czasów, kiedy rowery były z jednej fabryki, wszystko się tam produkowało i montowało w jednej firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że na forum praktycznie nie ma pytań o makrokesze...

Myślę, że obecnie jak ktoś chce coś takiego kupić to po prostu kupuje i nie zagląda na fora tematyczne.

Za to mogło by się przydać coś innego, bo bywa dużo zapytań o tanie rowerki mtb i a la mtb. Tu można by wyjaśnić np. czym się różni amortyzator od uginacza jeśli ktoś myśli rzeczywiście o jeździe w terenie. Albo odpowiedzieć na pytanie czy do jazdy po mieście na pewno trzeba mieć rower (wyglądający jak) górski z (niedziałającym) amortyzatorem oraz hamulcami (prawie jak) tarczowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Borsuczy, masz jakieś techniczne problemy z założeniem tematu?

 

 

by kontynuować temat makrokeszy, kiedyś napisany, dosyć ciekawy i zapomniany
Właśnie ... zapomniany....ciekawe dlaczego? Skoro jest zapomniany to znak, że nikt tam nie zagląda. Poza tym temat jest zamknięty przez automat z powodu braku aktywności.

Temat jest średnio ciekawy, a zainteresowani szukają raczej w określonym pułapie cenowym, a nie pod hasłem makrokesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...