Skocz do zawartości

[suport] Problem z doborem wkładu pod ramę Urala.


DonDiego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pewnego czasu bawię się ze starym rowerem wujka znalezionego gdzieś w odmętach piwnicy. Główne założenie to zrobienie ostrego koła i przy okazji odrestaurowanie paru części roweru (był strasznie niezadbany). Niestety, jak to zawsze nie ważne jaki to temat czy rzecz pojawiają się problemy. Otóż problem polega na tym, iż nie potrafię dobrać wkładu suportu do mufy w tej ramie (prawdopodobnie jestem na to za głupi bądź nie jestem obeznany w tym temacie, bardziej to pierwsze). Oczywiście tak jak to konto również jestem Świeżakiem w "sprawach rowerowych". Z informacji które jeszcze mogę dodać to cała ośka ma wymiary 140 mm, mufa 35/36mm. Aha i jeżeli coś zrobiłem źle, czegoś nie dałem w temacie, nie napisałem jakiejś informacji to walcie śmiało, na pewno to poprawię/ napiszę. Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Raczej nie ma alternatywy. Taki juz urok suportu z wbijanymi miskami...

 

Można conajwyzej próbować tulejowania z gwintem i przejscia na dowolny suport BSA.

 

Ktos tu kiedys z sukcesem dokonał takiej operacji, ale niestety dokumentację fotograficzną pożarła wszechmocna Matryca...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wklej jakieś fotki tego suportu, bo zarówno Urale jak i Ukrainy potrafiły mieć (w zależności od rocznika) zarówno wbijane jak i wkręcane suporty. Więc zanim zaczniesz walić młotkiem dobrze by było się upewnić co tam siedzi. Zła wiadomość to taka, że ludzie radzieccy stosowali swoje własne standardy ( i niekoniecznie musiały to być GOST-y)i dlatego jako części zamiennych do Urali zwykle nie da się użyć elementów które nie zostały wyprodukowane w fabryce w Permie

Tu masz wątek ze zdjęciami suportu Ukrainy: ten jest akurat wkręcany

https://www.forumrowerowe.org/topic/198757-suport-rower-ukraina-nie-wiem-jak-wyciagnac/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...