Skocz do zawartości

[stery i kierownica] Poszukiwania do lekkiego XC, maratonów MTB i bikepackingu


rooted.manatee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poszukuję do On one Inbred'a (29er ze sztywnym widelcem) sterów i kierownicy. Chciałbym wydać na całość do 400zł. Stery powinny być typu ahead 1-1/8 cala, a kierownicę chciałbym prostą, o rozmiarze >700mm.

Rower przeznaczony będzie do lekkiego XC, maratonów MTB i bikepackingu. Mostek mam Race Face Atlas 50mm (ma 0st. wznios).

Czy możecie coś polecić w tych pieniądzach?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomek.

Zastanawiałem się nad nimi. Te też rozważam:

http://allegro.pl/fsa-the-pig-stery-1-1-8-mtb-bmx-freeride-i6652844281.html

http://allegro.pl/fsa-stery-orbit-mx-czarne-1-1-8-cyklomania-i6795462313.html

http://allegro.pl/cane-creek-ten-ec-34-stery-klasyczne-1-1-8-zewnetr-i5848765543.html

 

Niestety im więcej wydam na stery, tym mniej będę mógł przeznaczyć na kierownicę. Wydaje mi się, że lepiej kupić droższą kierę niż stery (no chyba, że się mylę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "karbonowy.pl" są kierownice Aerozine 710mm. 

 

A co właściwie dla Ciebie znaczy lekka? Bo akurat w przypadku kierownic, szczególnie tej szerokości to niestety tylko karbon jest w dobrej wadze. Spędziłem ostatnio kilka dni na kopaniu w internecie i nie znalazłem nic wartego uwagi w "ludzkich" pieniądzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że tak  :thumbsup: Fajny jest Ritchey Comp i Pro Koryak. Obydwie w okolicach 130 zł, waga ~270 przy rozmiarze 700-720.

 

Jest jeszcze Accent Execute, trzeba powiedzieć że naprawdę fajna seria im wyszła.

 

Jeżeli chodzi o karbon to może być ciężko zmieścić się w budżecie  :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Filip. Ten Pro Koryak już wcześniej mnie zainteresował. Przeczytałem kilka opinii i widzę, że parę wiarygodnych użytkowników go polecało.

Myślę, że zdecyduje się na stery Cane Creek Forty EC34 i kierownicę Pro Koryak. Zmieściłbym się w założonym budżecie.

Poczekam jeszcze z chwilę z zakupem. Może się jeszcze jakieś interesujące propozycje pojawią. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Mod Team

Dwie może mało istotne rzeczy ale odnośnie bikepackingu i mtb z dużym kołem. Nie wiem jaka masz sterówkę wysoką i jak duży ładunek i jak chcesz wozić na kierownicy ale ostrożnie bym podchodził do taniego carbonu, a drogi zdecydowanie oklejał porządną folią w miejscach podwieszania ładunku. Druga rzecz to miejsce między kołem a oponą. Przy sztywnym widle jest go trochę więcej ale... jesli miałbyś dwie kierownice do wybory - niby płaską (czyli wznios rzędy 15mm) a naprawdę płaską albo jeszcze lepiej - ujemną to bierz tą drugą. Przy tej samej wysokości dłoni daje więcej miejsca na bagaż pod spodem.
Tak jak pisałem - może to u Ciebie mało istotne ale jednak wolę wspomnieć. Sam potrzebowałem wiele czasu i kilometrów by zrozumieć jak ma wyglądać prawie idealny rower do bp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...