Skocz do zawartości

[łańcuch] Shimano HG 73 podróbka?


amidar

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Wczoraj dotarł do mnie łańcuch kupiony na allegro, Shimano Hg-73.

Wygląda identycznie jak ten: http://eskibike.com/2014/12/rantai-9-speed-shimano-hg73-new/

Zdziwiło mnie kilka rzeczy po po pierwsze wewnątrz jest spinka... zawsze był pin do połączenie, w sumie może Shimano poszło po rozum do głowy.

Zaskoczyło mnie opakowanie, jest inne niż dotąd były opakowane łańcuchy Shimano,  i po trzecie pierwszy raz widzę tyle oleju w środku. Stąd moje podejrzenie że być może coś jest nie tak. Podobne łańcuchy znalazłem na Aliexpressie... co mnie mocno niepokoi... 

 

 

Zanim jednak napiszę do sprzedawcy, chciałbym mieć potwierdzenie że to podróba. A może jednak Shimano coś zmieniło w sposobie pakowania, w ilości ogniw, czy podejściu do tematu spinek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat chyba już powinien być ku przestrodze. 

 

To co zostało do mnie przesłane to podróbka, upewniłem się u polskiego dystrybutora co do tego jak wyglądać powinien łańcuch Shimano HG73. Nic nie zmieniło się od lat odnośnie opakowania. jest szaro niebieskie. A sam łańcuch nie jest zalany żółtym olejem. Nie ma też spinki Shimanowskiej wewnątrz opakowania. Powinien być pin. Powinna być instrukcja. Tak więc moje podejrzenia się potwierdziły. To podróba. Sprawą zainteresowało się Shimano, a problem zgłosiłem też na Allegro. 

 

do Wątku dołączam zdjęcia. 

post-137534-0-41112900-1493019759_thumb.jpg

post-137534-0-29769100-1493019765_thumb.jpg

post-137534-0-53227800-1493019769_thumb.jpg

post-137534-0-63968400-1493019775_thumb.jpg

post-137534-0-33222500-1493019781_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie masz racji. Ta rzekoma podróba kosztuje 15 dolców. Czyli tyle ile pełnoprawny łańcuch a to moim zdaniem wyklucza, że towar jest podrobiony. Podróby są o wiele, wiele tańsze niż pełnoprawne produkty.

 

Shimano sprzedaje towar na całym świecie, to, że Shimano Polska nie zna tego kartonika nie świadczy o niczym, bo w jakimś Singapurze czy innej Tajlandii może być tak właśnie sprzedawany. Spinka? A co stoi na przeszkodzie żeby była dołączona? Przecież samo Shimano produkuje spinki...

 

Urzęduję sporo czasu na allegro, ali i innych banggodach, i nie widzę póki co permanentnego dowodu, że jest to podróba. Jeśli masz jeszcze ten łańcuch, to możesz pokazać zdjęcie spinki, jakie ma oznaczenia?

 

Pzdr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe mniej jak kupowalem lancuch XT, to byl identycznie zapakowany, ale ..

- kartonik szarawy

- zero oleju, tylko smar na lanuchu / ten klasyczny/

- szitowaty pin, ktorych nie cierpie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On nie kosztuje 4 dolców tylko 16. Tutaj masz zostać zwabiony niską ceną ale przecież do wysyłki oni mają zdaje się 99% czy nawet 100% refundacji. Dlatego prawie wszystkie oferty z ali to wysyłka gratis. Tu ktoś cwany rozbił koszt na 4 dolki za towar i reszta za przesyłkę za którą i tak dostanie zwrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nie spodziewałem się podrób części rowerowych, w tym łańcucha, podejrzewam że sprzedający kupił jakąś ilość na aliexpressie i teraz sprzedaje ten chłam na Allegro. Cóż.. mam nauczkę na przyszłość, trzeba będzie dokładnie sprawdzać co gość sprzedaje. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HG73 jest łańcuchem wycofanym z produkcji od kilku lat. Obecnie dla 9rz Shimano oferuje CN-HG53, HG93 oraz 7701 (nie wykluczone, że też nie jest produkowany). 

W poprzednim roku robiłem zapasy części na 9rz, szczególnie starszych modeli. Kupiłem m.in. 3 łańcuchy HG73 z 2 źródeł i wyglądają jakby pochodziły z 2 różnych fabryk (są trochę inaczej wykonane). Jeden z nich, oprócz symbolu modelu ma na ogniwach napis Japan, świadczący o tym, że został wyprodukowany w Japonii. Jest jaśniejszego koloru od dwóch pozostałych (bardziej srebrny niż szary, ale jednak ciemniejszy od HG93). Miał pin w zestawie i zapakowany był w folię bez kartoniku (OEM) . Pozostałe dwa (kupione razem) wyglądają identycznie jak Twoje. Są ciemniejsze (szare), nie mają napisu Japan. Wyglądają jakby wykończenie krawędzi zewnętrznych ogniw było bardziej zaokrąglone. Na niektórych ogniwach symbol HG jest mniej wyraźny (wygląda trochę jak zeszlifowany, widać na Twojej fotografii jeden taki). Są w identycznych opakowaniach i mają taką samą spinkę. Jedyna różnica to smar – ja mam gęsty i lepiący, a u Ciebie żółty olej. Te dwa kupiłem na Allegro za 49 zł/szt. Pierwszy był droższy, ale ceny nie pamiętam.

Ciekaw jestem jak będzie z ich trwałością, bo jeszcze ich nie używałem. Przekonam się dopiero w czerwcu lub lipcu, gdy będę trenował na swoim "wyczynowym" rowerze i próbował bić rekordy życiowe. Dostanie on wtedy nowy napęd. Na rowerze dojazdowym do pracy mam kasetę która nie przyjmuje już nowych łańcuchów, ale dogaduje się z takimi, które mają około 5mm wydłużenia na 100 ogniwach (czyli trochę ponad 0,4%).

Jeśli HG73 po przejechaniu 500km będzie miał mniej niż 2mm wydłużenia na 100 ogniwach, to będzie to wynik świadczący o tym, że może być oryginalny lub to podróbka dobrej jakości. HG40 z 2015 po 500km wydłużały mi się o około 7 mm a po 800 były do wywalenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...