Skocz do zawartości

[Składam] Budżetowy CX


Rekomendowane odpowiedzi

Jak wszyscy wiemy szajba jest zaraźliwa a przebywanie na różnych forach szkodzi - jak nie nam to już na 100% naszym kieszeniom tongue.png

Miałem crossa - stykał do wszystkiego... Wszędzie piszą 29er, 29er... No to dokupiłem... Potem jak się okazuje cross jest zbyt blisko 29era... Crossa zamieniłem więc na stalowego gravela dzięki uprzejmości kumpli rowerowych w Anglii a w szczególności kol. IVANa... Jeszcze raz dzięki Brachu :-) No i niesamowicie polubiłem baranka oraz ten typ roweru... 

 

Tak więc pomyślałem, że coś takiego ale taniego, z aluminium do katowania w lesie by mi jeszcze przypasowało... Coś jak CX, coś jak monstercross... Aby poszaleć bez stresu... No dobra - jakoś musiałem sobie usprawiedliwiać własną zachciankę... blush.png

 

Trzymałem się dzielnie bo jak podliczyłem takie przedsięwzięcie to i tak "tysie lecą" ale od czego są znajomi biggrin.png Tak więc zimą, w niesamowicie atrakcyjnej cenie, dzięki Lordowi (THX!!!) zakupiłem bazę przyszłego projektu. Projekt został przez poprzedniego właściciela porzucony po nieudanych próbach pomalowania ramy a że ja chcę go zrobić na czarno projekt dostał ksywę roboczą BLACK BASTARD biggrin.png

 

Takie cosik do mnie zawitało z Wysp:

lp373_S01.jpg

Oprócz ramy i karbonowego widła (to Boardman CX Team) w komplecie była korba kompaktowa FSA i przerzutki Tiagra 4600, klamkomanetki 105 5600 (planuje napęd 10rz, jak we wszystkich moich rowerach - ułatwia to życie przy ludzkich kosztach), hamulce BB5, sztyca, mostek, siodełko Bontragera, opona SmartSam 28x1,65, stery, hak itp...

 

Siodełko dam do swojego Treka a tutaj przełożę Selle Italia, oponki dam póki co szutrowe Dureme 700x40 bo leżą nieużywane, kółka stare od TREKa (zwykłe Mustangi)... Póki co więc wykorzystuje to co mam ale nic nie stoi na przeszkodzie aby potem np wymienić przerzutki na 105 z serii 5700 (spokojnie dostępne są nówki).

 

Póki co "zbeszczeszczone zwłoki boardmanki" wyglądają tak:

ia779_S02.jpg

 

hm138_S03.jpg

 

ho655_S04.jpg

 

jq9_S05.jpg

 

in511_S06.jpg

 

fi243_S07.jpg

 

Rama będzie piaskowana delikatnie i pójdzie na proszek... Widelec niestety jest z karbonu więc czeka mnie ręczna tyrka...wink.png Niestety klamkami też się muszę zająć bo pomalowano je (dźwignie) zwykłą czarna farbą, która się łuszczy... wacko.png

 

Nie wiem czy kogoś to interesuje ale wrzucę tutaj co jakiś czas postępy z prac wink.png

Edytowane przez TomHagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak popsuć ładny widelec... Swoją drogą z lakiernictwem chyba poprzednik nie miał nic wspólnego :woot:

 

Będziesz całość robił sam czy pomagał sobie firmami zewnętrznymi np. przy piaskowaniu, skręcaniu? Kurde ale będziesz musiał mieć radochę na pierwszej przejażdżce jak nawet farba będzie Twoja :thumbsup: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy serwisant pomoże złożyć do kupy, ma na miejscu  linki, pancerze itp - nie chce mi się tego z netu ściągać a i nie mam wszystkich narzędzi... :unsure:

 

Ramę wypiaskuje i pomaluję proszkowo też w firmie...

 

Póki co stare klamki chociaż na chwilę odzyskały ciut starego szyku... :icon_wink:

 

hz711_S12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą z lakiernictwem chyba poprzednik nie miał nic wspólnego

 

 

Nie, nie miałem   :teehee:  

 

Faktem jest, że to był mój poligon doświadczalny: farby megaciulowe (kilka różnych srajów), pryskane pod namiotem zimą...plan był zrobić pomarańczowy podkład ze złotym błyszczykiem na rurę dolną pod szablon/napis a następnie pojechać po ramie czarnym matem. Wideł miał być w tym samym kolorze co napis, ale w pewnym momencie straciłem cierpliwość, zapał i olałem projekt a rama służyła mym nieletnim jako pierwsze wprawki w graffitti. Lekcja pierwsza: jak trzymać puszkę i malować aby sobie w dziób nie napsikać. Udało się, a matka nic nie widziała ;)

 

Wpuszczenie zaś Autora Tematu w maliny, jeśli chodzi o doprowadzenie ramseta do stanu przemalowalności, to temat na inny temat :D

 

Trzymam kciuki za Ciebie, TomHagen, spraw aby ten set nabrał blasku, kształtu roweru i oby służył Ci przez milion mil, krajobrazów i uśmiechów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez Twojej zgody Lordzie nie publikuję ceny zakupu... Resztę zaś wydatków skrzętnie będę notował i podawał, ma być ekonomiczna maszyna do poszalenia... Bez Ciebie w życiu bym tego nie złożył - pamiętasz moje wyliczenia, bez wysiłku 2,5-౩k wyszło i to po min...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...