Skocz do zawartości

[Oś Dartmoor Hornet] jak zdjąć oś ? Zapieczona ?


Abdullah

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zlapalem dzisiaj gumę w moim hornecie z 2015. Mam oś 12mm która za nic nie da się odkręcić. Ostatni taz było to robione nieco ponad mieisąc temu w serwisie, kiedy w drodze do szkoły odkręciła mi się kaseta. Próbowałem mocno imbusem ale tylko wyrobilem nieco gwint. Iść z tym do tego samego serwisu czy jest na to jakiś patent ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego rower serwisuje się we własnym zakresie, a jak już z braku innej opcji trzeba oddać do "serwisu", to potem trzeba przeserwisować serwis po swojemu, żeby mieć pewność, że rower się nie posypie. Polska.

Odkąd autoryzowany serwis Shimano w centrum rowerowym tak mi przykręcił tarczę hamulcową pod CL, że aż piasta zaczęła trzeszczeć, obcierać i nierówno chodzić nie mam więcej pytań.

Kręć na chama - nic innego w tej sytuacji nie zrobisz. Byle solidnym imbusem na grzechotce, a nie byle chińczykiem za 30 groszy. Ewentualnie wybierz się do tego pseudoserwisu i jak pokpią sprawę do reszty to od razu do UOKiK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja gniazdo, mój błąd ;) wtedy kaseta mi się poluzowała a byłem daleko od domu, poza tym nie dysponuję kluczem do kaset. Teraz jeszcze załatam dętkę, ale przy wymianie opon uderzam do nich. A teoretycznie gdyby gniazdo całkiem sie wyrobiło jest opcja usunięcia osi bez szkody dla piasty i kasety ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyrobisz gniazdo w osi to będzie spory problem ale dobry serwis to wypatroszy. Nie wiem ile velo (dartmoor) sobie winszuje za taki kawałek śruby (w dodatku taki trochę krótkawy) ale u innych tanie to nie jest. Na przyszłość nie dopierdzielaj tego nigdy bez opamiętania, to powinno być o ile pamiętam momentem 7-9Nm czyli umiarkowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...