Skocz do zawartości

[amortyzator] Epixon (lub inny) z Aliexpress


TheJW

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

duża szansa na cło i VAT

Faktycznie, zapomniałem, że tego nie da się podzielić na kilka mniejszych przesyłek...

 

 

 

Po co kombinować jak kolega ACTIVIA ma te amortyzatory ze sprawdzonego źródła i z gwarancją ;)

Ale i cenowo wychodzi 30% drożej. Amortyzator za 1000zł to prawe 1/3 wartości roweru.

Raidon jest tańszy, ale czy jest sens wymieniać XCR'a na niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Amortyzator za 1000zł to prawe 1/3 wartości roweru."
A co to za argument? Ta wartość roweru to skąd się bierze? Z powietrza w ramie czy właśnie z ceny częsci na niej zamontowanej?

 

Sam zamontowałem epixona do roweru za 1300 zł :) I nagle zaczęło się dać swobodnie po górach jeździć, zupełnie inna maszyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No...w sumie, to masz rację.

Amortyzator jest jedną z najdroższych części roweru, więc porównywanie do jego wartości (rynkowej/szacunkowej) raczej nie ma sensu. Jak to ja - najpierw piszę, potem myślę.:)

 

Ciekawe, jak będzie sprawował się ujeżdżany przez rowerzystę o wadze 97 kg...

 

No cóż, pozostaje mi chyba skontaktować się z kolegą ACTIVIA i podpytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź poprawę na to, że współczesny (2016+) epixon xc to jest to samo co raidon. Różni się chyba tylko materiałem z którego zrobiono koronę (może jest 50g lżejszy przez to). Miałem kilka przypadków od września do teraz na serwisie, gdzie montowaliśmy zakupionego przez klienta we własnym zakresie epixona czy raidona i w każdym jakieś dziwne (moim zdaniem nadmierne) luzy na goleniach i czasami dziwne stuki były. We wcześniejszym epixonie (tym z rozbieralnym tłumikiem) i wyższych modelach nigdy takich nie trafiliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Weź poprawę na to, że współczesny (2016+) epixon xc to jest to samo co raidon. Różni się chyba tylko materiałem z którego zrobiono koronę (może jest 50g lżejszy przez to).

 

Jest sporo lżejszy. Mój 26' waży ~1740 gram w wersji RL-R

 

 

 

Miałem kilka przypadków od września do teraz na serwisie, gdzie montowaliśmy zakupionego przez klienta we własnym zakresie epixona czy raidona i w każdym jakieś dziwne (moim zdaniem nadmierne) luzy na goleniach i czasami dziwne stuki były.

 

Zdarza się i jest sporo osób na forum z tym problemem. Na szczęście podczas jazdy nie jest to odczuwalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź poprawę na to, że współczesny (2016+) epixon xc to jest to samo co raidon. Różni się chyba tylko materiałem z którego zrobiono koronę (może jest 50g lżejszy przez to). Miałem kilka przypadków od września do teraz na serwisie, gdzie montowaliśmy zakupionego przez klienta we własnym zakresie epixona czy raidona i w każdym jakieś dziwne (moim zdaniem nadmierne) luzy na goleniach i czasami dziwne stuki były. We wcześniejszym epixonie (tym z rozbieralnym tłumikiem) i wyższych modelach nigdy takich nie trafiliśmy.

 

Co do Raidonów czy Epixonów to u mnie już jakoś luzy nie występują. Tak jak już powiedziałem chłopakom w innym temacie że amorki kupowane u mnie będą bez żadnych luzów ze względu tego że od razu mają wymieniane na sporo lepsze tuleje ślizgowe, Co do porównania Epixona od Raidona to Epixon ma sporo lepszą anodę. Mam specjalistyczny przyrząd do mierzenia grubości warstwy anody nałożonej na rury goleniowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają nieźle  :thumbsup:

 

Ja także polecam kupić u Activia a nie bawić się Aliexpress, zwłaszcza że chyba tylko on ma Raidony z sterówką aluminiową co zbija gigantycznie wagę amortyzatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prowadze sklepu. Robię w sporym serwisie przysklepowym. Optycznie absolutnie żadnych różnic na goleniach epixona xc 2016 i raidona 2016 nie zaobserwowałem. Nie interesuje mnie marketingowy bełkot bo od wciskaniu kitu potencjalnym nabywcom są inni. Jeśli masz takowy miernik to chętnie (pewnie nie tylko ja) zobaczyłbym różnice w odczytach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dokumosa, weź poprawkę na prosty fakt, że amorki kupione na Alliexpress nie muszą ( i często nie są ) tym samy wyrobem, jaki możesz kupić u autoryzowanego sprzedawcy. Dyskusja o grubości anody jest naprawdę zbędna i nic nie wnosi.

Miej także na względzie fakt,że Twoje wpisy mogą działać pośrednio na szkodę innych podmiotów gospodarczych ( w tym Twoją firmę ). 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@durnykot: nie reprezentuję żadnego podmiotu gospodarczego. Ze swoich obserwacji stwierdzam jedynie że o ile epixon ad 2015 był faktycznie półkę a nawet 2 wyżej od raidon tak epixon xc ad 2016 oraz 2017 jest co najwyżej pół półki wyżej niż współczesny raidon. I nie mają nic do tego graty z ali gdyż o retailu z PL dystrybucji się wypowiadam.

Jeśli autoryzowany serwis tychże amorów twierdzi że jest w stanie dowieść że różnice poza koroną są też w anodzie to chętnie to zobaczę i odszczekam wszystko co powiedziałem o anodzie na epixonach.

Czy grubość anody coś wnosi? Moim zdaniem coś wnosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzenie grubości anody za każdym razem jest inne. Poniżej wyniki z mojej strony

W Raidonie 18-27 mikronów

W Epixonie 38-49 mikronów 

W Epixonie TR to podobnie co w Axonie

W Axonie - 54-63 mikronów

Durolux( czarne lagi) badane w jednym duroluxie to 63 mikrony

 

Twarda Anoda dopiero zaczyna się od Epixonów

 

PROSIŁ BYM WAS O ZACHOWANIE MOJĄ WYPOWIEDŹ DLA SIEBIE I NIE ROBIĆ ZARAZ Z TEGO KILKA STRON KOMENTARZY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...