Skocz do zawartości

[kellys] Który wybrać Gate 30 vs Gate 50


molik.pawel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam 176 cm wzrostu i ważę 78 kg. Po długich poszukiwaniach zdecydowałem się na rower Kellys Gate.

Mam możliwość kupienia Gate 30 z 2017 za 3500 lub Gate 50 z 2017 za 4400. Od końca liceum nie bawiłem się w mtb i wypadłem z obiegu, nic mi nie mówią różnice w osprzęcie tych dwóch. Różnica po rabacie to 900 zł, więc proszę mądrzejszych o wypowiedzi czy warto... Będzie używany do treningów i kilku startów xc ale także dojazdu do pracy. Zdecydowałem się na Kellysa głównie ze względu na sztywne osie i napęd 2x10 (B7 też ma osie sztywne ale 1x11 z czym sobie z początku nie poradzę). Proszę o pomoc. Poniżej specyfikacje obydwu: 

http://www.rowerzysta.pl/rower-gorski-kellys-gate-30-2017-s-23991.html

http://www.rowerzysta.pl/rower-gorski-kellys-gate-50-2017-s-23983.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skłaniam się właśnie ku temu tańszemu. Wprawdzie chciałem mieć blokadę amora z kierownicy ale przeboleje. Głównie chciałem sztywne osie a w tej kategorii cenowej zbyt dużego wyboru nie ma. A wiecie czy jest jakaś znacząca różnica między tymi amortyzatorami ? 


Też bym wolał tańszego, jest po prostu wystarczająco dobry, a różnicę można ciekawej spożytkować jw. na opony albo myk-myka.

A zupełnie z czystej ciekawości co to jest ten myk-myk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć  Kellys z serii  Gate  to bardzo ładne rowery, ciekawa rama i fajne malowanie- cieszą oko. Też niedawno przymierzałem się do tego rowerku ( gate 30).  Ale jest jedno "ale" zwróć uwagę na kąt rury podsiodłowej - 71 stopni. Wymusza on wolniejsza kadencję czyli bardziej siłowe pedałowanie, podczas jazdy kolana są wypychane  nieco do przodu i do góry, a tym samym bardziej obciążane. Moim zdaniem kąt 73 stopni jest o wiele lepszy, no ale wszystko zależy od osobistych preferencji.

pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że ktoś poruszył temat rowerów Kellys i konkretnie modelu GATE 30.

 

Sam się nad nim zastanawiam, tzn nie mogę się zdecydować co wybrać GATE 30 czy Torx 30 który jest jest na kole 27,5" a tak pozostałe podzespoły mają takie same.

 

Co będzie lepsze dla "powracającego" przy wzroście 182cm, 27,5" czy iść od razu w 29" ??

 

Chętnie wysłucham jakiś fajnych merytorycznych wypowiedzi bo spać już nie mogę po nocach.

 

Do autora wątku. Tak z ciekawości skąd wyczaiłeś GATE 30 za 3500zł?

Edytowane przez 5pirit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Nie siedziałem na Torx'ie właśnie z powodu mniejszego koła. Chciałem 29 z założenia. Sam "wracam" do zabawy i zależało mi na rowerze, które będzie podstawą do rozbudowy, jeśli zajdzie taka potrzeba lub ochota. Dlatego w sumie jedyne na czym mi zależało to sztywne osie i taper. Osprzęt był w drugiej kolejności. Cena jaką sobie ustawiłem to max 5000. I w tej cenie jedyne co się kwalifikowało to Gate i Kross B7. Kross ze względu na napęd pominąłem. Na chwilę obecną, po operacji kolana nie poradzilbym sobie z 1 zębatką. Byłem kilka razy i się przymierzałem do ramy S ale coś mi nie grało w pozycji. Rama była idealna ale pozycja już nie. Pomógł kolega z innego forum o takich samych gabarytach jak ja. Na ramie M było mi trochę wysoko w kroku ale znowu pozycja jazdy idealna. Zmierzyłem sobie odległość w poziomie od rury podsiodłowej do kierownicy i brakowało 2,5 cm w stosunku do M. Wymienili mi mostek na 3 cm dłuższy i była bajka :woot: .

I tak od soboty jestem szczęśliwym posiadaczem Kellysa Gate 30 2017 - jedyna co wkurza to inny kolorystycznie mostek :verymad:.  Jak chodzi o cenę to w sklepie gdzie mają Kellysa w Krakowie powiedziałem, że szukam z 2016 roku bo w necie są tańsze, oni mi na to, że jak wezmę u ich to mi zrobią takie same ceny za Gate'y z 2017 r. I tak się skończyło. Zaproponowali za 30 - 3500 (tyle dałem) a za 50 - 4400. Tylko, że na 50 musiałbym czekać ponad miesiąc. Jak dla mnie różnica w osprzęcie nie aż taka znacząca i wziąłem ten co był. Sklep to http://www.rowerowy.biz/ na ulicy Klasztornej 31. Jak chcesz wiedzieć coś więcej to śmiało pytaj. Jak dla Ciebie - a jesteś 5 cm wyższy na pewno rama M. Jak chodzi o Torx nie pomogę.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

 

Dzisiaj miła niespodzianka. Zamówiłem rower w czwartek ale z racji, iż długi weekend itd ... miał przyjść dopiero 4 maja a dzisiaj telefon, że rower już gotowy do odbioru :D

 

Rower już stoi w pokoju, ale dzisiaj zbytnio czasu nie będę miał żeby dobrze go wymacać, bo żonka urodziny wyprawia :)

 

Radość jest :D

 

Kurka się zastanawiam nad jedną sprawą. Fakt jest to mój pierwszy rower MTB i powiem szczerze, że czuję się na nim jak by był za mały na mnie (182cm wzrostu), chociaż z wszelakich wyliczeń wychodziło na ramę w rozmiarze M czyli 48,3cm rura podsiodłowa. Myślałem czy czasami nie będzie za duża bo przy moich pomiarach długości nogi rama na mnie powinny być 46cm.

 

Stojąc na podłodze to między ramą a kroczem mam wolnej przestrzeni coś ok. 1-2cm max, czyli wychodziłoby, że rama jest dobrana dobrze.

 

Po przesiadce w roweru stricte trekkingowego po prostu mam tylko takie wrażenie, że jest za mała czy pozostaje kwestia ustawienia nowego roweru czyli siodełka itd .....?? Czy przez inną pozycje na rowerze mam tylko takie wrażenie?

 

Obecnie siedząc na siodełku jedną nogę się podpieram a drugą mam na pedale, i teraz tę pierwsza nogę praktycznie mam na palcach żeby się utrzymać na rowerze a drugą nogę mam lekko ugiętą trzymając ją na pedale w pozycji na samym dole.

 

Macie jakiś fajny poradnik to jak to powinno prawidłowo wyglądać?

 

 

Edytowane przez 5pirit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. I który wziąłeś ? Co do poradnika jest tego pełno na YT. Wrzucam przykładowy (mam nadzieje że wolno, jeśli nie to proszę o usunięcie). 

Ogólnie facet ma fajne filmiki i na poziomie. 

 


Jeśli masz 182 cm i wziąłeś M to ona jest idealna. Ustaw siodło i się przejedź, potem możesz dalej kombinować, Na pewno się musisz przyzwyczaić do innej geometrii roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć  Kellys z serii  Gate  to bardzo ładne rowery, ciekawa rama i fajne malowanie- cieszą oko. Też niedawno przymierzałem się do tego rowerku ( gate 30).  Ale jest jedno "ale" zwróć uwagę na kąt rury podsiodłowej - 71 stopni. Wymusza on wolniejsza kadencję czyli bardziej siłowe pedałowanie, podczas jazdy kolana są wypychane  nieco do przodu i do góry, a tym samym bardziej obciążane. Moim zdaniem kąt 73 stopni jest o wiele lepszy, no ale wszystko zależy od osobistych preferencji.

pozd.

Właśnie:) i mimo sztywności w osi którą zakładałam dlatego odpadł z moje listy. Jeśli ktos nie lubi jazdy siłowej moze być rozczarowany. Fajnie ze ktoś zwraca uwagę na geo  a nie tylko na osprzęt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca nie wiem jak to jest z tym kątem. 

Mam Gate 50 z 2015 i tam jest 72,3 Żadnych problemów z kadencją.

http://katalog.bikeworld.pl/2015/web/produkt/rowery/mtb_29er_hardtail/kellys/39643/gate_50/2

Albo zmienili geometrię (nie sądzę) albo coś im się myli w opisach. 

 

 

Jeśli masz 182 cm i wziąłeś M to ona jest idealna.

Prawda !

 

 

 

Po przesiadce w roweru stricte trekkingowego po prostu mam tylko takie wrażenie, że jest za mała czy pozostaje kwestia ustawienia nowego roweru czyli siodełka itd .....?? Czy przez inną pozycje na rowerze mam tylko takie wrażenie?

 

Co to znaczy za mała ? Za niska czy za krótka ? Głowka za krótka i za nisko masz kiere ?

625 mm to tyle, ile większość rowerów ma przy ramie 21 cali. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o kąt podsiodłowy to dla mnie był np za 'ciężki', miałam w swoim Czechu ekstremalny 71 z przodu za to i 175mm korby i przepychanie tego to była...no, chęć do zmiany. Kąty 72 z tym małym hakiem nawet uchodzą za siłowe- jak to piszą w bike b.. dla lubiących jazdę z mocnej nogi:) (właściwie większoć testowanych kellysów ma u nich taki opis) a nie każdy sprzedawca umie doradzić- zapytać jakie sa doświadczenia czy preferencje jazdy. Głównie tylko ze promocja że to i to wa ktoś tego np nie ma a geometria wychodzi kiedy zaczyna się szukać czemu coś boli albo jest się np bardziej zmęczonym, ktoś jest szybszy itd :)

Ale rower jest ładny i fajny:) długaśna rura...za długaśna dla większości kobiet. Mój kolega zamawiający przez net odebrał gat'a ale okazało się ze bez sztywnej osi.. jak to kolega z forum ujął- możliwość zmiany specyfikacji nawet bez powiadamiania klienta. 

 

 

Pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

miałam w swoim Czechu ekstremalny 71 z przodu za to i 175mm korby i przepychanie tego to była...no, chęć do zmiany.
 

 

Hmmm ... nigdy nie myślałem o tym w ten sposób. 1 stopień to przy podsiodłowej 48cm 4mm przesunięcia siodełka. O długość korby się pytali jak kupowałem - można było wybrać 170.

Ale miałem na myśli to, że porównując dokumentację starego i nowego Gate'a mi sie po prostu nie zgadza ta geometria i uważam, że jest spora szansa, że te kąty i rozstawy osi zle podali.

 

 

 

 

Mój kolega zamawiający przez net odebrał gat'a ale okazało się ze bez sztywnej osi.. jak to kolega z forum ujął- możliwość zmiany specyfikacji nawet bez powiadamiania klienta. 
 

 

Na szczęście można odesłać - powiadamiając oczywiście sprzedawcę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie:) ponieważ na stronach sklepów- kellysa też stoi malutka gwiazdka o zmianach w specyfikacji i koniec :)

 

 

albo sprostuje, przedpłata może przepadać za tzw zamówienie przez sklep, trochę szarpania z oddaniem i kosztów(towar przez internet itd) dali mu 3stówki w gratisach. Mysli co zrobić bo też czekał i wybierał rower długo. Jemu geo podpasowała bo jest wyskoki i gibki. Mógłby odprzedać amorka i dołożyć te 3stówki do sztywnej osi w nowym dając np adpatery na piasty (koszt 60- 70 zł w zalezności od firmy) i już. Druga sprawa to to że zauważyłam dziwną przypadłość. Czy oni chcą wyprzedawać pewne amory? bo wygląda to najczęściej tak: sztywna i brak taperu. Taper i brak sztywnej. Kręcę się wokół jednej firmy, RS:)

Edytowane przez lederfox34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy przedmiot zamówiony i zakupiony przez internet można zwrocić bez podania przyczyny. Chyba, że składany pod zamówienie, spożywczy itd ...

 

W sumie to się nieco pogubiłem ... raz nie ma sztywnej osi z przodu, raz z tyłu, czasem jest głowka ramy taperowana a czasem nie ??

Serio Kellys robi takie numery ? ? Czy tez jakis sklep bawi się w podmianki ? 

Napisz jaki to sklep.

 

Kupił S, M, czy L ?

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sklep z wyprzedażą rowerową(było tego sporo nie wiem jaki wybrał w końcu)  Warto dopytywać czy mailowo czy telefonicznie, pisałam ogólnie o RS nie o Kellys. Wiem ze jest rozczarowany ale zwrotu nie chce. 

RS np w krosach b8 mają sztywną ale są na redukcji bo mają 1,1/8 rurę. (roczniki te bodajże 2016?) Kilka treków też tak złapałam kiedy szukałam pod siebie. I pamiętam jednego corrateca (superbow'a) kiedy jeszcze piszczałam do nich. 

jako zadowolona posiadaczka już swego 29 po prostu wywaliłam te adresy więc nie rzucę linkami :)

 

(tam bardziej chodziło w mojej wypowiedzi o nie tyle taper ile rurę widelca w taperze:) 

aa... on ma powyżej 185 więc wspominał ze Ly)

Edytowane przez lederfox34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. 

 

 

tam bardziej chodziło w mojej wypowiedzi o nie tyle taper ile rurę widelca w taperze

Daylight robbery. Prosta rura zawsze będzie prostą rurą nawet z atrapą jaką jest przejściówka. Dla zasady bym nie popuścił.

 

To tylko na wypadek jakby jednak zechciał:

http://sklep.coolbike.pl/rower-gorski-kellys-gate-50-rozmiar-l-2015,3,9212,47394

Wypust z 2015 był zdecydowanie lepszy, na sztywnych osiach, taperowany widelec i Reba. A ten chyba jest ostatni w Polsce.

I piękny, jak mój ; ))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano widzisz, ja w tym sklepie chyba oczami nie zahaczyłam..

a on miał bodajże rocznik 2016 (gate 30) ale inne malowanie, takie pomarańcz lub czerwień- zależy jak patrzeć. Ma mocne nogi (jak Sagan)to mu geo bardzo podpasowała :) i chce już jeździć. Zresztą poleciał już w nasze góry więc wytyra się i niego dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

".. Ale jest jedno "ale" zwróć uwagę na kąt rury podsiodłowej - 71 stopni. Wymusza on wolniejsza kadencję czyli bardziej siłowe pedałowanie, podczas jazdy kolana są wypychane  nieco do przodu i do góry, a tym samym bardziej obciążane..."


 


Zastanawiam się czy wpływ kąta rury podsiodłowej 71 stopni na kadencję można niwelować/korygować wysunięciem siodełka do rzodu? Próbował ktoś może? Jakieś wnioski? Zamierzam kupić Gate 90 czyli 71 stopni, do tej pory miałem Cube 73,5 st. Poproszę o przemyślenia, doświadczenia?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...