Skocz do zawartości

[Opona] Co wybrać za Rubenę 26x2,1? Drut


schnor25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przejrzałem kilka tematów dot. oponek, niby wiem co jest polecane tu i tam...ale do rzeczy.

 

W swoim Hexagonie mam założone Rubeny Oceloty 26x2,1. Rowerkiem zrobiłem ok. 4500 km i tylna opona powoli się kończy (szczególnie odczuwalne na błotku). Nie jestem jakimś pro-cyklistą, przekrój tras jest różny, od ubitego piachu, przez luźny piach, szuter, aż po betonowe płyty czy asfalt. Generalnie teren 60%, asfalt 40%. Szukam następcy dla poczciwego Ocelota (jako ciekawostkę dodam, że 3x złapałem kapcia z tyłu przez wspomniane 4,5 tys. km).

 

Byłem/jestem napalony na nowe Smart Samy (opłaca się dopłacać do wersji Plus?), ale z waszych podpowiedzi wyłonił się kolejny kandydat: Vittoria Saguaro. O ile SS jest dostępny w tej samej szerokości co Ocelot (2,1`), o tyle Saguaro występuje w wersjach 2,0 i 2,2 (jaki rozmiar łyknąć, mając na uwadze, że z przodu zostanie Ocelot?). Budżet? Im taniej, tym lepiej, ale max 75 zł (jak na Rubenach za 4 dychy tyle zrobiłem, to nie ma co szastać monetą za kawałek gumy). A może jakaś inna propozycja?

 

Fajnie jakby laczek wytrzymał tyle co Ocelot i był w ogólnym rozrachunku szybszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem fabrycznie zamontowane druciane oceloty tylko 29, i nikły w oczach także jeżeli wystarczyły ci na 4500km, i byłeś zadowolony to raczej każde opony spełnią kryterium wytrzymałości.  Ze swojej strony mogę polecić http://allegro.pl/promocja-opona-continental-x-king-26-x-2-2-i6569401873.html.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam jeszcze takie dziwne pytanie, przyszła ta Vittoria Saguaro, ale coś mi nie pasi w oznaczeniu kierunku jazdy Speed/Traction. Nie miałem do czynienia ze "starym" Saguaro, ale spostrzeżenie jak u kolegi tutaj: https://www.forumrowerowe.org/topic/185185-opony-geax-saguaro-vittoria-saguaro/

 

Opona wylądowała na tył, dałem ją na Speed i... bieżnik jest <<<< (kierunek jazdy ->). Na logikę opona powinna szybciej się toczyć z bieżnikiem >>>>. Tak ma być, czy producent dał ciała w oznaczeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...