Skocz do zawartości

[widelec Force 28] prośba o opinię - uszkodzenie czy tak ma być?


testudo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem sztywny widelec Force 28 piwoty i jest jedna rzecz która mnie niepokoi..Postarałem się ująć to jak najlepiej na zdjęciach:

 

http://pokazywarka.pl/dap0na/

 

Bardzo proszę bardziej doświadczonych użytkowników o opinię czy wszystko ok z tym widelcem?

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak jakieś uszkodzenie, tyle że wtedy widać by było także naruszoną powłokę. Może wada fabryczna?

 

Jak masz możliwość to reklamuj, raczej nie powinno to tak wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Jestem w kontakcie ze sklepem - już otrzymałem od nich odpowiedź jednak nie będę na razie sugerował niczego...(oczywiście ujawnię jaka jest opinia sklepu po wyjaśnieniu sytuacji)

Być może jest tu ktoś kto ma/miał/macał/widział dokładnie nowe widelce Force i może wypowiedzieć się korzystając z empirii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki rambol, No właśnie mnie to też od razu wyglądało na wgniecenie i taka też wrzawa została podniesiona. Słusznie natomiast skom25 zauważył, że przy uszkodzeniu mechanicznym (przynajmniej powstałym po malowaniu) byłby widoczny ubytek/uszkodzenia powłoki lakierniczej. Dość sensowne było też wyjaśnienie pracownika sklepu...Napiszę co odrzekli po wyjaśnieniu - jak wspominałem nie chcę sugerować tutaj niczego. Poczekam jeszcze na więcej opinii, najbardziej zależy mi na kimś kto ma taki widelec - napisałem już do kogoś kto wiem, że ma, napisałem też do Force-components. Zobaczymy. Bo też mi się nie uśmiecha jeździć na czymś co teoretycznie może mnie zabić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przecież tarcza jest od boku a nie od tyłu widelca  :sweat:

 

Teoria że chińczyk upuścił a potem nadepnął na to młotkiem jest bardzo prawdopodobna, zwłaszcza że wygląda że uszkodzenie było przed malowaniem 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No ale przecież tarcza jest od boku a nie od tyłu widelca :sweat:

 

Zacisk jest z tyłu, ale tarcza jest od wewnątrz. Tak jak to "wgniecenie". Czy ja coś źle widzę?

 

Nie wyrokuję jak jest, bo bez widła w ręce trudno cokolwiek powiedzieć. Rzucam teorię, którą trzeba rozważyć nim zacznie się twierdzić, że jest wada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się, rzeczywiście, wydawało mi się że tam jest mocowanie PM więc wgniecenie jest od tyłu, teraz zobaczyłem że jest IS więc wypada to z boku. Może być to podcięcie na tarczę tak jak piszesz, w amortyzatorach tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcinusz, otóż takie samo jest wytłumaczenie pracownika sklepu.

I teraz nie wiem.,.. w zasadzie nie ma powodu, dla którego sklep miałby ściemniać (robię zakupy przeważnie u nich, nigdy też nie robili problemu z gwarancją/rękojmią) jednak z drugiej strony wygląda to hm..mało profesjonalnie i jak widać nie tylko ja okrzyknąłem owo miejsce na tarczówki wgięciem...Pal licho jak to wygląda ale wygląda jakby się miało połamać dalej.... Nigdy nie miałem dłuższej styczności z hamulcami tarczowymi dlatego właśnie jestem trochę jak dziecko we mgle. Nawet nie mam zacisku coby dołożyć i zobaczyć czy to jakoś pasuje. Normalnie dmuchnąłbym na zimne i odesłał sztućca jednak, jak sami pewne wiecie, jest bardzo mały wybór sztywnych widłów 28/29 pod V-brake, a bardzo chciałbym wymienić na sztywny mojego wysłużonego Nex'a. I bądź tu człowieku mądry...


@seraph, @skom25 macie rację Panowie, dziękuję.

Jak już wspominałem nie mam żadnego doświadczenia z hamulcami tarczowymi i trochę wyszedłem na samca owieczki.. no ale kto pyta nie błądzi,a i może temat przyda się komuś kiedy w trwodze stwierdzi, że mu kurierzy nowy widelec Force'a w transporcie pogięli;))

 

Jeszcze raz wszystkim zainteresowanym dziękuję. Temat do zamknięcia. pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda to hm..mało profesjonalnie

 

Zapłać profesjonalnie, to będzie wyglądało profesjonalnie.

 

Nawet nie mam zacisku coby dołożyć i zobaczyć czy to jakoś pasuje.

 

Więcej byś zobaczył po włożeniu piasty z przykręconą tarczą.

 

 

 

podobne? ale tu nie ma takich elegackich przetłoczeń, młotkiem robionych

 

Nie ma, ale to chyba jest render lub pudrowane zdjęcie a nie zdjęcie rzeczywistego produktu. Dobrze byłoby, gdyby wypowiedział się właściciel innego egzemplarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zapłać profesjonalnie, to będzie wyglądało profesjonalnie.

@Marcinusz Rozumiem, że masz na myśli widelec robiony na zamówienie? Od dłuższego czasu szukam czegoś sztywnego w zastępstwie NEX 63mm HLO i ten Force jest jedyną opcją którą znalazłem (chodzi o długość a2c).. Jeśli jest coś o czym nie wiem, daj znać proszę.

 

@Dovectra, faktycznie zdjęcie wygląda na retuszowane ale i tak zgłupiałem już...

 

@Tatanka, postaram się pod wieczór wrzucić lepsze foto ale obawiam się że tak to właśnie wygląda (tzn efekt podbija błyszczący lakier)

 

Nie wiem już sam..jeszcze nic z nim nie zrobiłem, mogę oddać no ale jak wspominałem potrzebuję takiego widła...

 

 

Udało mi się nagrać film ->

i zrobić ciut lepsze fotki -> http://pokazywarka.pl/ld45s3/

 

przy okazji dodaję też zdjęcie widelca Force Moniki z Więcejruchu bo poprosiłem ją o takową oraz o komentarz. Monika pisze, że jej widelec jest gładki tj jak ze zdjęcia które zamieścił Dovectra.... -> http://pokazywarka.pl/ulf7u9/

 

Jeszcze raz proszę bardziej doświadczonych o komentarz,.

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli jest coś o czym nie wiem, daj znać proszę.

Chodziło mi tylko o to, że na profesjonalny wygląd można liczyć na wyższych pólkach cenowych. Jest sporo ładnych, dobrze wykonanych widelców do 29erów, ale nie o takie Ci chodzi. Zamienników do crossa/trekinga nie znam.

 

Biorąc pod uwagę, że są egzemplarze bez "wgniecenia"  i chyba nawet nie jest równe, można założyć, że to jednak wada. Może widelec pochodzi z wadliwej serii, którą ktoś młotem "naprawiał"? Ciśnij sprzedawcę. Nie po to kupujesz sprzęt nowy i płacisz jak za pełnowartościowy, żeby zadawać sobie pytania czy na pewno jest sprawny i bezpieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek232 @Jerry6 Dziękuję Panowie za udział w dyskusji.

 

Dodam, że otrzymałem odpowiedź od Force-components, z której wynika iż "każdy widelec wygląda w ten sposób, ponieważ jest to miejsce gdzie wchodzi tarcza."

 

Mam nadzieję, że temat pomoże komuś tak jak pomógł mnie.

 

Dziękuję wszystkim. Wiatru w plecy życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...