Skocz do zawartości

[Koło] Problem z nowym Romet Mustang 29" 1


Kbike

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ;)

 

 

Cztery dni temu kupilem ROMET MUSTANG 29" 1.0   http://www.romet.pl/Rower,MUSTANG_29_1,10,707,710,14527,2017.html   

 

Rower pochodzi oczywiscie ze sklepu rowerowego gdzie od razu został przygotowany do jazdy. Bylem przekonany, ze wszystko jest w porzadku, zaufałem i nie sprawdzalem go dokladnie podczas odbioru. 

 

Do tej pory przejechalem tylko i wylacznie po betonie az 2,5km ;)  

 

Niestety cos puka i stuka z przodu przy wcisnietym hamulcu i nie mam pojecia co to moze byc. Jak na moj gust nie ma raczej luzu miedzy glowka ramy a widelcem. Dodam od razu, ze zdjalem i dokrecilem ponownie przednie kolo ale nie dalo to oczekiwanego efektu...

 

Ponizej link do filmiku ze "stukami":


 

Do sklepu mam spory kawalek ale mysle, ze moze to byc jakis drobiazg... Jakies pomysly co to moze byc? 

 

Z gory dziekuje za podpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo stukają Ci klocki w zacisku albo masz luz między goleniami amortyzatora.

 

Zaciśnij hamulec, potrząsaj rowerem trzymając za podkowę amortyzatora i dolne lagi. Jeżeli jest luz to poczujesz że coś "puka".

 

Tak jak myślałem: Raidon. Strzelam w ciemno że masz luz na goleniach, prawdopodobnie na tej z tłumikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bardzo dziekuje za szybka reakcje ;) 

 

Tarcza raczej sie nie przesuwa i jest poprawnie zainstalowana.Test amora opisany przez skom25 bede w stanie przeprowadzic dopiero po poludniu.

 

Reasumujac - najlepiej chyba od razu udac sie do serwisu? Widelec kwalifikuje sie do naprawiony czy prosic o wymiane na nowy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie mój temat w dziale Amortyzatory ( Suntour). Niestety "ten typ tak ma". Nawet jak Ci wymienią to może będzie lepiej a może będzie to samo. Mój Epixon był 4 razy na gwarancji a nie przejechał nawet metra, niestety dalej to samo. Dodatkowo przez te wszystkie kombinacje teraz trapią go inne problemy.

 

Ale zanim zaczniesz się zamartwiać to sprawdź  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje - sprawdze i pewnie pojade do sklepu... Dam znac co powiedzieli ;)


skom25 - zapoznalem sie z Twoim tematem (dluuuga lektura) i dochodze do wniosku, ze ten amor tak juz po prostu ma... dziwi mnie jednak, ze u mnie jest to az tak glosne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jest suchy, polecam go przesmarować. Jak masz jeszcze trochę wolnej gotówki to dokup sobie gąbeczki olejowe i wsadź, pasują bez problemu.

 

Możesz próbować reklamować, czy dostaniesz dobry egzemplarz czy nie, nie wiem. Natomiast trochę szkoda sezonu na odsyłanie teraz amortyzatora.

 

Potwierdziłeś że to amor? Bo rzeczywiście strasznie głośno i brzmi to też trochę jak klocki w zacisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem w serwisie gdzie stwierdzili, ze jedna z kulek w sterze jest za mala i powodowala luz (wymienili kulke i powiedzieli, ze to byla wada fabryczna). Dodatkowo piasta byla troche za slabo skrecona wiec dokrecili. Dzwiek nadal jest ale mam wrazenie, ze troche mniejszy. Podobno teraz to juz tylko kwestia hamulcow. Pojezdze i zobacze co sie wydarzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...