Skocz do zawartości

[korba] Która korba jest lepsza


AdaskoKross

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

 

Mam dwie korby jedna z nich ma iść na sprzedaż jednak ciężko mi określić która jest lepsza tzn-Wytrzymalsza znajdująca zastosowanie Dh/Fr/Street

 

 

Posiadam: Alivio M4000 175mm Zintegrowana oś rocznik 2015

 

 

                   Truvativ Ruktion 175mm   ISIS  :icon_question:

 

 

Truvativ zawsze kojarzy mi się z ciężkim zastosowaniem jednak ceny wkładów suportu sięgają ponad stu złotych gdzie wkłady Shimano znajdę w granicach czterdziestu może się mylę i wkłady do Truvativ'a są tańsze ale źle szukam.

 

Odkręcając nakrętki ramion korby imbusem ( w Truvativie) okazało się ,że potrzebuję do ich zdjęcia ściągacza do korby co przypomina mi dawną przygodę ''na kwadracie''.

 

Moje osobiste odczucia są takie ,że nowa alivio jest lepsza ze względu na prostotę technologii  HII oraz mniejszych kosztów wkładu suportu. Jak to jest jednak ze sztywnością.

 

 

 

Co myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truvativ to korba do lekkiego dh i freeride, zazwyczaj dużo wytrzymuje. Do zwykłej jazdy chyba wolałbym m 4000, jest trochę lżejsza, sztywniejsza i ma tańsze wkłady. Pozatym do Truvativa trzeba dokupić ściągacz korb za ok. 20 zł i pilnować czy śruby są mocno dokręcone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie ,że Alivio ze sztywną osią odbiega od deore czy też xt względem wytrzymałości/sztywności ? Pomijam całkowicie różnicę wagi. Truvativ odpycha ceną za wkład suportu oraz konieczność stosowania ściągacza. Co do wkładów Shimano. Często je reaktywuje i jeżdżę kolejne skoki. Nie zwracajac uwagi na ceny za wklad i stosowanie sciagacza mocowanie ISIS będzie sztywniejsze/lepsze od shimanowskiego HII ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Dh stosują nie raz shimanowski slx. Przecież między starszym slx'em ,a nową "Alivką" Różnice są typu wagą,materiał tarczy o czym wspominano wyżej.

Dobrze to rozumiem ?

 

 

Generalnie w Dh/Fr króluje mocowanie

ISIS-GXP(doczytałem ,że to co posiadam to GXP) czy H2. Być może nie ma reguły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Full uciekł.

Jednak jest niezły stalowy sztywniak.

 

 

"Jak tak bardzo chcesz tą Alivkę założyć Twoje ryzyko." Tu nie chodzi o to ,że tak bardzo chcę. Chodzi mi raczej o strach przed peknieciem , urwaniem alivki.

 

I o to czy mocowanie GXP będzie z zastosowaniem do lżejszego Dh oraz agresywnej jeździe po ulicznej dżungli niż H2. To ciężki wybór. Niemalże jak spd czy platformy.

 

 

Mam wybór pomiędzy dwoma korbami nie chcę więc źle wybrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

GXP to to samo co shimanowskie HT2 średnica osi ma 24mm. A zę można na tym złożyć wylajtowaną wydmuszkę albo pancerne kowadło ... W każdym razie GXP jest ok.

 

Jeżeli chcemy jeździć choć troszke bardziej ambitnie to od deore powinniśmy zaczynać. O wiele lepsza używana Deorka czy SLX/Zee niż nowe alivio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...