Skocz do zawartości

[2800-3400] Rower MTB


adisb

Rekomendowane odpowiedzi

Kazdy z nich ma swoje plusy i minusy,skoro sie nie scigasz to kazdy z nich sie w sumie nada,i nie sluchaj takiego gadania ze starszy xtek zły,ze z amorem z goleniami 30 nie da sie jezdzic,kazdy jest tu zwolennikiem jakiejs marki  ,porostu musialbys dac troche wiecej za lepszy rower od tych tutaj ktorym startow bys w maratonach co w twoim przypadku mija sie z celem,moze poprostu wez tego ktory ci sie bardziej podoba wizualnie bo roznic w jezdzie duzych nie odczujesz,a juz najlepiej by bylo  przymierzyc rame,ale pewnie z tym moze byc klopot. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak bym miał tyle na rower, to koniecznie musiałby:

- ważyć do 13,5 kg bez akcesoriów ale z pedałami

- taper

- sztywna oś tylko z przodu

- amor powietrze

- napęd 2x10/11, 1x11 by mnie przekonało, jak na przykład Accent Peak NX ze swoimi lekkimi kołami, ale jest ponad budżet.

- "uniwersalna" geometria jak przystało na mtb, czyli możliwe ustawienia dla Kulhavego jak i dla swojej kochanej cioci.

- kąt główki ramy >69,5', ale raczej 71, czyli klasyka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja jak bym miał tyle na rower, to koniecznie musiałby: - ważyć do 13,5 kg bez akcesoriów ale z pedałami - taper - sztywna oś tylko z przodu - amor powietrze - napęd 2x10/11, 1x11 by mnie przekonało, jak na przykład Accent Peak NX ze swoimi lekkimi kołami, ale jest ponad budżet. - "uniwersalna" geometria jak przystało na mtb, czyli możliwe ustawienia dla Kulhavego jak i dla swojej kochanej cioci. - kąt główki ramy >69,5', ale raczej 71, czyli klasyka.
tylko ten Accent Peak NX? 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Accent Peak NX

 

tylko ten Accent Peak NX? 

 

Może jest jakis jeszcze, ale zobacz to:

 http://velo.pl/rowery/gorskie-sztywne/cross-country-29/accent/peak-29-nx-2017

 

Tu są te koła:

http://velo.pl/czesci/kola/accent/raceexe

Waga kół 790+890 gram = 1680 gram. Takie koła w rowerze za 3800 zł ? Dla mnie to lekki szok, rower powinien być hitem lata, bo to nowość Accenta. Waga całego roweru 12,2 kg, ale z kołami 1700 gram to tak jakbyś miał rower ~11,7 kg z kołami 2 - 2,2 kg, a te obręcze są chyba zrobione z tego samego materiału co drogie ZTR-y. Jak ktoś lubi napęd 1x11 to myślę, że nie ma co długo zastanawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Linki przerzutek poprowadzone bez pancerzy pod dolną rurą ramy - lipne rozwiązanie. Rower jako całość nie jest wart tych pieniędzy - znów golenie 30 mm i słabe hamulce, a rower ma 2 lata
ta używka odpada

 

 

No peak jest ok ,ale watpie ze gdzies kupisz ten model w takiej cenie,pozatym pomysl czy na pewno potrzebujesz napedu 1x11 w koncu sie nie bedziesz scigał,Tu jest niezly rowerek za dobra cene jednak bez sztywnej osi   BMC Teamelite TE03 (2015) - Deore, Rock Shox, 2x10 (6790950696) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
 

 

z kupnem PEAK 29 NX Accent nie ma problemu w Katowicach do 3 dni mogą mi go sprowadzić za 3799 zł (gdyby nie to, że jest w napędzie 1x11 pewnie już bym go zamawiał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Za 3,5 k to żadna okazja - jak wyżej : amor z goleniami 30 mm ( do tego z prostą sterówką w taperowanej główce ramy ) i słabe hamulce.

Z drugiej strony patrząc na sprzęty nowe i używane, oferowane w przedziale 3 - 3,5 k , to można się za głowę złapać co niektórzy próbują sprzedać.

Nie znaczy to jednak, że trzeba chwytać każdą " okazję ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Za 3,5 k to żadna okazja - jak wyżej : amor z goleniami 30 mm ( do tego z prostą sterówką w taperowanej główce ramy ) i słabe hamulce. Z drugiej strony patrząc na sprzęty nowe i używane, oferowane w przedziale 3 - 3,5 k , to można się za głowę złapać co niektórzy próbują sprzedać. Nie znaczy to jednak, że trzeba chwytać każdą " okazję ".
to czekam dalej... 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zdecyduj się - raz piszesz, że Silver Air ciężki ( lekki nie jest - fakt ), a innym razem, że sprężynowy XCR  " nie rewelacja ", ale można brać, potem Silverback będzie lepszy ( ma Silver'a ), więc :icon_question:

Lepszy w czym i od czego, bo zaczynam się gubić, tym bardziej, że przecież rower waży ponad 13 kg :bye2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...