Skocz do zawartości

[Hamulce tarczowe] przód tył Zoom


Nody

Rekomendowane odpowiedzi

Ile uwagi? 395 potrafią działać 2 lat bez dotykania, dłużej to nie wiem bo rower, na którym były sprzedałem. :D

 

Nie ma tragedii generalnie, no potrafią się oszczać już nowe w pudełku, ale mechaniczne też są problematyczne i słabe, już lepiej stare sprawdzane V'ki jak to ma być "bezobsługowe" ale pod V'ki trzeba pivoty mieć + obręcze odpowiednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pod v-ki trzeba mieć proste koła. Nie wiem jakie są w obsłudze mechaniczne tarczówki, bo nigdy takich nie miałem. Ale już do skrajności to sprowadzając, jak coś z mechanikami się stanie, to będą działać słabiej, nie będą odbijać, czy coś. A w hydraulikach wystarczy drobna nieszczelność i po hamulcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W typowym mechaniku tylko 1 tłok pracuje i hamowanie polega na "wyginaniu" tarczy do 2-giego tłoka, jak to jest hamulec z niskiej półki cenowej, to jego siłe hamowanie ciężko nawet nazwać spowalnianiem... 

 

Sprężynka się syfi, nie chce odbijać... taki hamulec w cale nie jest bezobsługowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nlwy hamulec nie hamuje za slaby zacisk na tarczy i czy ten 'zaciag' moz byc cy czas tak troche naciagniety czy zawsze musi opasc do konca ?

Co do tych hydraulikow to lipa kiedys kulie moze lepszy rower to bede kombinowal na razie na tym rowerze mhsze dojezdzac do roboty zeby nań zarobic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ten tam z linku wyzej

Z Twojego posta czy z mojego? :P Jeśli te , które podesłałeś

 

 

Hamulce Mechanical Disc Brake MTB Bike Cycling Bicycle Front Rear Caliper 160mm Rotors | eBay
 

i nie hamuje to tak jak mówiłem

 

 

Nie kupuj takiego czegoś bo to syf.
 

 

Klocki mogą potrzebować trochę czasu na dotarcie , ale taki hamulec nigdy nie będzie specjalnie mocny bo to chińczyk. Jedyne co mi się kojarzy z mocnych chińczyków to black box , ale szybko łapie luzy gdzie tylko się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...