Skocz do zawartości

[Hamulce tarczowe] przód tył Zoom


Nody

Rekomendowane odpowiedzi

Takie tarczowe zoom mechaniczne, to jak możesz wymień na v-brake i będziesz miał działające i 100x pewniejsze hamulce.

 

A jak chcesz obecne ratować, to pierw sprawdź czy opór jest na zacisku, czy na linka-pancerz. Jak na zacisku, to spróbować go wyczyścić/nasmarować, jak linka-pancerz to wymiana linki + pancerza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro skoczę do wilko kupię ten jeden imbus bo mam większość ale ten od tylnego hamulca jest tym ktorego brakuje w kolekcji

Urywa te posty nie wiem czemu w każdym bądź razie v brake to jakiś model ? I znajdę na e bayu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki że na te vałki nie ma mocowań na ramię obyczaje jakies na e bayu i zamówię bo już całe hamulce rozkrecalem i nie działają

znalazłem coś takiego  

Linka http://www.ebay.co.uk/itm/381561337619

Hamulce http://www.ebay.co.uk/itm/261954956696?var=560770524091 mogą być zamontuje je ? na przedniej tarczy pisze 160 a na tylnej 140  pewnie chodzi o te mm ;d zaloze to do siebie ?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz kupić coś i zapomnieć, to kup dobre, już nie chodzi o wyczynową jazdę. Będziesz miał g....ne hamulce to będą się psuły, będziesz się denerwował. V brejków nie kupuj, żeby dobrze działały muszą być proste koła, a wiadomo jak jest z prostotą kół w rowerze kogoś kto nie interesuje się tematyką mechaniki rowerowej. "No rower jak rower, jedzie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz jak najtaniej, to polecałbym Ci kupić używany zestaw bb5 zacisk+klamka z adapterami pod twoje tarcze. Jeśli nie znajdziesz z takimi adapterami to możesz je odkręcić i kombinować z podkładkami pod zacisk, a adaptery może ktoś jeszcze odkupi za grosze ;) Ewentualnie szukać okazji i kupić cały zestaw łącznie z tarczami od jednej osoby i nie wydawać dodatkowej kasy na kilka przesyłek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...