Skocz do zawartości

[ochraniacze]ochraniacze na kolana o łokcie


piter614

Rekomendowane odpowiedzi

witam bardziej doświadczonych kolegów śmigających na rowerach mam pytanko dotyczące ochraniaczy na kolana i łokcie wybieram się z synem w tym roku na sigieltraki do Świeradowa Zdrój oraz na Srebrną Górę(Red Line)

mam pytanie czy potrzebne są ochraniacze na kolana i łokcie oraz jakie polecacie by w razie wywrotki a takie bywają(w tamtym roku połamałem obojczyk i połowę twarzy) więc chciałem się zabezpieczyć przed zdarciem kolan lub łokci   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź poprawkę na to, że ochraniacze ograniczają ruchy, co też może się przyczynić do zaistnienia gleby... jak bardzo chcesz się zabezpieczyć i boisz się powtórki to zbroja i kask full face... w granicach 500-600 może kupisz dobry komplet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie o bark się nie obawiam

bardziej mi chodzi o ochronę łokci i kolan nigdy nie śmigałem po podobnych trasach więc nie wiem czy warto inwestować w takie ochraniacze

lecz z drugiej strony wydać 250-300 złoty na ochronę na kolana i łokcie a być na chorobowym to wolę wydać kasę

znalazłem coś takiego na allegro w cenie 155 złoty

http://allegro.pl/nakolanniki-ixs-hammer-2017-rozm-m-dh-fr-i6697213750.html

(dodam że nie mam pojęcia o ochraniaczach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IXS Hammer jest całkiem niezły jeżeli chodzi o ochronę, gorzej jest z wygodą i dopasowaniem. Są mało wygodne przy pedałowaniu i mają tendencję do zsuwania się, i są mało przewiewne, jak dla mnie są dobre na trasy z wyciągiem gdzie jest cały czas w dół.

Ja bym Ci polecił IXS Flow, mam je na kolna. Dużo lepiej leżą od hammerów, są wygodniejsze i bardziej przewiewne.

Jeżeli szukasz czegoś trochę tańszego to dobre będą Fuse Prottection, miałem je na łokcie w wersji full DFS, ale ostatecznie zdecydowałem się na One Industries Exo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładanie twardych ochraniaczy na trasy w Świeradowie to trochę przerost ambicji nad treścią. Poszukaj czegoś takiego, co proponował Hanzo - miękkie ochraniacze: IXS Flow, Leatt 3DF. Da się w nich jeździć cały dzień, również podjeżdżać. Albo całkiem lajtowe G-Form - do niewariackiej jazdy po takich trasach całkiem wystarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto to zależy tylko od Ciebie, sam musisz zdecydować.

Ja na łokcie wybrałem bardzo lekki model ( http://odziez.grawitacyjny.pl/uploads/products/0d91599889d0b4323feb7b7de6b2cfbe1358949854.jpg) chroni słabiej, ale zakładam przed tripem i zdejmuje po, jest wygodny i przewiewny. Coś podobnego ma/miało też 661.

Jak używam ochraniaczy to zawsze zakładam na łokcie i kolana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...