Skocz do zawartości

[do 1500 zł] Cross, powolona jazda


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Proszę o poradę w zdecydowaniu się na konkretny moedl roweru. Moja sytuacja wygląda tak, że mam problemy ze stawami i na rowerze jeżdze dośc powoli, spokojnie, na najbardziej miękkich przelożeniach, z wysoką kadencją. Taka jazda pomaga mi na stawy. Teren to głownie asfalt, rzadziej polne drogi. Warunki zawsze suche, pogoda dobra. Rower ma być na lata. W sezonie jestem w stanie przejechać kilkaset do 1k km. Aczkolwiek nie wykluczam, że nowy rower pozwli mi jeździć znacznie dalej i częściej, gdyż stary to już inna epoka. Waham się pomiędzy:

 

Kands Maestro - http://allegro.pl/wypasiony-pogromca-szosy-full-alivio-kands-maestro-i6785241655.html

 

Lazaro Integral V2 - http://allegro.pl/mocny-cross-2017-lazaro-integral-v2-men-2-x-acera-i6740103894.html

 

Lazaro kupiłbym bezpośrednio ze strony więc różnica wyjdzie 280 zł. Wiadomo, Kands w tej wersji lepszy osprzęt, ale czy przy moim stylu jazdy warto dopłacać? I najważniejsze Lazro posiada korbę 48/38/28 i 8 rzędową kasetę a Kands 48/36/26 korba  i 9 rzędową kasetę która na ostatnim rzędzie ma o 3 zębatki więcej niż Lazaro. Czy dzięki temu Kands posiada wyraźnie bardziej miękkie przełożenia i ta różnica da się odczuć? Wybaczie jeśli to pytanie jest głupie, ale jestem amatorem który dopiero teraz powazniej zaintersował się rowerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O trzy zęby więcej to na pewno nie ma ...  w kandsie są 32 zęby, a lazaro może mieć 30 / 32/ 34 zależy jaki wariant HG-31 jest wsadzony, niewykluczone że też 32 ... Nie sądzę aby różnica "miękkości" była odczuwalna, natomiast kaseta kandsa jest z wyższej grupy shimano niż w lazaro.

 

Niewątpliwie 3x9 daje większe możliwości dobrania pasującego przełożenia, dodatkowym atutem maestro jest też blokowany amor.

Podobny osprzęt do maestro ciut taniej znajdziesz w remiro viper.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...