Skocz do zawartości
MateuszOk

[Dobór Amortyzatora] Jaki amortyzator wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

MateuszOk

Witam. Jaki wybrać przedni amortyzator do 600zł z firmy SR Suntour? Rower będzie przeznaczony do stuntu. Fajnie jakby miał regulacje z twardego na miękki. NIE musi być też z SR Suntour. Szukam dobrego i sprawdzonego amortyzatora. Z gory dzięki za pomoc i pozdrawiam ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ACTIVIA

Podaj parametry jakie twoj amorej potrzebuje

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MateuszOk

A dokładniej o jakie parametry chodzi jestem zielony jeszcze trochę w sprawach rowerów?

Jeśli chodzi o skok chciałbym żeby był ok. 120mm. Musi być mocowanie hamulca tarczowego pod koła 26". 

I pod koła 26"

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ACTIVIA

Jeszcze podaj jaka rura sterowa: prosta czy taper, Jaka oś: 9/15/20mm

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MateuszOk

Oś przedniej piasty to 9mm więc będzie 9 a rura sterowa od czego zależy?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ACTIVIA

patrząc na ramę w miejscu górnych i dolnych łożysk sterów to zobacz czy między dolnymi łożyskami sterów a górnymi jest taka sama średnica na ramie bo wtedy bedziesz wiedział że  potrzebujesz amortyzator z rurą  sterową prostą. Jeśli na dole jest z większą średnicą to wtedy potrzebujesz amorek ze sterówką tapered

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MateuszOk

Sprawdziłem i chyba potrzebuje tapered jeśli mógłby pan się upewnić to prosiłbym rama to Dartmoor Hornet 2016 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ACTIVIA

Tak potrzebujesz tapered

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MateuszOk

Zaproponujesz cos?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ACTIVIA

Za 600zl to XCR powietrzny z blokadą na kierownicy i regulacją tłumienia

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MateuszOk

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• david275
      Przez david275
      Czesc, chce kupic rower na dalekie podroze po gorach i nie tylko i nie wiem jaki dokladnie rower wybrac. Rower trekkingowy co prawda jest dobry na dlugie podroze, ale nie na trasach gorskich (tak przynajmniej gdzies przeczytalem). Mam zamiar wybrac sie na podroz 2 tygodniowa. Podroz sklada sie z trasy gorskiej, gdzie jest pelno dziur i kamieni oraz normalnej trasy po asfalcie. Dlatego chcialem sie zapytac jaki rower bylby najlepszym wyborem? Cena do 4.000 zl najlepiej max. 2800 zl.
    • greenmagic
      Przez greenmagic
      Witam!
      Na początku tego roku zbudowałem rower elektryczny na bazie roweru B'Twin RockRider 540S.
      Opis projektu.
      Rower jest ciężki, waży około 25kg, ja około 80kg, więc nie zależy mi na tym czy amortyzator waży 1kg czy 3kg.
      Przyszedł czas na zmianę przedniego amortyzatora ze sprężynowego SUNTOUR XCR 120mm na amortyzator z komorą powietrzną i tłumieniem odbicia.

Wymagania fizyczne amortyzatora:
      Rozmiar koła 27,5" Główka ahead 1 1/8" Oś 9mm Skok 100mm lub najlepiej 120mm Blokada skoku nie jest mi potrzebna - nie używam jej Zastosowanie:
      Jazda po lesie, polach, asfalcie. Żadnych skoków, ciężkiego terenu. Budżet:
      Około 1000-1200zł Obecne pomysły:
      Manitou Markhor 100mm        (jest możliwość usunięcia dystansu 20mm i zrobienia skoku 120mm, martwią mnie lagi o średnicy 30mm - nie wiem czy przy mojej masie ok 80kg będzie ok, lecz podobno mimo małej średnicy jest sztywny, czytałem o nim bardzo dużo dobrych rzeczy, na razie mój faworyt) Raidon XC LO-R                         (tutaj skok 120mm mam od razu, jest około 400zł tańszy niż Markhor) Epixon XC LO-R                          (również 120mm, około 200zł tańszy niż Markhor)
      Rock Shox 30 GOLD RL
      Rock Shox Judy Silver TK         (jest też wersja gold, prawie dwukrotnie droższa z innym rodzajem tłumika - warto dopłacić?)
    • Lysy89
      Przez Lysy89
      Witam wszystkich,
      Zwracam się do Was z prośbą o doradzenie mi w sprawie zakupu szosy endurance w cenie do ok 8 -8,5 tys. zł. W grę wchodzą tylko rowery nowe, najlepiej modele z 2019 r. i tegoroczne. Obecnie jeżdżę na dwóch rowerach: Canyon Nerve XC F8 (2011r.) oraz Cube SL Road Race (2019r.). Nie zależy mi na ściganiu się, ale na spokojnych, długodystansowych przejazdach. Mam 184 cm wzrostu i 84 kg wagi.

Preferencje:
      - rama – dotychczas jeździłem tylko na aluminiowych ramach, ale teraz szukając nowego roweru dopuszczam carbon i alu,
      - najlepiej sztyca carbonowa,
      - oczywiście sztywne osie,
      - pełna grupa Shimano 105 R7000 (jest wystarczająca. Ultegra nie jest mi potrzebana),-
      - hamulce tarczowe hydrauliczne,
      - koła nie są priorytetem, wolę lepszą ramę niż koła, więc na początek mogą być podstawowe (mogę je zmienić w przyszłym sezonie),
      - dobra dostępność – zależy mi na możliwości przymiarki do roweru, więc raczej odpadną modele dostępne tylko przez zamówienie z internetu.

Ciekawe opcje wg mnie:
      - Scott Addict 20 Disc (carbon)
      https://www.scott.pl/produkt/1049/6665/Rower-Addict-20-Disc-Grey/
      - Merida Scultura Disc 400 (alu)
      https://www.merida-bikes.com/pl-pl/bike/628/scultura-disc-400
      - Cube Attain GTC Race (carbon)
      https://www.cube.eu/pl/2020/bikes/road/road/attain/cube-attain-gtc-race-carbonnflashyellow-2020/
      ~ Trek Émonda ALR 5 Disc (alu)
      https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-szosowe/rowery-szosowe-wyczynowe/émonda/émonda-alr/émonda-alr-5-disc/p/24166/?colorCode=purple
      Co o tym myślicie? Powyższy Scott przemawia do mnie chyba najbardziej. Może podsuniecie mi jeszcze jakieś pomysły ?

Pozdrawiam,
      Kamil

• Iqus
      Przez Iqus
      Witam  przede wszystkim wszystkich na forum  
      Mam problem i poszukuje porady. W swoim rowerze postanowiłem wymienić wysłużony amortyzator na nowy. Nowy kupiłem z takimi wymiarami jak stary czyli średnica rury sterowej 1 1/8" itd.. Przyszedł właśnie nowy amortyzator i wszystko się zgadza oprócz tego, że mój stary widelec nie jest gwintowany, a ten nowy ma gwint na rurze sterowej. Proszę o odpowiedź, czy mimo gwintu mogę resztę rzeczy przełożyć ze starego widelca? Czy mogę na to nałożyć zwykły mostek? Czy jednak będzie problem, że po gwincie mostek z kierownicą będzie się ślizgał? Czy wbije też bez problemu gwiazdkę do takiego widelca? 

• Kacpe2403
      Przez Kacpe2403
      Siemka, chciałem zapytać czy Manitou Circus Expert 100mm jest lepszy do dirtu od Rst Dirt T 100mm? Jakie są główne różnice i czy początkujący da radę ustawić tego Manitou? Który lepszy na pumptrack, street a który na hopki?