Skocz do zawartości

[wymiana ramy albo krótszy mostek] XC -> hybryda enduro


Rekomendowane odpowiedzi

Filmik przyśpieszony bo dojazd trwał 30min i zjazd 10min, musialem skrocic i poprzyspieszac, chodzilo o pokazanie trasy a nie to jak zjezdzam, akurat i tak wolno jechalem 
Tak czy siak testowalem dzisiaj nowy mostek faktycznie spoko choc bardziej nerwowo i duzo mocniej trzeba kierownice trzymac, wiec wychodzi na to ze nie obejdzie sie bez nowej kierownicy i poszerzenia jej tak do 720mm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tą trasę przejechałbyś na BikeS (szczecinski miejski rower), z wygodną dla Ciebie sylwetką.

I uważaj z tą kierą 720mm bo między drzewami się nie zmieścisz ;)

O aerodynamice przy tej prędkości nie wspomnę :)

dobra ironia, nadal zły jesteś? wybacz ze przyspieszylem filmik przyjacielu : *

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nic zły nie jestem. Po prostu zawracasz ludziom gitarę, którzy chcą Ci pomóc myśląc, ze faktycznie Twoje zjazdy są wymagające. Okazuje się, że Twoje oczekiwania są mocno przesadzone. Do tych tras nie potrzebujesz specjalnego roweru. Znajdź odpowiednią dla siebie pozycję, wygląd który będzie Ci odpowiadał i śmigaj w dół. Krzywda Ci sie nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko tyle że to był leciutki zjazd jak wspomniałem w filmie, są agresywniejsze u nas ale wciąż szukam ;) dlatego liczy sie dla mnie predksoc bo sami widzicie zjazdy sa w wiekszosci lajtowe ale jak sie rozpedzisz to juz jest hardkor, zreszta wciąż się ucze, na tym rowerze dopiero pare miesiecy jezdze, a dopiero niedawno tez sie sezon zaczal, bedzie lepiej :P 

Edytowane przez szczecinmtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam i po obejrzeniu filmu stwierdzam, że takie trasy to śmigałem na rowerze przełajowym i dało radę, a nawet było ciekawiej niż na MTB ponieważ trzeba było faktycznie uważać i walczyć o grip. Na zwykłym HT jazda zaczyna być trudna dopiero gdy robi się bardziej stromo + masa liści oraz korzeni co wybijają rower w kosmos.

 

 Tak przy okazji polecam filmik każdemu kto myśli, że rower to wszystko co trzeba zmienić aby zapierdzielać ;) 

 

pozdro

Edytowane przez qb3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szczecinmtb,

Słabo szukasz,na tej górce są ze trzy fajne linie,o reszcie nie wspomnę,na czele ze step-upem, do którego chyba nigdy nie podejdę....

hmm chyba kojarze ale nie mam zapisanej lokalizacji na google maps, wiesz moze jak odnalezc to miejsce na mapie?

 

 

 

@qb3

spoko filmik! zgadzam sie

Takim lekkim rowerem to wiadomo ze mozna latać :P 

Edytowane przez szczecinmtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji polecam filmik każdemu kto myśli, że rower to wszystko co trzeba zmienić aby zapierdzielać

 

Gdzieś tu, nie raz, czytałem takie zdanie, że "to wszystko łyda panie".

 

A inne mówiło o tym, że amor nie załatwia wszystkich problemów i liczy się też technika, którą można wyrobić na przełaju lub jakimś pełnym sztywniaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że kolega ma na myśli fakt że założyłeś dwa tematy, które rozciągnęły się łącznie na 8 stron, gdzie pisałeś że robisz niesamowite rzeczy na rowerze i praktycznie potrzebujesz Enduro, a koniec końców okazało się że zupełnie normalnie jeździsz sobie po lesie  :thumbsup:

 

Chyba przy kolejnych wątkach musisz nieco "ostudzić emocje" i podejść bardziej z rozsądkiem do tematu  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest, ktoś napisze słowo "zjazd" i zaraz wszyscy mu rowery do DH lub enduro polecają bo przecież XC się na byle patyku połamie...

 

@szczecinmtb w lasku arkońskim masz fajne single zaczynające się od wieży Quistorpa.

Edytowane przez Herman88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba była taka ogólniejsza myśl i czytając forum trudno się z nią nie zgodzić.

Mało tego, nawet niektórzy się obruszają jak się ktoś pyta do czego konkretnie ma służyć rower i potem są właśnie tematy o sprzęcie na wyrost i zajmowanie się nieistotnymi w danej sytuacji niuansami. Żeby nie napisać wprost “jeden zawraca doopę, a dziesięciu forumowych 'wyjadaczy' się podnieca i dyskutuje o niczym” ;)

 

Szczecinmtb, to nie jest zarzut konkretnie pod Twoim adresem, więc się nie obrażaj, choć temat bez tego filmiku pewnie by jeszcze długo dryfował...

Edytowane przez m0d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, to że mam rower Xc nie oznacza że nie lubie zjazdów bardziej enduro do których chce się zbliżyć gdy nabiore skilla, aktualnie sprzęt nie pozwala na nic wiecej wiec jezdze tak jak mogę, zrywać kołem jeszcze nie potrafie o ile to mozliwe w ogole na rowerach XC, w dodatku poznaje sam tereny. Tutaj drugi filmik, krótszy, pod koniec jakis szybszy zjazd ale wlasnie w stylu prosto i byleby sie nie zabic wiec niby nudy ale adrenalina byla, na tym aktualnym rowerze nie moge sobie pozwolic na jakies wykretasy mimo ze to lubie i chcialbym to robic... zobaczymy jak bedzie przy szerszej kierownicy ;) a w przyszlosci na lzejszej ramie i wiekszym amorze - wtedy moze cos mnie zblizy do czegos wiecej niz aktualnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...