Skocz do zawartości

[Rower] MTB a może jednak Cross


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was wszystkich serdecznie,

 

Potrzebuję pomocy, zwracam się do ludzi o wiedzy, doświadczeniu, i zamiłowaniu o wiele większym niż moje.

 

Ja 

 

105 kg, 191 cm wzrostu,

 

Teraz sedno sprawy,

 

proszę o każdy komentarz, uwagę, każda jest cenna

 

mieszkam w Otwocku k/Warszawy, ścieżki leśne różnej maści i pokroju, drogi twarde i miękkie są dostępne.

 

Rower - myślałem o crossie lub HT, 

 

mam starego Krossa "górala", wiekowy, mam też spore problemy ze zdrowiem, kręgosłup, biodra, ale uwielbiam jeździć rowerem, 

 

gdzie jeżdżę? , staram się jak najwięcej w lesie - nienawidzę smrodu ulicznego, 

 

myślałem o różnych rowerach, XC, MTB, Cross,

 

Priorytetem jest moje zdrowie, ten rower ma poprawić moje zdrowie, dać radość z jazdy, poprawić kondycję, - w tej kolejności,

 

Powiem szczerze że przejrzałem wiele stron na ten temat i głupi jestem, chciałbym MTB, za chwilę HT, ale ze względów zdrowotnych Cross, a może to mylny osąd,

 

Patrze na osprzęt, ten taki, tamten inny, pieniądze na rower, nie chcę przekroczyć 10k

 

Patrzę na KTM, Giant, ................. i wiele innych firm, 

 

Rower muszę przymierzyć, więc w grę nie wchodzą marki nie występujące na polskim rynku - chyba że ktoś coś itd

 

Pozycja za kierownica musi być wygodna, terminy typu kadencja, max speed, i inne, nie interesują mnie,

 

Preferencje - ścieżki, dróżki, drogi, wszystko raczej ubite = twarde, w góry raczej nie będę go woził, a jeśli nawet to bez hard koksu, rower dobry, sprawny, bez większej atencji z mojej strony niż to wynika z książki serwisowej, lubię jeździć rowerem, ale musi być wygodny.

 

Proszę zamieszczajcie swoje propozycje, jeśli można, to z krótkim " dlaczego tak ", niewiele wiem, na tema doboru ram, w ogóle doboru czegokolwiek, jeśli jakaś dobra dusza z okolic Wa-wy chciałaby fizycznie pomóc, wyjaśnić będę wdzięczny,

 

Grupy osprzętu Shimano, Sram znam, ale chcę zapłacić uczciwą cenę za stosunek cena = jakość.

 

Jeśli się uda to proszę o pomoc, jeśli potrzeba więcej szczegółów, mówcie, skoro ja Was proszę o pomoc, to i ja Wam chętnie odpowiem na pytania by móc mi pomóc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

myślałem o różnych rowerach, XC, MTB, Cross,

 

W tym budżecie to może kup dwa?

W zależności od trasy i fanaberii Twych kości będziesz dobierał rower.

 

Poza tym jesli masz problem z biodrami i kręgosłupem to musisz dobrać rower (pozycję na nim) do schorzeń. Ciężko doradzać jak sie ma do czynienia z np. bólem bo to zdeterminuje to co kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja coś zaproponuję i poddam pod osąd ,

 

https://www.cube.pl/rowery_2017/trekking/tonopah/cube-tonopah-sl-black-edition-2017/

 

http://www.ktm-bikes.at/bikes/bikedetail.html?action=bike_details&bike_id=120&cHash=a501f320e461869858d91826a28a8992

 

a może ktoś zaproponuje jakiegoś HT z w miarę prostą pozycją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsultowałeś z lekarzem co to jest wygodna pozycja przy twoich schorzeniach ?

Na Tym starym Krossie HT odczuwasz jakiś dyskomfort ?

Drętwieje mi odcinek lędźwiowy i "pieką" mnie stawy biodrowe - to dolegliwość chorobowa;

Ramiona i barki - tu przyczyna że nie dopasowany.

 

Rower nie dopasowany, kupowałem go 16 lat temu. Zrobiłem mu jakiś drobny remont, ale jest ciężki, ciężko "chodzi" i nie chcę go.

 

Przymierzałem się do crossowego roweru, rozmiar 21, sprzedawca polecał mi nawet 23, ale trochę czułem się na nim jak na wściekłym byku.Przy 23 pozycja była wygodna, ale górna rura właściwie zostawiła mi 2-3 cm zapasu gdy stałem.

 

Górna rura trochę mnie przeraża, w sytuacji podbramkowej może być boleśnie, dlatego brałem pod uwagę też rower z skośną górną rurą.

 

Do jazdy rowerem powróciłem w zeszłym roku i ten mój stary rower miał być testerem czy nadal lubię jeździć rowerem, stanęło na tym że tak i to bardzo, ale jest to okupione bólem i dyskomfortem.

 

Wobec tego trzeba zamienić ten relikt rowerowy na coś nowego.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie możesz kupić za dużego roweru żeby mieć wygodniejszą pozycje. Za to odpowiada głównie geometria.

Jak domniemam przez Twoje dolegliwości preferujesz wyprostowaną pozycje wiec o MTB powinieneś zapomnieć. 

Jak już to cross/treking. Pozycje możesz "wyprostować" przez regulowany mostek i/lub kierownicę typu motylek.

Najwygodniejszą pozycje zapewni rower miejski na którym będziesz miał najwygodniejsza pozycję.

Nie ma się co bać mieszczuchów, bo (sorry za szczerość) ale sportowcem raczej nie zostaniesz. 

 

Ale przy takich dolegliwościach to ja nie biorę odpowiedzialności za powyższe :) IMO rower (jeśli nie ma przeciwskazań oczywiście) powinieneś wybrać po konsultacji z jakimś ogarniętym lekarzem, najlepiej sportowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pomierzyłem cross'y Cube, Unibike, KTM, Romet, niestety ale to nie dla mnie i stanęło na ........ https://www.cube.eu/en/products/mtb-hardtail/ltd/cube-ltd-sl-2x-blackline-2016/ i to jest to, czego szukałem, jak dla mnie jest mega, geometria, komfort, przyjemność z prowadzenia. Troszkę to trwało ale warto było szperać, czytać i przymierzać się do rowerów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwygodniejszą pozycje zapewni rower miejski na którym będziesz miał najwygodniejsza pozycję.

Czy taka pozycja to aby dobry wybór przy bólach w okolicy lędźwiowej? Na mieszczuchu cały nacisk idzie na 4 litery, na nadgarstki prawie nic.

Ogarnięty lekarz / fizjoterapeuta by się tu przydał, bo kasę można wydać i w najlepszym wypadku nie jeździć na zakupionym sprzęcie a w najgorszym pogorszyć stan zdrowia.

 

Trochę bez sensu ten mój post. Autor już wybrał inny typ. Ale i tak uważam, że przy takich dolegliwościach konsultacja nieodzowna.

Edytowane przez spejson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taka pozycja to aby dobry wybór przy bólach w okolicy lędźwiowej? Na mieszczuchu cały nacisk idzie na 4 litery, na nadgarstki prawie nic.

Ogarnięty lekarz / fizjoterapeuta by się tu przydał, bo kasę można wydać i w najlepszym wypadku nie jeździć na zakupionym sprzęcie a w najgorszym pogorszyć stan zdrowia.

 

Trochę bez sensu ten mój post. Autor już wybrał inny typ. Ale i tak uważam, że przy takich dolegliwościach konsultacja nieodzowna.

 

Topic napisałem w kwietniu, od marca rozkminiałem temat, czytałem, przymierzałem się, siedziałem i jeździłem wszystkimi wymienionymi, jednak na tym jest mi najlepiej w rozmiarze 23". Będzie dobrze, bo musi być i nie ma innej opcji. Mili moi, wielotorowo doprowadzam się do stanu "prawidłowego", między innymi schudłem z 120 do aktualnie 102 i dalej jadę z tematem.  Rower, sami wiecie że jest to mega zabawka, i uważam że ten mój wybór jest dobry, wniosek w oparciu o oględziny i próbowanie różnych modeli. Tego będę się trzymał :) :)

 

 

ja bym jeszcze specializeda sprawdził na twoim miejscu:)

 

a tu widzę, ze strony kolegi małe heheszki   :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...