Skocz do zawartości

[Korba i suport] Dartmoor Hornet 2016 - dobór korby i suportu


MateuszOk

Rekomendowane odpowiedzi

Maniak też tej korby patrzyłem ale zastanawiam się nadal nie jestem pewny. Jeśli chodzi o cenę korby to tak w granicach rozsądku do 400zł moze być troszke powyżej ale nie przesadzają. A jeśli chodzi o napęd możesz coś innego zaproponować. Ja jestem zielony troche jeszcze w sprawach napędu. To np. kaseta https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/lancuchy-kasety-wolnobiegi/kasety-rowerowe/p,kaseta-alivio-cs-hg51-8-rz-shimano,45884.html nie współpracowałaby z taka korbą?


Czy taka korba byłaby ok? https://www.bikester.pl/truvativ-hussefelt-11-zestaw-do-aucha-mtb-36-zbow-czarny-269980.html Jeśli tak to w takim razie jaki suport do niej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod 8s to warto zastanowić się nad Deore FC-M590, zdemontować dwa blaty i zostawić tylko środkowy. Tyle że wtedy będziesz potrzebował prowadnicę albo zębatkę Narrow Wide żeby łańcuch nie spadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu kupiłbym coś od Shimano, np wspomniane Deore czy dorzucił do SLX, sprzedał blaty i za to kupił zębatkę narrow wide.

 

Składasz dopiero rower? Jakie stopniowanie kasety? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zamiast 1x8 zrób 1x10 lub 1x11.

 

8s ( i właściwie 9s) to archaizm i nie znajdziesz sensownych części. Natomiast jak znajdziesz, to okazuje się że ceny są takie same lub wyższe od 10s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci pisałem już 2 razy co według mnie można zrobić w takiej sytuacji.

 

Poczytaj trochę, nie mówię tego złośliwie ale dlatego że zyskasz troszkę świadomości co tak naprawdę potrzebujesz. Żeby się nie okazało że my Ci coś doradzimy a Ty będziesz zupełnie zawiedziony jak kupisz. Ilość zębów na blacie to sprawa kluczowa, nikt nie wywróży czy Ty potrzebujesz 30 czy 34.

 

Najpierw pomyśl na jaki napęd się decydujesz a potem można konkretnie coś szukać, w tym momencie to możemy Ci właściwie wrzucić wszystkie korby z dowolnego sklepu rowerowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na tą korbę: https://www.bikester.pl/truvativ-hussefelt-11-zestaw-do-aucha-mtb-36-zbow-czarny-269980.html w takim razie teraz jaki suport i napinacze dobrać?


Dobra jednak inaczej mowiłeś mi, że 1x8 będzie trudno znależć jeśli znalazłbym korbę przystosowaną do np. te 3x8 było by git a te dwie zębatki bym wymontował i kupił poprostu tą zebatkę Narrow Ride już o tak myślę będzie git.


Dobra jednak inaczej mowiłeś mi, że 1x8 będzie trudno znależć jeśli znalazłbym korbę przystosowaną do np. te 3x8 było by git a te dwie zębatki bym wymontował i kupił poprostu tą zebatkę Narrow Ride już o tak myślę będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole sam wybrać wszystko pod siebie niż kupować cały rower i żeby coś mi nie pasowało i trzeba od razu zmieniać. Tylko mi zależy na tym aby mieć napęd na 8 ponieważ jest do tego manetka której nie ma na 9,10 czy 12 rzędów.

Oglądałem i popatrzyłem w artykułach opinie itd. i myślę że udało mi się wybrać cały układ napędowy:

Korba: Truativ Hussefelt

Przerzutka tylna: 8rz. Shimano Acera RD-M360

Zębatka Narrow Wide: Trail narrow-wide Dartmoor

Kaseta: 8rz. Sram PG-830

Łańcuch: Sram PC850

Suport: Truativ Hotwizer XR

 

Manetka: Shimano Altus SL-M310

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz robić napęd 8s bo wybrałeś drugą najniższą manetkę w hierarchii Shimano? Mówiłem Ci że w 8s już nic nie znajdziesz, a Ty idziesz w zaparte. Dla 10s o ile pamiętam masz za niecałe 100 zł manetkę SLX, za 165 zł masz manetkę XT.

 

Czy ta zębatka będzie pasowała też nie jestem przekonany. Raz że nie wiesz jaki jest rozstaw śrub a dwa że może mieć inny kształt.

 

Wybierając Shimano masz pewność że wszystko będzie działało prawidłowo, będziesz miał milion stron z poradnikami co i jak, czy coś pasuje czy nie.

 

Strasznie kombinujesz, nie pisz że się nie znasz bo wystarczy wklepać w google "grupy Shimano" i poświęcić 5 minut na przeczytanie. Kupujesz korbę za 300-400 zł a manetkę i przerzutkę które montuje się w bułkowozach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...