Skocz do zawartości

[Renowacja, identyfikacja, problem z częściami] Rowerek dla synka.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Odnawiam własnie rowerek dla synka. Niestety na ramie nie ma oznaczeń. Jedynie na hamulcu oraz piastach są romet/ romet predom. Czy orientuje sie ktoś cóż to może być? Producent, model?

07fe113e5499.jpg

 

Niestety mam również problem z częściami. Po pierwsze pedały- chciałem je wymienić, ale są na śrubie 10mm. Niestety nie mogę nigdzie takich znaleźć. Czy posiada może ktoś takie, lub wie gdzie kupić? Jeśli nie zostaje rozwiercanie korb do większego rozmiaru lub toczenie nowych osi pedałów.

f16cad7e3604.jpg

 

Sprawa druga- chwyty na kierownice o średnicy 15mm. Też nigdzie nie widzę.

 

Bardzo proszę o pomoc.

Pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romet to państwowe przedsiębiorstwo produkujące rowery i motorowery na rynek krajowy za PRL-u; zakład przetrwał do dziś ale produkty sprowadzają z chin pod własną marką; do dziś mam ich Jubilata i Zenitha :) Części o których mówisz możesz szukać z szeroko rozumianego rynku wtórnego- portale internetowe typu alledrogo itp. słowem skąd się da bo produkcja już dawno zaprzestana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny rowerek i widać że ktoś uskuteczniał na nim wrapping zanim to się stało modne :D.

Chwyty kierownicy można załatwić owijką do kier szosowych. 

Co do pedałów nie wiem czy w bmxach takich gwintów by nie znalazł.

Co do identyfikacji to chyba będzie Romet Pawik. 

Edytowane przez AkadaemiaStolarstwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem allegro, olx i nie tylko i jedyne co znalazłem to szprychy 125mm. Co do chwytów i pedałów jest lipa. Zamiast chwytów będzie owijka jak w szosie a pedały odnowie obecne. Za bardzo nie mam wyjścia. Kombinowałem z rozwierceniem korb i nagwintowaniem na 1/2 lub z dorobieniem nowych osi do starych pedałów (średni stan obecnych) ale przy takiej małej robocie nikt się nie chce tego podjąć. Tak wiec będzie gruntowne czyszczenie, nowe podkładki, nakrętki, kupa smaru i myślę że trochę powinny wytrzymać.

 

A co do stanu sprzed to wbrew pozorom nie był zły. Do wymiany poszły szprychy, opony + dętki, nowe siodło i owijki, łańcuch. Miały być też pedały ale wyszło jak wyszło. Tak naprawdę najdroższym elementem odnowy jest malowanie. Jednak dzięki temu wszystkiemu rowerek otrzyma drugą młodość, a i Młody zobaczy że można coś odnowić a nie kupować sklepówke i mieć z tego satysfakcje.

 

Dzięki za identyfikacje.

Edytowane przez JPK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szczerze mówiąc o Decathlonie nie pomyślałem, ale obstawiam że to 1/2 cala. Nigdzie takich nie ma a mają 10, a nawet nie całe mm. Mam dobry sklep metalowy. Zobaczę czy mają śruby 10tki ze płaskim łbem i niepełnym gwintem do tego prawym i lewym ;-). A jak nie to dokupię tylko nowe nakrętki, podkładki już mam i tyle. Gumy już dziś wyszorowałem ale jedna do poprawki i małego wyprostowania tulei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dziękuje raz jeszcze. Nie ważyłem- postaram się nie zapomnieć i napisać. Szkoda błotników- to znaczy że nie założyłem? Być może za jakiś czas to zrobię. Tylko nie wiem czy te co były są oryginalne- widziałem na Moto Bazarze taki rowerek i miał zaokrąglone stalowe a nie łamane na 4 aluminiowe. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Co do malowania, oryginału itd. Fakt mało nie zapłaciłem, ale wydaje mi sie że bardzo dobrze zostało to wykonane. Jednak co do dobierania wykonania staram sie robić w któryś z wariantów

-zostawiam oryginalne powłoki lakiernicze, jedynie dokładnie czyszczę i ewentualnie pokrywam klarem- powstaje rost ;-)

-piaskowanie i malowanie w dowolne kolory. Mogą być takie jak w oryginale, ale mogą też być na prlowskim i nie tylko sprzęcie nowoczesne kolory.

Wszystko zależy od pomysłu ;-).

 

ed1ce06188c2.jpg

 

2b0a91de4aff.jpg

 

f2d22b7417d3.jpg

 

df3e92813b3e.jpg

 

28bbfe831c55.jpg

 

fa34121947c6.jpg

 

Dziękuje jeszcze raz za miłe słowo. Ogromna satysfakcja z wykonanej pracy.

Czas na nowy pomysł ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowerek z tą ramą występował pod wieloma nazwami, tak naprawdę dokładna identyfikacja jest nie możliwa. Na główce lub na tylnej piaście powinna być wybita data produkcji. 

 

Ja składając taki rowerek kupiłem kilka strupów, zostało mi trochę części, jeżeli czegoś potrzebujesz to daj nać, poszukam. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad błotnikami cały czas sie zastanawiam. Pewnie najpierw zrobić coś z tych co mam, jednak najładniejsze byłyby takie:

http://chlopcyrometowcy.pl/hosting/imageup/21894_2.jpg

 

Poszukam dokładnie numeru- może coś wypatrze a i pewnie odezwę sie za jakiś czas w sprawie błotników ;-)

 

Owijka jest, ale czy na całą kierownice. Do przemyślenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...