Skocz do zawartości

[cross/fitness] nowy napęd


NoiseWizard

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od jakiegoś czasu planuję wymianę napędu w moim crossie na ramie Accent Shannon. Na razie jeżdżę na napędzie Alfine 11, jednak niedługo chciałbym zbudować rower na tym napędzie do spokojniejszej jazdy. Jeżdżę raczej dla rekreacji, nie ścigam się w zawodach, lecz lubię szybko pokonywać dystanse i zdobywać lokalne wzniesienia. Zależy mi na niezawodnym napędzie, który poradziłby sobie w różnych warunkach pogodowych. Jeżdżę głównie po typowo wiejskich drogach, lubię zjechać w teren i jeździć tam, gdzie da radę na crossie ze sztywnym widelcem. Mieszkam na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowkiej i tam jeżdżę na rowerze, jednak w przyszłości chciałbym na nim pojeździć w górach. Szukając odpowiedniego dla siebie napędu, nie znając się na tym bardzo, złożyłem taki oto zestaw:

 

1. Mechanizm korbowy Deore FC-M610 48-36-26

 

2. Przerzutka przednia FD-M610

 

3. Przerzutka tylna XT RD-M786 - w nieco niższej cenie jest M781, warto dopłacić parę złotych do Shadow RD+? 

 

4. Manetki Deore XT SL-M780 

 

5. Kaseta CS-HG500 - tutaj mam największy dylemat. Chciałbym w miarę równo stopniowaną kasetę, aby wykorzystać w miarę równo 3 blaty na korbie i wybrałem zakres 12-28 (zastanawiam się również nad 12-25), jednak mam obawy, czy nie będzie zbyt ciężko nawet na blacie 26T? Dotychczas na podjazdach wystarczał mi zakres Alfine 11, brakowało mi jedynie równego stopniowania biegów. 

 

6. Łańcuch KMC X10.93 - od razu kupiłbym 3 łańcuchy i jeździłbym w tym systemie, czy ten model będzie dobrym wyborem?

 

Proszę o wasze opinie na temat takiego napędu, czy może warto coś zmienić, lub nie warto w coś inwestować. Jestem otwarty na propozycje i będę wdzięczny za pomoc. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korba ok ale do niej przednia przerzutka nie FD-M610 tylko FD-T610 (ta jest pod stopniowanie 48/36/26).

Jeśli zakładasz kasetę 11-28 lub 11-25 to tylna przerzutka nie shadow tylko klasyczny dwuzawias , jeśli ma być XT to RD-T780.

Manetki XT i łańcuch X10.93 to dobry wybór.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Korba ok ale do niej przednia przerzutka nie FD-M610 tylko FD-T610 (ta jest pod stopniowanie 48/36/26). Jeśli zakładasz kasetę 11-28 lub 11-25 to tylna przerzutka nie shadow tylko klasyczny dwuzawias , jeśli ma być XT to RD-T780. Manetki XT i łańcuch X10.93 to dobry wybór.  

 

O, nawet nie zwróciłem uwagi na tą wersję przerzutki. Muszę tylko przekalkulować, jaki zakres powinien mi wystarczyć, czy ta strona może być pomocna? 

A czy warto dopłacić do korby FC-T611?

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wcześniej nie zwróciłem uwagi na model korby który podałeś tylko stopniowanie . FC-M610 nie występuje w 48/36/26 bo to korba MTB (42/32/24) , z trekingowym stopniowaniem jest właśnie FC-T611 , ewentualnie można czasem taniej trafić pozagrupowe FC-T551 (ten sam poziom co Deore).
 

 

a właśnie widzę, że można kupić trekkingowe stopniowanie tej korby: https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/rowerowe-mechanizmy-korbowe/mtb-dh-fr/p,mechanizm-korbowy-deore-fc-m610-czarny-shimano,173948.html?gclid=Cj0KEQjww7zHBRCToPSj_c_WjZIBEiQAj8il5BLQgN7PcXXxmhSmeQ9xXX7E4fj3JTwFV0ZbjlAbH68aAp4G8P8HAQ

 

FC-T611 z tego co czytam różni się od niej chyba anodowaną powierzchnią i hyperdrive? ale nie mam pojęcia co to daje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zmieniłem wcześniejszego posta bo znalazłem w specyfikacjach shiamno M610 48/36/26. Wg tych danych różnica jest jeszcze w wadze (przy tym samym stopniowaniu) : M610 1052g a T611 1189g
 

 

dzięki za linka, chyba zdecyduję się na M610. Może osłona dodaje trochę gram do T611

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manetki T8000 poza drobnymi zmianami stylistycznymi monitorków (korpusy są chyba nawet takie same) niczym się nie różnią od T780 tak więc wybierz ładniejsze , co do tylnej przerzutki lepszym rozwiązaniem będzie dwuzawiasowa T780 jeśli masz w planie ciaśniejszą kasetę (T8000 to shadow i najlepiej sobie nie radzi z kasetami niższymi niż 28T).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...