Skocz do zawartości

[2500-3000 zł] Unibike Viper Disc czy Giant Roam 1?


el_grey

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

na wstępie chciałem się przywitać. Mam 30 lat i ostatnio złapałem rowerowego bakcyla. Aktualnie jeżdżę na wynalazku pod nazwą Shimano Bros - przynajmniej takie są naklejki na ramie. ;-) Rower dostałem sporo lat temu. Jest to typowy dla lat 00-05 model roweru "górskiego" z tylnym amortyzatorem. Swego czasu wszystkie dzieciaki na osiedlach jeździły takimi wynalazkami ;-)

 

Po takim wstępie widzicie więc, że nowy rower byłby bardzo wskazany. Mając na uwadze trasy jakimi zwykle jeżdżę zdecydowałem się na rower crossowy. Dla kronikarskiej dokładności napomknę tylko, że mam 181 cm wzrostu, waga: około 75 kg. Po wstępnej selekcji na placu boju zostali mi dwaj faworyci:

1. Unibike Viper Disc

2. Giant Roam 1

 

I tutaj pojawia się moje pytanie co lepsze, co wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś u Gianta i rzeczywiście, szeroka kierownica i to że nie jest prosta od razu rzuca się w oczy. Ale za to przeprojektowana w tym roku rama naprawdę robi wrażenie.Za to Viper ma regulowany mostek, ale wizualnie rowery Unibike'a zdają się bardziej masywne. Kwestia gustu i własnych upodobań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedzi.

 

Niestety mieszkając na prowincji do najbliższego sklepu z Giantami mam aż 30 km - w pobliskich sklepach same Krossy. Jeśli więc jakościowo oba modele stoją na tym samym poziomie, to pewnie zdecyduję się na Unibike'a, którego może sprowadzić sklep blisko mojego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Po wstępnej selekcji na placu boju zostali mi dwaj faworyci:

1. Unibike Viper Disc

2. Giant Roam 1

 

I tutaj pojawia się moje pytanie co lepsze, co wybrać?

Mam dokładnie ten sam dylemat  :) Wstępnie skłaniam się do Unibike bo jednak trochę lepiej wyposażony ale za Giantem przemawia duuużo ładniejsza rama. Chociaż Viper w realu nie wygląda tak źle. Pewnie po świętach trzeba się wreszcie zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny dylemat z tym ze ja rozważałem akurat MTB, Unibike Fusion lub Evo vs Giant Revel. I tak samo ramy Gianta ładniejsze tyle że Unibike lepszy osprzęt. Unibike wygląda jakoś tak staroświecko, malowania też jakieś bez polotu. Mimo wszystko chyba jednak zostanę przy Unibike (chyba że wybiorę całkiem inna markę bo nadal się waham co kupić zwłaszcza że z dostępnością problem). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...