Skocz do zawartości

[Hamulec] BR-M486 - odpowietrzanie


orscik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przeszukalem forum sle nie znalazlem niczego pomocnego, na stronie producenta też lipa. Mam hamulce hydrauliczne br-m486. Nie wiem jak sie zabrac za ich odpowietrzanie ponieważ w manetce nie ma otworu na wężyk - trzeba zdjąć pokrywę zbiorniczka oleju.nie wiem jak to ugryźć.Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobike. Rozumiem ze

1. Odkręcam pokrywkę

2. Na szczęke wpinam strzykawke z wężykiem na zaworek odpowietrzający.

3.Odkręcam śrubkę na 1/2 obrotu.

4.Wtłaczam olej jednoczesnie wyciagając jego nadmiar ze zbiorniczka.

5.Jak skończą pokazywac sie pęcherzyki w zbiorniczku wyrownawczym to zakręcam zaworek w szczęce.

6.Dolewam troche oleju do zbiorniczka i zakręcam pokrywę.

 

Całe odpowietrzanie mam robic na wcisniętej klamce hamulca? Czy o czymś zapomnialem. Bede wdzieczny za kazdą podpowiedz ale najlepiej jakby ktos dał link z youtube do filmiku z instruktarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie wciskasz klamki.

 

po pkt 5 dobrze jest jeszcze postukać w przewody, wtedy wylecą ostatnie bąbelki jeżeli gdzieś zostały.

 

Ja na koniec robię jeszcze tak:

 

Zakręcony odpowietrznik, wciskasz klamkę i na ułamek sekundy odkręcasz odpowietrznik i tak 2-3 razy. Wtedy masz 100% pewności że wszystko jest dokładnie odpowietrzone. Pamiętaj tylko żeby kontrolować stan w zbiorniczku.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest w instrukcji Shimano, podejrzewam że ma to na celu usunięcie pęcherzyków które mogą być gdzieś w zacisku. Ogólnie ja robię zgodnie z instrukcją Shimano i hamulce działają idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam klamki ze zbiorniczkiem BR-765 i robię tak:

1. Ustawiam klamkę poziomo. Posiadając stojak serwisowy ustawiam cały rower żeby nie odkręcać klamek.

2. Odkręcam zacisk od ramy i spuszczam pionowo w dół.

3. Odkręcam dekielek i wyciągam klocki oraz rozpycham tłoczki.

4. Strzykawkę z płynem podpinam do odpowietrznika i luzuję go.

5. Przetłaczam płyn przez zacisk do zbiorniczka, zazwyczaj kilka razy aż przestaną wypływać bąbelki.

6. Jak już mamy odpowietrzony układ to poziom płynu ustawiamy 2-3mm poniżej górnej krawędzi zbiorniczka co uchroni nas przed rozlaniem i czyszczeniem kierownicy po włożeniu membrany.

 

Jeżeli układ jest mocno zapowietrzony, to najlepszym wyjściem jest na początku odessać cały płyn z układu przez zacisk a następnie napełnić cały układ z powrotem od zacisku. Ważne aby przewód był pionowo podczas napełniania bo nie ma wtedy szans że zostanie gdzieś powietrze. I jeszcze jedna rada olej powinno się przelewać nie gwałtownie ponieważ podczas gwałtownego wtłaczanie potrafi się spienić i robią się bąbelki.

Edytowane przez tobike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Shimano_Tool_Bleeding_Kit_For_Disc_Brake

 

Ten wihajster na dole jest bardzo pomocny. Otwiera sie dekielek i zaciska ów przyrząd na zbiorniczku. Następnie w zależności od modeli podłączamy wężyk lub wkręcamy standardowy zbiornik shimano i odpowietrzamy jak nowożytne konstrukcje.

 

Opłaca sie to mieć jak ktoś robi choć jeden hebel w tygodniu. Jak nie to zwyczajnie i cierpliwie postępować z radami wcześniej wspomnianymi.

 

Pamiętajcie że jeżeli chcecie zyskać max właściwości, po nabraniu oleju/dotu do strzykawki, powinniśmy wydusić powietrze z płynu. Normalnie ciągniemy za tłok, zatykając wylot ale nie za mocno bo zassie z pod uszczelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odpowietrzeniu tylny hamulec działa słabiej niż przedni. Klamka zapada sie troche niżej niż klamka przedniego hamulca tak jak to mialo miejsce przed odpowietrzeniem.klamka tylnego hamulca po podpompowaniu (2-3 razy) staje się twardsza.Po odczekaniu chwili klamka mięknie. Dodam ,że wkręciłem trzpień przy klamce hamulca i klamka nie wchodzi tak nisko.

Jakieś propozycje ,uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To że przetoczyłeś 3 razy o niczym nie świadczy. Jeżeli klamka twardnieje po pod pompowaniu to jest powietrze w układzie. Przez zalaniem oleju, należy go w strzykawce odpowietrzyć, wydusić z niego tyle rozpuszczonego powietrza ile się da. Późnej zabrać się za przetaczanie. Możliwe ze klamka gdzieś jest wadliwa już bo to dość stary hebel i mimo iż nie cieknie, łapie lewe powietrze skądś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...