Skocz do zawartości

[rama] Cube Aim SL - problem z przewodem hamulcowym


kregiel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dzisiaj przyszła do mnie rama:

cube_aim_29_vbreki_rama_1.jpg

 

Na początku zdenerwował mnie fakt że miała być inna wersja kolorystyczna i brak piwotów. Stwierdziłem że piwoty wykręcę i zostawię ramę.

Podczas montażu roweru pojawił się problem z prowadzeniem przewodu hamulcowego. Pod główną ramą są tylko dwa zaczepy na przewód i do tego nie mają możliwości użycia paska zaciskowego. Zaczep jest na tyle duży że przewód z niego wypada. Patrząc na filmik na YT zobaczyłem że jest tak jakby dodatkowa przelotka do przewodu.

Tutaj pojawia się pytanie czy ktoś z was wie gdzie coś takiego można dostać lub poleciłby jakieś sensowne rozwiązanie?

 

Znalezisko na YT:

Rama.png

 

 

Zdjęcia ramy:

2017_04_10_22_11_54.jpg

 

2017_04_10_22_12_04.jpg

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

 

Edytowane przez kregiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przewodu hamulcowego są dwie przelotki pod górną rurą. Kupując zamów jednocześnie zatrzaski na tylne górne rurki do przytrzymania przewodów. Dodatkowo przewód hamulcowy biegnący pod górną rurą podczas jazdy uderza o nią. W kartonie nowego roweru jest dodatkowy plastikowy uchwyt do przyklejenia w tym miejscu. Popatrz na zdjęcia na stronie CUBE nowych rowerów - tam wszystko widać. Ramy są sprzedawane bez tych elementów.  Po zastosowaniu tych wszystkich elementów o których piszę wszystko fajnie się trzyma i nic nie stuka - uderzenia przewodu o ramę. Wszystko jest perfekcyjnie zaprojektowane.  Poszukaj tych drobiazgów w jednym sklepie internetowym i kup raz . I zapomnij o sprawie. Do czasu zakupu tych elementów można użyć taśmę izolacyjną i jeździć. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszły przelotki i była rundka testowa.

Pojawił się nowy problem.

Przez brak mocowania przewodu na środku ramy przy wybojach przewód obija się o ramę.

Wiem że przy linkach da się zamontować takie kółeczka.

Czy jest coś podobnego do przewodu hamulcowego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o tym w uwagach powyżej - patrz na zdjęcia na firmowej stronie Cube z prezentacjami konkretnych modeli.  Taką przelotkę można kupić w tym samym sklepie , który wskazał LukaszNN. Jest na tej samej stronie z częściami do linek itd. Koszt 4szt to 38zł. Tu potrzeba tylko jednej. Ale reszta też się może przydać.Te gumowe kółka są zakładane na stalowe linki , a nie na przewód hamulcowy. Masz załączone zdjęcie.  Pozdr.

post-155197-0-13601200-1492606720_thumb.jpg

Edytowane przez bazzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Cube przewód hamulcowy biegnący pod ramą jest mocowany tylko w dwóch miejscach.

Nie wiem z jakiego rozwiązania skorzystał producent ale ja skorzystałem z takiego:

 

1446813314_87.jpg

 

Niestety tak jak opisałem wcześniej zostaje problem z brakiem mocowania przewodu na środku ramy.

 

Nie ukrywam że średnio podoba mi się opcja wydania 38zł by zamocować jedną przelotkę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...