Skocz do zawartości

[suport] problem z odkręceniem


Kiddes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z suportem, otóż.. z lewej strony na nakrętce mam gwint, tzn.. jest jak włożyć klucz i odkręcić, a  z drugiej.. tego miejsca na klucz już nie ma, jest zepsute, nie ma ząbków, da się to jakoś odkręcić? Suport do wyrzucenia będzie, ale gwintu w ramie nie chciałbym popsuć.

 

Na screenie jest pokazane o co dokładnie mi chodzi.

 

Pozdrawiam,

post-203481-0-92314100-1491778962_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężka sprawa...jak to się stało, że te "ząbki" się wydarły do tego stopnia, że nie da się tam klucza włożyć? 

Kiedyś dawno miałem taki problem, kupiłem najtańszy klucz do suportu jaki był. Poszedłem do pierwszego lepszego osiedlowego spawacza, która za browarka mi przy przyspawał ten klucz do suportu. W taki wspaniały sposób odkręciłem suport. Może śmieszne, ale się udało. 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jak kolega mówi nawet dużą nakrętkę przyspawać po prostu, ale jak rama jest aluminiowa to popsujesz materiał mufy.

Można jeśli "ząbki" nie są zdarte na amen przykręcić klucz do miski wkręcając śrubę z dużą podkładką w oś suportu.

Trzeci sposób to ponacinanie miski piłką do metalu od środka, ale uważnie, żeby nie popsuć gwintu w mufie i obić przecinakiem aż pęknie, a potem wydłubać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak bym np wziął szlifierkę kątową, na kołnierzu zrobił 2 nacięcia z góry i z dołu, następnie potężnym francuzem za to złapał .... nie ma mowy ze sie oprze. Problem polega by zeszlifować kołnierz nie uszkadzając ramy.

 

Albo, postarać sie naprawić zepsute zęby, by klucz wszedł. Następnie przykręcić go do osi spurtu, wziąć klucz z absurdalnie długą dźwignią np 2 metry, i albo sie odkręci, albo złamie albo rama się złamie :D To zawsze pomaga na zakiszone suporty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo jaki to suport? Jeśli nie Shimano, jest opcja odkręcić lewą miskę, a suport stuknąć w ośkę z prawej i wypada swobodnie. Pozostaje prawa miska, ale jest pole manewru, nie przeszkadza oś, można coś pokombinować, nawet ostrożnie coś dospawać. Jeśli to plastikowy Kinex, to już łatwiej będzie, delikatnie da się wydłubać miskę używając niewielkiego śrubokrętu jak przecinaka, nacinając ją wcześniej brzeszczotem w kilku miejscach. Pourywane zęby sugerują miski alu bądź nawet tworzywo sztuczne.

Jeśli to Shimano, albo miska stalowa, to dałbym dużą nakrętkę, złapaną spawem punktowo w kilku miejscach i spróbował już wtedy kluczem z odpowiednią dźwignią. I czasem nie odkręcać natychmiast po przyspawaniu, bo aluminium na gorąco robi się mięciutkie i suport owszem wyjdzie, ale razem z gwintem mufy.

Aha, prawa nakrętka w suporcie BSA odkręca się w prawo, żeby nie było wątpliwości :)

 

Opcja rozpaczliwa: dokupić drugi taki sam suport, włożyć od lewej strony i dokręcić lewą nową miską. Powinno pasować :) Z Shimano tak się raczej nie da, bo tańsze suporty zasadniczo nie mają prawej miski, gwint jest po prosu na korpusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz zbaraniałem, bo w pierwszym poście piszesz, że z lewej jest dobrze, a teraz, że z lewej na gładko?

 

Shimano z lewej mają plastikowe miski, wyższe modele mogą mieć alu, tak czy siak łatwe do zepsucia, przy nieumiejętnym obchodzeniu się. Bez przyspawania jakiegoś wihajstra do prawej strony będzie bardzo trudno wykręcić stalowy zardzewiały suport z aluminiowej ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...