Skocz do zawartości

[FOX 32 tlumik fit rl] Wymiana oleju w tlumiku fit rl


bloszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wiem ze jest manual na stronie foxa odnosnie rozebrania tlumika fit.

 

Czy ktos wymienial sam olej w tym tlumku bez rozbierania go na czesci pierwsze?

Tlumik dziala ale chyba wypadaloby juz zmienic w nim olej.

 

Dolny serwis olejowy robie we wlasnym zakresie. Ale tlumika fit jeszcze nie rozkladalem. Czy diabel nie straszny jak go maluja :) ??

 

Jak macie jakies doswiadczenia lub porady to bede wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wymienić olej nie musisz rozkładać całego tłumika, wystarczy wylać olej górą i zalać górą przy pomocy strzykawki i adaptera, trzeba jedynie pamiętać żeby sporo razy go przepompować naciskając przy tym blader żeby wypchnąć wszystkie bąbelki. Podstawowy problem to adapter do odpowietrzenia który wkręcasz w tłumik, można zamiast tego spróbować wkręcić strzykawkę o odpowiedniej średnicy w gwint ale to musiałbyś poszukać czy w ogóle znajdziesz taką co wejdzie i się uszczelni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz.

Z tego co widzialem adapter gwintowany potrzebny jest do tlumika ctd.

 

http://service.foxracingshox.com/consumers/Content/Service/QuickTech/32FITFullServiceProc.htm

 

Tu jest pokazane ze potrzebna strzykawka z "gumka".

Kurcze tylko pompowanie tym gumowym pecherzem mnie przeraza zeby nic nie uszkodzic/zafaudzic.

Rozumiem ze tlumik fit mozna zalac motorexem 10W ktorego leje w dolne lagi?

Ostatnio robilem serwis znajomemu o/b i nie bylo tyle zachodu, a tu troche galoty mi faluja.

 

Moj tlumik dziala na razie ok. Ale zdaloby sie raz w sezonie wymienic olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, jakoś mi się ubzdurało że masz ctd :).

uszkodzić raczej ciężko, nie ma co się bać.

Lepiej jest kupić lepszy olej o wysokim wskaźniku lepkości bo zwykły motorex szybko się przepracuje, dobry będzie np. Silkolene RSF 10W.

Oczywiście motorex moze być ale musisz liczyć się z mocniejszą reakcją przy zmianie temperatury oraz z tym że tłumik szybciej się zapowietrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...