Skocz do zawartości

[rower] Trek procaliber 9.6 vs Superfly 6


Hentro

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam pytanie do Was zastanawiam się nad zakupem, czy warto dopłacać do ramy karbonowej kosztem osprzętu, jestem osobą która się nie ściga nie zależy jej na odchudzaniu roweru, natomiast jeżdżę rekreacyjnie roczny przebieg około 5-6 tys km, czy faktycznie jest spora różnica w komforcie jazdy na rowerze z ramą karbonową? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zwolennikiem karbonu, ewntualnie dobrze cieniowanych stalówek. I dla siebie wybrał bym Procalibra, natychmiast wymieniając z tego 9.6 klocowate koła na coś przyzwoitego w okolicy 1500g. Ale skoro jeździsz rekreacyjnie, to Superfly 6 wydaje się także bardzo dobrym wyborem. Oczekiwany komfort spokojnie uzyskasz przechodząc na system tubeless i związane z nim niskie ciśnienie opon, oraz dzięki wymianie sztycy i kierownicy na karbonowe.

W Superfly też od razu wymienił bym koła :002: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, jeszcze nie miałem do czynienia z carbonem ciągnie mnie do niego no ale właśnie czy na moje potrzeby warto dopłacić do tej ramy, czy może właśnie tą kwotę wyłożyć na lepsze koła i przejść na sztywną oś z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...