Skocz do zawartości

[Triban 520] Pytanie


marcin_szosa

Rekomendowane odpowiedzi

aaaa ja powiem tak - kup rower na Shimano Clarisach - ja kupiłem - jestem zadowolony, w MTB mam wyższe serie. Wszystko w moim Treku działa bardzo dobrze.

Zajeździj Clarisy na amen - pokaż samemu sobie, że będziesz jeździł tym rowerem.

Załóż 105tki / Tiagrę / Ultegrę.

 

Wybierz przed zakupem natomiast wygodną ramę i rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzyj Krossa vento 4.0

 

Pełna Tiagra, korba kompakt, ładna rama, widelec full karbon.  Co ciekawe suport bsa, nie wciskany. miejsce na opony nawet 28.

Rower o standardowych rozmiarach mostka, sztycy. 

 

Z tym rometem, to aby nie było  z dostępnością jak tribany. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że wg producenta ten (https://www.kross.pl/pl/road/vento-4-0) Kross to Tiagra 4600 (starsza wersja niż 4700?)...czy źle myślę?

 

Myślałem nad tym http://amaro.sklep.pl/rowery/1210-scultura-300.html - bo mam tu duży rabat ale ta Meridka z kolei ma Tiagra D albo SS...i nie wiem czy to nowa wersja czy stara czy jeszcze inna tej Tiagry.

 

Nie jest łatwo kupować będąc laikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu znalazłem  recenzje vento 4.0 z 2017 na youtube. Ten model ma nową tiagrę.

 

 

Nie zgadzam się tylko z jednym, brak sztycy karbonowej jako wada.

Sztyca karbonowa lubi się zapadać i zapewne wielu klientów wróciło by z porysowaną sztycą. Początkujący rowerzyści musza się zapoznać z ustawieniami i dopiero potem zdecydować się na kupno takiej sztycy, a nie będzie to problemem przy standardowym rozmiarze.

 

Cena może nie jest super atrakcyjna, ale rowerek poskładany z głową i przyjazny dla rowerzysty i w mojej opini z ładną ramą.

 

P.s.

 

Nie jest moim celem reklamowanie kanału tego youtubera, ale to była najlepsza znaleziona recenzja vento 4.0 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie triban 500 ciałem troszkę podniesc kierownice

Zakupiłem podkładkę o wysokości 10 mm 8d149420b08dff184e88b0b2c578b3d7.jpg

Wygląda to tak jednak po jej dodaniu w mostku śruba która łączy kierownice z widelkami jest za krótka czy wystarczy dać dłuższą śrubę czy raczej tak nie może być

90aefa8287be2e92267289b495f17409.jpg

Pytam bo nie donosił nigdy kierownicy nie było potrzeby (nie chciał bym wyjść na jakiegoś głupi. .. dlatego pytam)

 

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak jednak po jej dodaniu w mostku śruba która łączy kierownice z widelkami jest za krótka czy wystarczy dać dłuższą śrubę czy raczej tak nie może być

 

Tak w żadnym wypadku być nie może. Rura sterowa jest za krótka by dokładać podkładki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

 

ja kupilem tribana 520 fb na nowym osprzecie w Belgii. chyba jest to wersja 2017 bo ma zewnetrzne lozyska suportu, kola na maszynowych, korbe sora https://goo.gl/photo...5Uw2rD2ZdBKjud9

 

Mam dokładnie ten model ze zdjęcia od kilku dni. Niestety ilość nieprawdziwych informacji uzyskiwanych z Decathlonu jest zadziwiająca, np. Pan z serwisu powiedział że w tym modelu nie da rady zamontować błotników innych niż na sztyce pod-siodłową - na twoich zdjęciach widać jednak że się da - możesz napisać jaki konkretnie model błotników, bagażnika kupiłeś/zamontowałeś?

Druga rzecz to rozmiarówka opon - jedni piszą że max 28, inni 32, jeszcze inni że założyli 40 i komu tu wierzyć ?

Mi osobiście najbardziej pasowałyby 35 takie jak m.in w Krossie Pulso ale czy wejdą? A w ogóle, bo nigdy nie robiłem takiej operacji - czy zmiana opon z 28 na 35 wymaga zmiany dętek?? (bo zmiany obręczy to rozumiem że nie)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blotniki i bagaznik kupilem w decathlonie razem z rowerem. Jak sie kupowalo akcesoria z rowerem to za darmo je montowali.

W polskim sklepie nie moge ich odszukac ale byl to model

https://nl.decathlon.be/spatbord-bluemels-hybride-f-id_8356334.html

 

Mnie twierdzili tez ze sie nie da ale potem byl inny koles w sklepie co twierdzil ze bagaznika i blotnikow jednoczesnie sie nie da ale finalnie jak widac wszystko pieknie pasuje.

 

W sumie zadowolony jestem ale jakis cudow to nie ma. Mize w sierpniu jakies dluzsze trasy uda sie zrobic to napisze wiecej : aktualnie moge powoedziec ze siodelko to nie na moja dupe i wymienilem sobie mostek i kierownice na turystyczne. Biorac pod uwage ile wymienilem i wydalem to pewnie bym mogl isc do sklepu i jakiegos w miare dobrego trekkinga kupic co by sie jezdzilo rownie lekko.

 

Z ciekawostek - ide po rower a tam kapec w tylnim kole, robieram kolo, szukam dziury a tu sie okazuje ze dętka walnieta od strony wewnetrzej, nie naprawialem, zanioslem do decathlona, naprawili, ale gemeralnie lipa, mama nadzieje ze to nie bedzie sie powtarzalo

 

O oponach sie nie wypowiem bo nie zmienialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,ponad dwa lata temu kupiłem w decathlonie kolarkę Btwin Ultra 700, za około 4000 koła ,i powiem szczerze, że jestem miło zaskoczony ,za nim kupiłem szukałem w różnych sklepach i forach pomocy żeby ktoś doradził albo polecił

jakiś rowerek .Ostatecznie było trochę przypadku,bo mój kolega kupił w decathlonie też Btwina za 3000 koła i był bardzo zadowolony.Muszę też napisać że między czasie był zlot Spezializera ,blisko mojej mieściny, na którym byłem. Można było wypożyczyć różne rowerki tej firmy, do wypróbowania i skorzystałem z tego.To były mega wypasione rowery za kilkadziesiąt tysi. Powiem tak gdy wsiadłem na niego to szczęka mi opadła ,był wygodny i praca przerzutek mnie zafascynowała i to było pierwsze odczucie.Po przejechaniu 60 km.wróciłem do stanu normalności ,okazało się że to tylko rower sam nie pojedzie swoje trzeba pedałować.Mam kolegę który ma taki rower w przedziale między 30 a 40 tysięcy jest bardzo zadowolony ,lecz uważam że jeśli ktoś jezdzi do 150 km tygodniowo to wystarczy mu taki rower jaki mam ja .Jeśli ktoś już naprawdę napina wiele kilometrów, startuje w jakiś wyścigach  i spędza wiele czasu na rowerze wtedy jest dla mnie zrozumiałe że chce się mieć takie cudo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już przesada w drugą stronę nieco :D

Jeżeli ktoś robi 150km tygodniowo to moim zdaniem śmiało może kupić Tribana 100, no ewentualnie 500tkę. Raczej nikt go nie będzie chciał ukraść (zwłaszcza setki), podstawy akurat sobie spróbuje, pojeździ miesiąc lub miesięcy kilka i wtedy z pewnością poczuje czy chce jeździć więcej czy niekoniecznie. Jeżeli niekoniecznie - pieniądze jego, zostają w kieszeni. Jeżeli poczuje to coś i nagle tygodniowo zacznie robić 500km - wtedy powinien myśleć o poważniejszych szosach.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam zgadzam :)

 

Mam na myśli tylko to, że jeżeli kogoś nie stać na Ultrę to spokojnie może śmiało kupować tańsze, zwłaszcza jeżeli nie wyrabia naprawdę tysięcy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...