Skocz do zawartości

[Triban 520] Pytanie


marcin_szosa

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

hejka, zdecydowałem się jednak poczekać na tego Tribana. Podobno ma być na stanie pod koniec maja. Biorąc pod uwagę pogodę zdecydowałem, że wytrzymam. W międzyczasie rozważałem zakup dużo lepszej maszyny ale stwierdziłem że na początek nie ma co szarżować z kasą - jak mi się szosa spodoba to za 2 sezony kupię coś naprawdę ekstra. W każdym razie dam znać jak będę miał Tribana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam generalnie wrażenie, że decathlonowi nie zależy na sprzedaży tych rowerów, zastanawiam się nad tribanem 540 jako pierwszą szosówką (więc średnio wiem kiedy taki rower jest niedopasowany, a co po prostu "ma tak być") w decathlonie w Krakowie przejechałem się 540tką w rozmiarze L i wydaje mi się że jechało się świetnie (stojąc okrakiem nad górną rurą ramy został mi może jakiś symboliczny 1cm do krocza), ale z rozmiarówki i mojego wzrostu (173cm) wynikałoby że lepiej pasować na mnie będzie rama w rozmiarze M... której nigdzie nie ma :) (ok, jest w Opolu i Wrocławiu - trochę daleko biorąc pod uwagę że mieszkam w Rzeszowie...) na internecie nie znalazłem żadnych rozmiarów tych ram, więc zostaje zamawianie w ciemno i liczenie że kiedy rower się pojawi wszystko będzie ok z rozmiarem i nagle nie zmieni się specyfikacja osprzętu...

 

jak sobie z tym marcin_szosa poradziłeś? zamawiałeś w ciemno?

 

ps. mi osobiście vento 3.0 nie podoba się kolorystycznie - zbyt krzykliwy ten żółty, gdyby nie to to wybór byłby prosty :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Icetruck

 

No właśnie nie poradziłem sobie...nic nie zamawiałem, po prostu czekam aż dowiozą. Mają być pod koniec maja - 540 pewnie też.

 

Swoją drogą trzeba pogratulować firmie B-twin, ile milionów stracili za swoją opieszałość stracili to panowie z zarządu mogą się tylko domyślać.

 

Gorzej jak zastanie nas czerwiec a tribanów dalej nie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie fakt, że dostępność rometa huragan 3 jest zerowa, to wybór nie byłby już taki prosty ;)

http://www.romet.pl/Rower,HURAGAN_3,10,713,714,14575,2017.html

Nie napalałbym się tak na Rometa, sztywność w rejonie suportu pozostawia wiele do życzenia, dodatkowo obijanie się pancerzy w ramie mamy w cenie, bo są po prostu włożone (nie ma żadnych portów, ani linerów w środku).

W moim Huraganie 2 koła też pozostawiały wiele do życzenia, wiem że nie jest to model do wygrywania wyścigów, ale jeżeli koła co 300-400km trzeba centrować pod osobą 55kg, to nie wróży najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Swoją drogą trzeba pogratulować firmie B-twin, ile milionów stracili za swoją opieszałość stracili to panowie z zarządu mogą się tylko domyślać.

 

Gorzej jak zastanie nas czerwiec a tribanów dalej nie będzie...

Może mają ten sam problem co z rockriderami - pękają?

Taniej ich tym przypadku wyjdzie wstrzymać dystrybucję niż potem wymieniać i pozwolić żeby poszła fama, że pękają...

 

Ja tylko gdybam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcieliście krosa vento 3,0 na żywo to macie to zdjęcie sprzed dwóch lat jak tylko go kupiłem teraz tak czysto nie wygląda.

A dla osób chcących go kupić proponuję kupić krosa 1,0 pojeździć rok lub dwa i jak wam się spodoba zmienić osprzęt na lepszy.

post-199568-0-95059400-1494235679_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj - jeżeli na sklepie zalega vento 1,0 i nie ma nim zainteresowania sklep jest w stanie zrezygnować nawet częściowo ze swojej marży byleby się go pozbyć.Ja vento 3,0 wycenione na 3200 w maju 2015 r  wyrwałem za 2600.Niestety byłem nieobeznany z szosami i osprzętem ,bo zrobiłbym jak pisałem wcześniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem tribana 520 fb na nowym osprzecie w Belgii. chyba jest to wersja 2017 bo ma zewnetrzne lozyska suportu, kola na maszynowych, korbe sora

https://goo.gl/photos/St5Uw2rD2ZdBKjud9

 

moze to jest jakas przejsciowka. inne rozmiary byly na osprzecie jak starsze wersje.

 

rower kupilem juz prawie miesiac temu ale malo jezdzilem.w weekend napisze moze jakies wrazenia. generalnie nie chodzi jakos duzo lepie od tego. lepiej czyli lżej.

https://goo.gl/photos/WHcNGbDhcGkHShZD8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie czy warto kupować wersję FB (mam okazję taką kupić prawie nową za 1100zł) - chciałbym do niej wpakować jakieś ciut szersze opony tak żeby można nim o las zahaczyć.

Jedyne co mnie w nim irytuje to korba prowheel na kwadrat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się koniec maja a Tribanów jak nie bylo tak nie ma. Pisałem do centrali - oczywiście nikt nic nie wie, czeski film. Jeszcze chwila i moja cierpliwosc się wyczerpie, gdybym teraz mógł dorwać jakiś fajny rower konkurencji w promocji to nawet bym się nie zastanawiał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem wersję FB trochę fartownie. Zadzwoniłem do Decathlonu w Piasecznie pod koniec kwietnia i Pan powiedział, że tych rowerów fizycznie nie ma praktycznie w żadnym sklepie w Warszawie. Okazało się jednak, że ktoś zadzwonił i zamówił dwie sztuki (nie wiem na jakiej zasadzie można tak sobie zamówić). Mnie interesował rozmiar M i właśnie takie dwa rowery zostały zamówione. Powiedziano mi, że jeżeli ta osoba ich nie odbierze to będą dostępne do kupienia. Zadzwoniłem 3 dni później i okazało się, że osoba, która je zamówiła wzięła tylko jedną sztukę. Podbiłem, przymierzyłem i kupiłem. Z tego co pamiętam to dostępność przez internet jest spoko, problemem może być tylko dobranie rozmiaru tak jak to było u mnie. Także nie piszcie tylko dzwońcie i może fartownie coś się trafi. Od razu zapytajcie o to rzekome zamówienie do sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zbliża się koniec maja a Tribanów jak nie bylo tak nie ma. Pisałem do centrali - oczywiście nikt nic nie wie, czeski film. Jeszcze chwila i moja cierpliwosc się wyczerpie, gdybym teraz mógł dorwać jakiś fajny rower konkurencji w promocji to nawet bym się nie zastanawiał...

 

Ja nie czekałem - tak zrobiłem. Sezon rozpocząłem w bodajże marcu z nowiutkim Trekiem 1.1, może na Claris-ach ale Trekiem. I kupionym na wyprzedaży, sporo taniej. Mnie także zwodzili, byłem uparty, dzwoniłem, pisałem, sklepy odwiedziałem. Mimo chęci i planów na Tribana - odpuściłem gdy mówiono "do miesiąca", "do dwóch" oraz : "nie wiadomo".

 

Może mają problemy podobne jak z ramami od MTB? Kto ich wie, jakiś przestój.. Trzeba jeździć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mamy początek czerwca, oczywiście jak Tribanów 520 rozmiar M nie było tak nie ma. Nikt nic nie wie, ani z obsługi ani z centrali. Sezon w pełni a Decathlon chyba chce zrobić idiotów z klientów mając w ofercie rowery, których nie ma. Dla mnie to jest niedopuszczalne ale skoro nie chcą zarabiać to ich problem.

 

W związku z tym rezygnuję z kupna Tribanów a w międzyczasie zmieniłem trochę założenia i chcę kupić coś lepszego niż Sora. 

 

Znalazłem coś takiego - chce jutro podejść i przymierzyć - co o nim myślicie? Warto? Mnie martwi trochę, że są 3 blaty z przodu a nie 2.

 

http://kupszose.pl/produkt/specializedsecteur/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbadałem trochę innych producentów i niestety żaden z nich nie oferuje szosy na tiagrze z nowego katalogu poniżej 4 k...

 

Rzeczywiście Tribany są cenowo nie do pobicia no ale co z tego skoro ich nie ma. 

 

Gdyby udało się wyrwać nową tiagrę na ładnej ramie do 4000 to brałbym bez zastanowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie,,,, kto kupuje rower po cenach katalogowych. Za 2800 masz pierwszego lepszego z brzegu rometa huragana na pełnej Tiagrze 4700. OK, to romet, może rama się nie podobać. Ale skoro piszesz, że jesteś w stanie nawet dać 4 koła to lekko nawet coś znajdziesz na pełnej, bądź pół pełnej 105. 

 

PS: i tak sobie właśnie tego rometa huragana oglądam....hamulce masz nawet 105 do tej tiagry :D Piasty novateki na maszynówkach. I jeszcze zwykłe platformowe pedały dostaniesz w komplecie, które będziesz miał na zapas do roweru po bułki. Wcale się nie nabijam a za 2800 zł to nawet takiego romecika bym sobie kupił jako drugi rower na szosę. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...