Skocz do zawartości

[hamulce Shimano M506 / 447] na co wymienić


wkg

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

 

Kupiłem w zeszłym roku rower Kellys Gate 50 z 2015 http://katalog.bikeworld.pl/2015/web/produkt/rowery/mtb_29er_hardtail/kellys/39643/gate_50 .

Jestem prawie zachwycony : ) Oryginalne siodełko jest niestety zupełnie nie dla mnie ale pytanie mam o hamulce.

Oryginalnie mam Shimano M506 / 447, żywiczne klocki, tarcza 160 (na śruby - jak powiedział serwis, kola Mavic) - przy mojej wadze (95 kg) przód jest za słaby. Odpowietrzony ale za słaby. Wczoraj auto zajechało mi drogę i nie czułem się pewnie. Na szczęście zdążyłem.

Chciałbym wymienić te hamulce (tylko przód) na mocniejsze.

Nie jeżdżę długich górskich zjazdów.

Chciałbym, żeby system mocowania manetki przerzutki przedniej (SHIMANO SLX M676) był kompatybilny z moim hamulcem, mocowanie hamulca tak samo - nie chciałbym wymieniać reszty gratów.

 

Co radzicie - wymiana tarcz i klocków na inne (180 ?), hamulca na XT BR-M785 przy zachowaniu tarcz i klocków, wymiana tarcz, klocków i hamulca ?

Oczywiście wolałbym ekonomicznie wymienić tylko hamulec a tarcze i klocki gdy już się zużyją albo tylko tarcze i klocki ale nie mam pojęcia na co.

 

Ten rower jest bardziej skomplikowany od mojego auta a  oznaczenia części podczas lektury forum powodują mętlik w głowie.

 

Poradźcie proszę : )

 

Witek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/shimano-hamulec-tarczowy-przod-xt-br-m785-srebrny-i6648176063.html

Kupujesz, zakładasz i jeździsz, tyle że pewnie przewód będzie za długi i go w serwisie za drobną opłatą skrócą. Jak zmierzysz i podasz długość przewodu to wyślą Ci już o odpowiedniej długości.

Pozdrower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega napisał, że nie planuje górskich zjazdów więc jak żywiczne zatrzymały w górach moje 76kg+5kg plecaka to założyłem że na większym wypłaszczeniu z 95kg autora tematu powinny sobie poradzić... jak chce się poczuć jeszcze bezpieczniej pomimo przesiadki na slx'y/xt'ki to wiadomo - metaliki i tarcza 180 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli tył i przód. Bo inne klamki będą. A slx nawet na tarczy 160 będą bardzo mocne. Zresztą nie raz było obliczane, że wielkość tarczy nie przekłada się znacząco na siłe hamowania tylko na pojemność cieplną.

 

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Miałem na myśli tył i przód. Bo inne klamki będą. A slx nawet na tarczy 160 będą bardzo mocne. Zresztą nie raz było obliczane, że wielkość tarczy nie przekłada się znacząco na siłe hamowania tylko na pojemność cieplną.

 

Rozumiem. To jednak można zrobić sukcesywnie - najpierw przód, potem tył. Cholera, te nowoczesne hamulce są w cenie zacisków do Passata : /

A czy do moich 447 są w ogóle jakieś dobre klocki metaliczne ?  

Tak myślę - kupić metaliczne klocki, dojechać tarcze a potem przejść na XT i 180mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem tych Siemano oprócz ich ewentualnej słabości jest awaryjność. Zaciski sikają jakby ludzki zwieracz nie trzymał treści pod ciśnieniem. 

Nikomu nie polecę niskich modeli tej firmy gdyż są jakościowo tragiczne.

Chcesz mieć pewniejszy i mocniejszy hebel? Kup sugerowanego slxa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem heble które posiada autor tematu i ani razu mnie nie zawiodły przez dwa lata, obecnie odziedziczył je mój brat i przez rok jazdy jedyne co zrobił to zmienił klocki :P, mam obecnie stare slxy na metalicznych klockach i nowe xt na żywicznych (na zimno żywiczne są mocniejsze) i oba heble są niesamowicie pewne, być może autor tematu ma lekko zatłuszczone tarcze stąd jego problemy :P, różnica między nowymi xt a slx to tylko kwestia użytych materiałów w paru miejscach i co za tym idzie wagi, ogólnie konstrukcyjnie to są to te same hamulce jeden do jednego :P

Edytowane przez WonszRzeczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...