Skocz do zawartości

[carbon czy alu-carbon] Jaki sztywny widelec do Furious'a?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Ponieważ wielkimi krokami zbliża się dzień w którym będzie można kupić ramę Accenta Furious'a,stanąłem przed dylematem jaki widelec kupić? Czy warto dopłacać do 100% carbon ? Jak jest z wytrzymałością łączenia w przypadku alu-carbon?Jeszcze jest sprawa sztywnej osi.Skoro widelec karbonowy ma tłumić drgania,to czy  taka oś nie zniweluje  tego efektu? W sumie specyfikacja podaje tylko wersję alu-carbon,ale podejrzewam że dostępne będą modele alu,alu-carbon i carbon,tak jak w przypadku CX-ONE PRO DISC Tak swoją drogą,to ciekawe czy widelce będą się różniły w tych modelach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno do Furiousa mają być nowe widelce. W geo zaznaczyli ze ma mieć 410 mm co jak dla mnie jest głupota bo po prostu nie ma takich widelcow. Największe firmy używają standardu cx czyli 395mm....np 3t exploro :)

Nie wiem skąd taka polityka. W swoim cx tez maja coś dziwnego...405mm. Pożyjemy to zobaczymy. Ja osobiście wstrzymuje się z zakupem z powodu właśnie tej długości widelca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wymiary dla widelca: 420-420 mm. Swoją drogą, przygotowaliśmy widelce dedykowane ramie Furious, będą dostępne solo oraz w setach.

 

 

 

Się zastanawiam czy nie lepiej włożyć chińskiego karbonu do 29era, bo accent pewnie rzuci niezłą cenę za dedykowany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie 420? Otworz sobie geo Furiousa i jest tam 410. Widelca z 29er nie ma co wkładać bo kompletnie zepsuje to geo. Jak juz to widelec cx 395mm...zmienia się tyle i aż tyle ze kat natarcia widelca zwiększa się o jeden stopień.

29er mają około 480mm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

bo accent pewnie rzuci niezłą cenę za dedykowany

 

Ja bym tam wolał Accenta, niz Chinola, a i nie ma sie co tam stresowac cenami, wystarczy popatrzec na forki Ritcheya czy Eastona... i wtedy Accent jest tani :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja tam mam chinola w 29erze i nie stresuje się że przepłaciłem :D

Ja tam waże +90kg, wole kupic coś co nie będzie mnie zastanawiało czy sie nie złamie. A nawet jak sie złamie to z kim o tym rozmawiac w sprawach reklamacji itp, jesli oczywiscie rpzezyje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zapewne dzięki wyższemu widelcowi i przy okazji szerszemu będzie można zmieścić bez problemu oponę o szerokości ponad 40c.A jak jest z wytrzymałością łączenia alu-carbon?I czy jest sens sztywnej osi w widelcu karbonowym?

Jak na razie nic nie wiadomo jaka opona wejdzie :( accent jakoś olewa temat. Jedyne co wiem to ze do cx wejdzie 40 ...i chyba większe mi nie potrzebne. W sumie kola juz mam z oponami 33c. Sztywna os zawsze ma sens i przewagę nad zwykła ośką
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest test na Youtube,gdzie koleś ma założoną oponę 38 i wygląda że jest jeszcze sporo miejsca.Natomiast w CX One Pro Disc mieści się opona 42.Informacja od Velo.Jak dla mnie to opona 38-40,ale chciałbym, żeby zostało trochę miejsca na błotnik.Wiem że sztywna oś to dobra sprawa,tylko zastanawia mnie,czy sztywniejsze koło nie będzie przekazywało większych drgań na widelec niż ze zwykłą ośką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyhyhy ten koleś to Halejak...Wygrał miękinie na giga :) Nie przejmuj się tak tym karbonem. Ja mam pełny chiński karbon w peaku...90kg wagi i działa. Karbon ma w większości jednego wroga...Człowieka który go za mocno ściska...A to sztyce skręci jak szalony a to zacisk ściśnie jak kowal itd itp Wiadomo że jak przywalisz w drzewo to pewnie trzeba będzie wymienić ale tak to luz...Jeszcze na szosie, grawelu gdzie nie ma takich przeciążeń.

 

Dziękuję i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

To co zrobili to DZIADOSTWO...dlatego dam zarobić chińczykowi.

W geo ciągle pisali że wideł ma mieć 410mm a sami zrobili widelec który ma "zaledwie" 400.

Brak sztywnej osi w moich oczach dyskwalifikuje ten widelec....za niższą cene będe miał pełen carbon z osią 15

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy koledzy mogą podesłać linka do tego chińczyka widelca?  Chętnie lukne na ofertę ponieważ chciałbym zmienić widelec w moim cx one na karbonowy i może znajdę coś porównywalnego niż accentowy alu-karbon. Byle tylko był biały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...