Skocz do zawartości

[przerzutka tylna] Dobór podzespołów napędowych


Grisvld

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Potrzebuje pomocy. Składam swój wymarzony rower, dużo jeżdżę po lasach itp., ale również i w mieście. Moim założeniem jest jednostka z 27 przełozeniami 3x9. Głównym i największym mankamentem jest tylna przerzutka bo to od jej doboru będzie zależał cały układ. Do wyboru mam Shimano M3000 z systemem shadow (przydało by się w lesie i na zjazdach by uchronić ramę i przerzutke przed uszkodzeniami, ale nie jest niezbędne że względu na 3 rzędowa korbę z przodu) lub na sram x9. Z tego co wiem sram w systemie 1:1 jest lepszy, precyzyjniejszy i mniej zawodny, ale przecież każdy producent i każdy system ma wady i zalety. Zatem proszę was o pomoc w dokonaniu wyboru (jest to naprawdę ważne bo koła, suport i stery są na łożyskach maszynowych i nie wymagają smarowania czy czyszczenia więc to też od tego zależy praca i awaryjność roweru). Ewentualnie możecie podsyłać własne propozycje tylnej przerzutki 9rz. W granicach 100-150zł. Z góry dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam mocno mniej więcej -
- x9 to okolice slx/xt
- x7 to deore/slx
- x5 to alivio/deore
- x4 to acera? 
Miałem okazję porównać altusa m370 i srama x4 - tylko na stojaku ale jako takie dawało to pojęcie. Srama regulowało się łatwiej, nad altusem trzeba było trochę się pomęczyć. Do tego x4 miał mocniejszą sprężynę, co skutkowało tym że o wiele szybciej napinał łańcuch. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Shimano shadow do system utwardzający, a przy shadow + naciąg jest tak mocny, że bardzo trudno poruszyć wózek ręcznie, a do serwisowania jest specjalna dźwignia

Wiesz Shimano shadow(cień) do system który zmniejsza ryzyko uszkodzenia przerzutki oraz utwardza ją, a przy shadow + naciąg jest tak mocny, że bardzo trudno poruszyć wózek ręcznie, a do serwisowania jest specjalna dźwignia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...