Skocz do zawartości

[Bike maraton] Miękinia 08.04.2017


szkudi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, startuje ktoś z forumowiczów z okolicy Ostrowa Wielkopolskiego w Bike maratonie w Miękini koło Wrocławia w sobotę 08.04.2017. Pytam, bo poszukuję transportu. Jeśli ktoś ma wolne miejsce to proszę o kontakt w poście lub na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jechać, jeżeli startowałeś w zeszłym sezonie i masz wywalczony wysoki sektor. Jak odpuścisz Miękinię, to w następnej edycji w tym cyklu startujesz z ostatniego sektora. Jeżeli rok temu nie startowałeś w BM to i tak startujesz z końca.

Generalnie maraton płaski bez żadnych trudności, czyli non-stop naparzanie ile wlezie przez las i po polach. Na mega trochę singielków w lesie, które może i byłyby fajne, gdyby nie to, że przy 2000 osób na trasie będzie się tam korkowało. Rok temu jechałem mega, w tym jadę mini, tylko żeby nie stracić sektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miałby być mój pierwszy start w maratonie więc sektor i tak ostatni. Przeraża mnie trochę liczba startujących. Czy przy 2000 osób da się jechać?

Jak wygląda tam organizacja, jest gdzie zostawić auto w pobliżu?

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na youtubie znajdziesz kilka filmów z Miękini z zeszłego roku, to możesz zobaczyć jak wygląda sytuacja na trasie. 

Jeśli chodzi o zostawienie auta, to jest parę miejsc wyznaczonych do parkowania. Ale i tak warto przyjechać trochę wcześniej żeby mieć pewność, że spokojnie znajdzie się miejsce.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy przy 2000 osób da się jechać?

Da się, ale możesz sobie darować rozgrzewkę przed startem, bo start będzie spokojny. Po kilku kilometrach powinieneś mieć możliwość jechać z grubsza swoim tempem. Po rozjeździe mini robi się już całkiem sensownie.

Generalnie, skoro to Twój pierwszy start, to podejdź do tego na luzie. Ciesz się jazdą. Obserwuj konkurentów i w miarę upływu kilometrów spokojnie zajmuj swoje miejsce w stawce. Bez napinania się i tak awansujesz do właściwego dla siebie sektora a w kolejnych zawodach będziesz mógł już pojechać całkowicie według swoich sił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Miękini to jest walka nerwów i mocy na początku, kiedy jest szeroko. Sektory 1 i 2 jadą normalnie, ale cała reszta się korkuje. Im niższy sektor tym gorzej.

Jazda z ostatniego sektora to naprawdę ostatnia rzecz, o jakiej można marzyć, jeśli już koniecznie musisz to ustawiaj się w pierwszej linii.

Trasa na MINI płaska całkiem, MEGA/GIGA ma trochę zmarszczek na singlach w rejonie Starej Cegielni.

Ogólnie dobra trasa na początek sezonu, przepalenie nogi (tak, na początku przez Miękinię prędkość dochodzi do 50kmh), technicznie czy widokowo nic fajnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...