Skocz do zawartości

[Rower] Następca Rockrider 580 27,5" B'twin jaki ?


voodoo21

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem decathlon postąpił uczciwie.

Zaproponował wymianę lub zwrot gotówki, pierwsza propozycja nie jest możliwa więc, pozostaje ci zwrot gotówki lub zawarcie nowej umowy z decathlonem, wymiana na podobny produkt.

Od samego początku mowa jest o zakupie roweru z wyprzedaży.

Kupując produkt z wyprzedaży podejmuje się ryzyko, że w przypadku zwrotu gotówki, za taką kwotę w sezonie rowerowym nie kupi się roweru z takim wyposażeniem. Gdybyś kupił ten rower z środku sezonu rowerowego, a zwrot gotówki dostałbyś w styczniu, to w takiej sytuacji byłbyś podwójnie usatysfakcjonowany, bo za takie same pieniądze kupiłbyś w styczniu lepiej wyposażony rower.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny zakupu roweru przed sezonem. To  przecież rower czy inna rzecz generuje koszty magazynowania,Więc czym dłużej się nie sprzeda tym ta suma rośnie .To nie tylko że tylko nam się opłaca kupić. Firma ma tez  swój interes robią promocje . Zwolnić miejsce na inne rzeczy itp nie dokładać do magazynowania.

 

 

Wymiana na podobny produkt.Jednak nie może być słabszy.

 

 

Całego zamieszania by nie było ,gdyby po prostu chcieli go naprawić. Przecież od początku do tego dążyłem.A zwrotu gotówki od początku nie chciałem tylko sprawny sprzęt.Nigdy też nie dostałem odpowiedzi czemu nie  została przeprowadzona naprawa przecież mniejsze środki  finansowe wymagała niż wymiana na nowy.Wymianę sami zaproponowali ze względu na krótki czas od zakupu. A nie ze względu np braku części zamiennych do jej przeprowadzenia.Wymiana   dokonana nie została,ze względu że nie mieli dostępnego tego modelu taki prosto do wysyłki w kartonie,Mimo że zaoferowali wymianę na ten sam model(czyli nikt nie sprawdził zapasów magazynowych?).A przed wysłaniem roweru upewniłem się co do wymiany czy na ten sam model plus zaznaczyłem że w razie problemów z wymianą  może wrócić do  naprawy  byle wrócił sprawny.Na niezgodności inaczej odbywa się reklamacja i wszelkie decyzje konsultuje się na bieżąco  z klientem.Jak coś  nie pasuję można zawsze żądać powrotu sprzętu w takim stanie jak się wysłało.Gdyż się jest nadal jego właścicielem. Rower jak już trafił do nich to ślad się po nim urwał.Nie mogli ustalić gdzie jest. A następnie ze został zutylizowany .I nie mają co odesłać.Jakiegoś potwierdzenia jak się ta utylizacja się odbywała.Czy na pewno rama została zniszczono przecież jej nic nie było jak 3/4 częścią. A co do braku całego roweru.To akurat przecież rowery Decathlon gdzieś składa.Przecież sami dają swoje ramy gripy  i jakieś mniejsze elementy.Reszta elementów jest znanych firm,których produkty nie znikły Shimano Deore czy Rockshox.Nie są tylko stosowane w akurat jedynym modelu .I na pewno gdzieś po serwisach mają zachomikowane części a nawet parę zapasowych ram.

 

 

Dodatkowo np Sony z komórkami robi tak.Proponuje  wymianę na ten sam model lub wyższy nigdy niższy.Jak klient jednak chce ten sam model a go nie mają. A np posiadają części  do jego złożenia.Zlecają serwisowi na zbudowanie odbudowanie pojedynczej sztuki  refurbished. Fakt że to może dłużej potrwać jednak i na taką opcję wyraziłem zgodę więc dlaczego zutylizowali rower ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według kolegi  jedyną marką za którą warto wydać więcej niż 3 tyś. jest  Lapierre.

Tylko nie wiem czy w tym malowania i w  odpowiednim rozmiarze jeszcze znajdę gdzieś.

 

http://www.lapierre-bikes.co.uk/gamme/2015/mtb/cross-country/prorace-227-229

 

Bardzo zbliżony  malowaniem ramy ,wyglądem jak i parametrami do RR580.

 

Tylko  nie wiem   jednak  czy nie lepiej Cube kupić .Tu z dostępnością i rozmiarem nie ma problemu.No i  lepszej klasy osprzęt ma .

 

https://www.sportpoint.pl/pl/mtb-29/26546-cube-ltd-pro-2x-29er-blackline-2017-812000.html?gclid=CjwKEAjwlKLHBRDztKr6wMnRthMSJAALcT-sIm1voBm_dKL6QYdyS2NjPrqxD03SdU73gXNa9Gw9-RoCsbPw_wcB


A co jest odpowiednikiem Shimano Deodore SlX czy tam XT w Sramie? I jak się pomyka na  tej konkurencji Shimano?Warto  zmienić z Shimano?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie dogadać się na jakoś dopłatę do :

https://www.decathlon.pl/rower-mtb-rockrider-900-275-id_8366620.html

 

A czym ryzykowałem niby? Przecież produkt sprzedawany  był  nowy .Nie żadna opcja produkt testowy,powystawowy.Więc i miał pełną gwarancję nie jakaś ograniczoną.

A że był  w promocji   to wynikało tylko przez zakup przed sezonem.Nie można dzielić  klientów  z lepszymi prawami przez to że kupili rower w sezonie. Niż po nim przed nim .

Chcesz kupić taniej kupujesz rower przed po sezonie. Chcesz płacić więcej kupujesz ten sam rower w sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie napisalbym o calej sytuacji na ich profilu na FB.

Maila napisalbym ze w takim razie kierujesz sprawe do Rzecznika Praw Konsumenta. - nie mieli prawa niszczyc roweru. - a tym bardziej widac po mailach ze cos krecili.

Jezeli wymiana na inny rower - to (tez to napisalbym) przynajmniej w tej samej klasie powinni zaoferowac a nie nizszy model (wstyd i zenada w ich wykonaniu) - nie zaleznie od ceny czy to ze kupiony po obnizce - nowy to nowy a nie jakis powystawowy/uzywany/testowy.

Plus dodalbym ze zrobie im czarny PR w internecie i wsrod znajomych ;)

Juz w firmie kiedys tak zrobilismy ze Skoda Polska - chcieli za wymiane silnika 30tys. pomimo ze wada byla konstrukcyjna(1.8TSI) -> napisalismy do nich o czarnym PR w internecie i wsrod znajomych itp itd i zeszli z ceny z 30tys na 10tys ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jakich mailach? Ja póki co widzę tylko kilka zdań niby przeklejonych, nie ma całej konwersacji, więc na jakiej podstawie stwierdzasz że kręcili? Poza tym niby dlaczego nie mieli prawa zniszczyć roweru? Reklamację przecież uznali.

Do tego dalej nie wiadomo na czym polegała wada, tylko że mechanizm korbowy był uszkodzony, a w reszcie tematu jest klepanie co mogli a czego nie mogli i, za przeproszeniem, bzdety o telefonach.

Jeśli autor tak samo chaotycznie im to opisywał to się nie dziwię że wyszło jak wyszło, zwłaszcza jak powiedział że rower od początku był źle złożony i śrubki są zniszczone. Zresztą jakiś czas temu był tutaj na forum bardzo dobry temat o gwarancji, reklamacji itp. Polecam znaleźć i przeczytać zamiast gdybać co mogli a czego nie mogli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info :) W końcu ktoś  nie jest za Decathlonem  :) .

 

 

Jak ten mój zakupiony rower był najwyższy z kategorii 500 .I po cenie jednostkowej tej przy odjęciu  rabatu jest tylko 200 zł droższy od najtańszego  z serii 900. Może chociaż taką wymianę zaproponować? Ewentualnie mogę te 200 zł w różnicach cen jednostkowych dopłacić.Chociaż przeważnie jest tak,że jak nie ma tego sprzętu to proponują najtańszy z serii wyższej  na korzyść kupującego. A nie wpychają  słabszy sprzęt.

 

 

Może RR900?Różnica w cenie 200 zł.Jak na gorszy chętnie zniżkę proponowali ,to czemu nie na ten?  Wszystko teraz zrobione na Sramie mają.. A ja  polubiłem Shmiano moje .Jak razy  x3 Shimano  przód się sprawuję wiem :) .Jednak nie wiem czy warto zamienić to na x1 Sram. I blokada amora na kierownicy Vs  rączka.

https://www.decathlon.pl/rower-mtb-rockrider-900-275-id_8366620.html

 

Co myślicie o jego  parametrach? Tylko nie wiem czy zamiana Shimano na Srama to dobry wybór. Tak samo jak Rockshoxa na Manitou.

 

Najchętniej to i tak chciałbym powrotu mojego RR580 jeśli już nie na mojej ramie to odbudowany  na nowej z innym nr seryjnym.Niech to i dłużej potrwa.A z zapasów części zamiennych po serwisach ,magazynach zmontują taki co miałem.Na pewno gdzieś jakaś ramę itp trzymają na czas gwarancji.Przecież nawet od ostatniego sprzedanego roweru muszą zapewnić serwis 2 lata na inne części . Oni tylko przecież odpisali ,że nie mają całych złożonych na stanie.A nie że z części nie da się refurbisha jakiegoś skręcić, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jakich mailach? Ja póki co widzę tylko kilka zdań niby przeklejonych, nie ma całej konwersacji, więc na jakiej podstawie stwierdzasz że kręcili? Poza tym niby dlaczego nie mieli prawa zniszczyć roweru? Reklamację przecież uznali.

Do tego dalej nie wiadomo na czym polegała wada, tylko że mechanizm korbowy był uszkodzony, a w reszcie tematu jest klepanie co mogli a czego nie mogli i, za przeproszeniem, bzdety o telefonach.

Jeśli autor tak samo chaotycznie im to opisywał to się nie dziwię że wyszło jak wyszło, zwłaszcza jak powiedział że rower od początku był źle złożony i śrubki są zniszczone. Zresztą jakiś czas temu był tutaj na forum bardzo dobry temat o gwarancji, reklamacji itp. Polecam znaleźć i przeczytać zamiast gdybać co mogli a czego nie mogli.

Też tak to odbieram.

Tym bardziej że już w drugim wierszu:

 

Okazało się,że przy tak krótkim czasie użytkowania zaproponowali  mi wymianę na nowy lub zwrot gotówki.Wybrałem wymianę na nowy skoro sami zaproponowali

 

 

 

 

zwłaszcza jak powiedział że rower od początku był źle złożony i śrubki są zniszczone

 

Tu mi się nasuwa odpowiedź. Uszkodzony gwint ramy suportu ? Jeśli tak, to poszedł na złom.

 

 

Kupiłeś z wyprzedaży więc zaryzykowałeś. Czego nie rozumiesz ?

 

 

 

A czym ryzykowałem niby? Przecież produkt sprzedawany  był  nowy .Nie żadna opcja produkt testowy,powystawowy.Więc i miał pełną gwarancję nie jakaś ograniczoną.

 

 

Właśnie tym. Już liczysz że dopłacasz.

 

Gdyż za ten zwrot gotówki nic sensownego nie kupię a   nawet podobnego

Ewentualnie mogę te 200 zł w różnicach cen jednostkowych dopłacić.

 

 

 

Chociaż przeważnie jest tak,że jak nie ma tego sprzętu to proponują najtańszy z serii wyższej  na korzyść kupującego. A nie wpychają  słabszy sprzęt.

 

To jest polityka firmy, a nie obowiązek.

 

Gdybyś kupił w cenie regularnej, to dostałbyś pieniądze i z firmą byś się pożegnał . Kupiłbyś u konkurencji i tematu by nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak ten mój zakupiony rower był najwyższy z kategorii 500 .I po cenie jednostkowej tej przy odjęciu rabatu jest tylko 200 zł droższy od najtańszego z serii 900. Może chociaż taką wymianę zaproponować? Ewentualnie mogę te 200 zł w różnicach cen jednostkowych dopłacić.Chociaż przeważnie jest tak,że jak nie ma tego sprzętu to proponują najtańszy z serii wyższej na korzyść kupującego. A nie wpychają słabszy sprzęt. Może RR900?Różnica w cenie 200 zł.Jak na gorszy chętnie zniżkę proponowali ,to czemu nie na ten?

Skoro RR580 kupiłeś za 2500 zł to jakim cudem oczekujesz od sklepu że RR900 który kosztuje 3500 zł wyrwiesz za 2700 zł (dopłata 200 zł)???

Jeśli sklep zaproponował zamianę na RR560 w cenie regularnej 3000 zł to spróbuj za dopłatą 500 zł wywalczyć RR900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jednostkowa 3299zł  za RR580 na fakturze minus 800zł rabatu.

Cena jednostkowa  900  jest o 200 zl wyższa od  RR580.

Na model niższy 560  proponowali rabat   teraz to czemu nie na wyższy? Przy wymianie na  nowy .Przecież sprzęt nie może być gorszy a może być min lepszy tzn np najgorszy z kolejnej serii.

 

 

Jeśli już wymiana na sprzęt to nie może mieć gorszych parametrów.I porównuje się sprzętowo. A nie cenowo . Jaki ma sens porównywanie ceny przed sezonem z cena sezonową . Jedynie porównanie jeśli ma być uczciwe to po cenach jednostkowych obu.Wtedy ceny RR580 I 900  są zbliżone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do momentu gdy nie zdecydujesz czy się na coś zgadzasz, chyba że spełnią twoje żądanie, sprzęt jest twój. Zgłaszaj na policję. Z art. 286kk - oszukali cię, żebyś niekorzystnie rozporządził swoim mieniem. Ew. 288kk

 

 

 

 

Więc jednak jest coś  za zniszczenie roweru.Zanim finalnie reklamacja z tytułu NTZU się skończyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś to jeszcze do prokuratury. A teraz jak by to wyglądało: zgłaszasz na policję, policja robi wyjaśnienie, sprawia trafia do prokuratury, prokuratura umarza ze względu na brak znamion czynu zabronionego. Wyjaśnią to tak że rower został zniszczony ze względu na uszkodzenie zagrażające bezpieczeństwu. A może i tak było. Idź jeszcze do sądu. Sąd po usłyszeniu że proponują ci rower który kosztuje więcej niż zapłaciłeś oddali sprawę. Nikt nie będzie się bawił w porównywanie specyfikacji, bo to będzie kłótnia którą można prowadzić bez końca. Zresztą rób jak chcesz, dla mnie twoje zachowanie jest pieniactwem.

Co do tego śmiesznego twierdzenia "z innego forum" - oszustwo trzeba najpierw udowodnić. i jednocześnie powiązać że mieli na celu żebyś niekorzystnie rozporządził swoim mieniem. Powodzenia w udowadnianiu, skoro sami proponują ci dwie opcje na rozwiązanie reklamacji, obie niekorzystne dla nich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://katalog.bikeworld.pl/2015/web/produkt/rowery/mtb_650b_hardtail/lapierre/42720/raid_527_529

 

Ten Lapierre będzie  podobny do RR580 ? Parametry podobne.Jedynie korba  starszy system.

 

 

 

Ewentualnie czy dać sobie spokój z Lapierre i lepiej dołożyć do Grand Canyon-al-6-9 i mieć rower na "dłużej" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...