Skocz do zawartości

[Lampka] Mactronic NOISE XTR 03


thomason89

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Cześć. Czy w Waszych NOISE XTR 03 też źle działa dioda informująca o zużyciu akumulatora? W mojej lampce po włączeniu trybu BOOST kolor zmienia się na zielony i już taki pozostaje. Dzieje się tak nawet po całkowitym naładowaniu akumulatora, kiedy kolor diody powinien być niebieski. Problem jest też w trakcie ładowania lampki. Kolor nie zmienia się samoistnie na zielony. Zmienia się dopiero jak wyjmę i od razu włożę kabel. Pozdrawiam, Michał

 

Zaczęrpnięte z neta: "Kolor niebieski oznacza akumulator naładowany na 100%, poniżej tego stanu zapala się dioda zielona (sygnalizuje ona również, że bateria została naładowana, ale tylko wtedy, gdy lampa podłączona jest do prądu)."

Przeczytaj instrukcję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji jest napisane:

NIEBIESKI - 100%-80% mocy baterii

ZIELONY - 79%-40% mocy baterii

CZERWONY - 39%-0% mocy baterii

 

U mnie nawet jak naładuję akumulator na maksa kolor zmienia się na zielony od razu po włączeniu trybu BOOST. Wymieniłem już raz tę lampkę w sklepie i w nowej jest to samo, więc może jakaś wada fabryczna modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, dioda świeciła się na niebiesko(co prawda już godzinę pośmigałem po ładowaniu) po włączeniu boosta zmieniła się na zielony i tak już została.

Podczas ładowania przełącza się na zielony kolor bez wyjmowania ogniwa.

Podładuję i dam znać jutro jak to wygląda z boostem i kolorem na pełnym aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój xtr doszedł;]

 

Tak jak kolega wyzej zaznaczył swieci szeroko i rozproszonym swiatłem.

Nie testowałem jeszcze w lesie ale w najblizszym czasie na pewno to zrobie gdyz bede miał mozliwosc porównania z Lezyne super drive xl 575lumen bo kolega taką posiada.

Jestem ciekaw jak długo wytrzyma bateria gdy bede czesto uzywał trybu boost i zastanawiam się już nad kupnem dodatkowego aku tylko nie wiem jaki najkorzystniej wybrać zamiennik czy oryginał.

Witaj kolego. aku tylko oryginał jeżeli zależy Ci na pelnej sprawności. Na 100% wytrzymuje 5,5 godziny na aku zamienniku może tyle nie pociągnąć. Za często nie używaj boost bo może szybciej wykończyć xtr 03

Witajcie koledzy. Zakupiłem dwie lampki Noise xtr 03 i wczoraj w nocy testowałem na odcinki 60 km. TO były tylko ulice asfaltowe. Czasem były lampy uliczne na innym odcinku mroczna ciemnośc. Szczególnie gdy jechałem ulicą przez las. A więc jak się dobrze ustawi to oświetla całą szerokość ulicy na odległość jakieś 150m. Doświetla każdą najmniejszą nierówność. Samochody z przeciwka zwalniają bo mają ograniczoną widoczność z powodu oślepienia lampką. Wiem....lampka mało nie kosztuje i zdaje sobie sprawe że nie każdego stać i nikt nie chce kupować w ciemno . Mogę z czysty sumieniem stwierdzić że xtr 03 robi świetną robote. Kosztuje 300zł ale warto.

Witam . Pytanie mam do użytkowników noise xtr 03.....Jakiej barwy macie strumień światła z tej lampki? BO ja zakupiłem dwie... i jedna świeci mocniej barwą śnieżno białą a druga jakby delikatnie słabiej barwą jakby delikatnie z zielonym

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja biel jest najmojsza :D

 

Akku zamienniki mogą być o niebo lepsze niż fabryczne ogniwa, bo można wsadzić np ncr18650b panasonica i mieć pewność, że nic lepszego na rynku nie ma. Mactronic nie wiadomo co wkłada do środka, równie dobrze to mogą być samsungi 2900 czy panasy 3100. Skoro nie ma lepszych ogniw niż wymienione panasy to absolutnie nie należy ich odrzucać.

 

Co do barwy światła: jak Wy chcecie porównywać białość emiterów na odległość? Ilość braw diod jest olbrzymia i dopiero porównując dwie sztuki można mówić która jest cieplejsza, która chłodniejsza albo która ma jaki zafarb.

 

Chwalenie lampy za oślepianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po naładowaniu xtr 03 do pełna dioda pali się na niebiesko.Podczas używania lampki na 100% mocy wciąż pali się na niebiesko przez około 2 godziny. Potem zmienia kolor na zielony przez kolejne około 2 godziny.Potem zapała się na czerwono mija kolejna godzina i  koniec., Na ogromny plus jest fakt że nie maleje moc światła w miare żużycia baterii.Masz rację akumulator zamiennik może działać lepiej od oryginału......ale producent lampki noise xtr 03 dopasowuje akumulator tak żeby wspólgrał optymalnie z tą lampką.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wiem...miałem wczoraj dać znać co i jak ale czasowo było słabo.....a więc po uruchomieniu opcji boost oczywiście na pełnej baterii dioda sygnalizująca zużycie baterii zapala się na zielono.Jest to spowodowane tym iż jest bardzo duże opciążenie baterii.Dlatego opcia boost uruchamia się wyłącznie na 30 sek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po parokrotnej jeździe z lampką muszę przyznać, że sprawuje się znakomicie. Bez problemu jedzie się w zupełnych ciemnościach, we mgle, z prędkością około 32 km/h. Samochody widzą światło z bardzo daleka - poznaję to po tym, że gaszą długie światła. Czas pracy w najwyższym trybie jest dużą zaletą lampki. Po naładowaniu można ze spokojem wybrać się na wielokilometrową jazdę i ma się pewność, że lampka się nie rozładuje. Ja jak dotąd robiłem z lampką dystanse 50-70 km i dioda informująca o zużyciu akumulatora ani razu nie wskoczyła mi nawet na czerwony tryb. 

Z tyłu używam Mactronic WALLE. Też jest ok, ewidentnie jestem widoczny dla samochodów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Za często nie używaj boost bo może szybciej wykończyć xtr 03

 

Bzdura, ta dioda ma znacznie większe możliwości i z pewnością ani ona, ani sterownik nie padną, nawet gdyby świeciły non stop z pełną mocą... Oczywiście podczas jazdy, bo na postoju mogłaby się wtedy przegrzewać.

 

 

Co do barwy światła: jak Wy chcecie porównywać białość emiterów na odległość? Ilość braw diod jest olbrzymia i dopiero porównując dwie sztuki można mówić która jest cieplejsza, która chłodniejsza albo która ma jaki zafarb.

 
Ilość barw nie jest olbrzymia, a ściśle określona dla diod. Noise XTR 03 ma diodę XM-L2 z binem T6, co oznacza po prostu cool white. Jest to bardzo odpowiednia barwa dla takiej lampki.
 
 

ale producent lampki noise xtr 03 dopasowuje akumulator tak żeby wspólgrał optymalnie z tą lampką.

 

Kolejna bzdura... Nic nie dopasowują, to są standardowe ogniwa i na 100% nie dorównują jakością Panasonicom.

 

 

Czy ktoś może potwierdzić jak długo świeci ta lampka na pełnej mocy? Zakładam, że nie kłamią i zastanawia mnie jak osiągnęli te 5,5 godziny... Przy mocy 540lm oznacza, że dioda jest zasilana prądem około 1,4A (dla 2,8A osiąga ponad 1000lm). Przy 1,4A i ogniwie 3500mAh powinna podziałać maksymalnie 3,5h. A nie uwierzę, aby wsadzali tam Panasonic, więc nawet mniej. Najwyraźniej jednak jakieś przekłamanie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mactronic łże do potęgi w wielu aspektach. Bin T6 oznacza, że może to być 3B czy 3C a tego ciepłym światłem się nazwać nie da. O ILE tam naprawdę jest T6, bo generalnie patrząc na światło z XTRa to jest ono prawie tak samo niebieskie jak w padliniastych Noisach.

 

Jak miałem parę lat temu Screamy, Noisy, Snipery i podniosłem zarzut na fejsie Mactronicka że dane na opakowaniach i instrukcjach są kompletnie wyssane z palca to mi wymienili Screama 500 na Noise 500 za free.

 

Jest takie ładne i trafne określenie na kolor barw diod w lampkach Mactronica - trupiosine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może potwierdzić jak długo świeci ta lampka na pełnej mocy? Zakładam, że nie kłamią i zastanawia mnie jak osiągnęli te 5,5 godziny... Przy mocy 540lm oznacza, że dioda jest zasilana prądem około 1,4A (dla 2,8A osiąga ponad 1000lm). Przy 1,4A i ogniwie 3500mAh powinna podziałać maksymalnie 3,5h. A nie uwierzę, aby wsadzali tam Panasonic, więc nawet mniej. Najwyraźniej jednak jakieś przekłamanie jest.

 

Ja przed każdą jazdą ładuję lampkę na maksa, więc nie potrafię dokładnie określić, jaki jest faktyczny czas pracy. Raz nie podładowałem i po 10 minutach kolor diody zmienił się na czerwony, a dzień wcześniej używałem lampki przez 2 godziny 25 minut od pełnego naładowania, cały czas w trybie 540. Czyli po czasie 2:35 poziom naładowania wyniósł 40%, o ile prawdziwe są progi z instrukcji dotyczące koloru diody:

NIEBIESKI - 100%-80% mocy baterii

ZIELONY - 79%-40% mocy baterii

CZERWONY - 39%-0% mocy baterii

Na czerwonej diodzie tamtego dnia jeździłem 1 godzinę 35 minut, ale na mocy 50%, bo jak zobaczyłem czerwoną diodę na początku treningu, przestraszyłem się, że na mocnym trybie bateria mi padnie.

 

Jeśli chodzi o barwę światła, "cool white", czyli chłodny biały to dobre określenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie ładne i trafne określenie na kolor barw diod w lampkach Mactronica - trupiosine.

 

Absolutnie się nie zgodzę. Mam Noiso Pro 300lm i nie jest to światło truposine, ani niebieskie. Jest białe, po prostu. Moim zdaniem temperatura około 4000-4500k. I zdecydowanie jest to najlepsza możliwa temperatura dla takiego światła rowerowego, którego testowałem już sporo.

 

Cool white nie można klasyfikować jako zimna biel, bo to zależy od producenta jakie określenie daje dla światła. Przykładowo dla żarówek ledowych takim określeniem są często oznaczane żarówki o temperaturze 4000k, moim zdaniem również najodpowiedniejszych do mieszkań. Warm white ze swoim 2700k jest zbyt ciepłe i żółte.

Mały błąd popełniłem w obliczeniach. Nie 3,5h, a 2,5h mogłaby świecić lampka na mocy 540lm. A nawet mniej, bo najmocniejsze ogniwa mają rzeczywistą pojemność 3400mAh, a dioda osiąga 540lm przy 1500mA, czyli mogłaby świecić maks 2h 15min, gdyby tam było najlepsze ogniwo, a na pewno nie jest. Więc zakładam, że jednak ma znacznie niższą moc. Jutro napiszę maila do znajomego przedstawiciela Mactronica, zobaczymy jakie będzie jego stanowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam więc do mojego porównania https://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=13282

 

Tak, sine. Odrażające i nieprzyjemne. I nie pisz mi tu, że jest fajne, bo ludzie jak sobie taką barwę w domach wkręcają to po tygodniu mają depresję i myśli samobójcze. Nie od dziś wiadomo, że najlepszą barwą są okolice światła słonecznego, najlepiej wtedy widać nierówności przed nami. A że producenci pakują chłodne barwy... po pierwsze cena emitera, po drugie katalogowo zimniejsza dioda generuje ciut więcej lm z W.

 

Żałuję, że do porównania nie dodałem xenonów z samochodu, bo te są po prostu białe, Mactronicki przy nich nadal dają pięknie na niebiesko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...