Skocz do zawartości

[Lampka] Mactronic NOISE XTR 03


thomason89

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Widze ze pojawił sie nowy model mactronica serii noise.

Miał ktos juz jakies porównanie z modelem 500lm?

Moja obecna noise 500 ma 4lata i padła ale dzisiaj ją rozkręce i zobacze czy nawaliła na dobre..

A więc stoje przed zakupem przedniej lampki do 300zł i jestem ciekawy czy warto tego mactronica kupić.

Jest  w niej jakiś system boost kilkudziesiecio sekundowy dający 750lm;]

Jesli macie jakies linki jak ta lampka swieci z chęcią zobacze.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktokolwiek ją już w łapkach ma, bo beamshotów jeszcze nigdzie nie widziałem. Główna wada poprzedniczek to fatalne odcięcie spilla od spota i trupiosiny kolor światła. Ten XTR może być fajny a może być tak samo beznadziejny jak Noise 02 i reszta rodziny. Za 3 stówy to masz dwa S2/S2+ w genialnej barwie, z wybajerzonymi sterownikami i morzem światła takim, że się trawa na poboczu pali. Jedyna wada to ich latarkowatość. Niektórym nie przeszkadza, inni nie trawią. Ale poza tym jednym aspektem Mactroniki nie mają nawet pół zalety względem światełek od Darka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to jest fatalne odcięcie spilla od spota, ale ja już mam tę lampkę. Soczewka jest zmieniona - jest patent który ujednolica wiązkę światła i robi ją jednolitą i trochę eliptyczną. Wielka zaleta to wymienny akumulator (normalne ogniwo 18650). 540 lm jest prawdziwe i daje rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej animacji doskonale uchwyciłem odcięcie - Noise to ta świecąca najszerzej. Plama przepalona jak smok na środku i delikatne światło dookoła. Na środku więc strata, reszta za mało oświetlona.

 

59006730579531940422.gif

 

 

Piszesz, że xtr nie ma tej przypadłości. Przydałyby się jakieś foteczki, niestety ja XTRa w łapkach nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Mozesz opisac ten tryb boost?

Czy swieci lepszym, mocniejszym światlem w trybie max od noise 500?

Jakies pogladowe zdjecie w miare mozliwości mile widziane:)

 

tryb boost wg informacji na opakowaniu ma 750 lm i działa 30 sek. - ma to sens jak włączasz lampę w totalnej ciemności i potrzebujesz doświetlić lepiej otoczenie zanim oczy przyzwyczają się do mniejszego światła, fotki postaram się dołączyć. W porównaniu do NOISE 500 światło jest zupełnie inne nie ma takiego przepalenia w centralnej części jak na animacji kolegi poniżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

tryb boost wg informacji na opakowaniu ma 750 lm i działa 30 sek. - ma to sens jak włączasz lampę w totalnej ciemności i potrzebujesz doświetlić lepiej otoczenie zanim oczy przyzwyczają się do mniejszego światła, fotki postaram się dołączyć. W porównaniu do NOISE 500 światło jest zupełnie inne nie ma takiego przepalenia w centralnej części jak na animacji kolegi poniżej.
 

 

Czekam z niecierpliwością na fotki w trybie boost również bo mam zamiar tą lampke zakupić na dniach;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czekam z niecierpliwością na fotki w trybie boost również bo mam zamiar tą lampke zakupić na dniach;]

 

 

Podsyłam NOISE XTR ze 100% i z BOOST.

Nie jestem fotografem i nie wiem jak ustawić wszystko żeby zdjęcie oddawało w 100% stan rzeczywisty.

 

Generalnie - różnica na boost jest widoczna.

NOISE 02 świeci mocniej i dalej niż XTR ale bardzo wąsko. Noise XTR nie przepala, i nie zniekształca kolorów, świeci szerzej

post-203349-0-64493000-1491808499_thumb.jpg

post-203349-0-96008700-1491808561_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsyłam NOISE XTR ze 100% i z BOOST.

Nie jestem fotografem i nie wiem jak ustawić wszystko żeby zdjęcie oddawało w 100% stan rzeczywisty.

 

Generalnie - różnica na boost jest widoczna.

NOISE 02 świeci mocniej i dalej niż XTR ale bardzo wąsko. Noise XTR nie przepala, i nie zniekształca kolorów, świeci szerzej

 

Mój xtr doszedł;]

 

Tak jak kolega wyzej zaznaczył swieci szeroko i rozproszonym swiatłem.

Nie testowałem jeszcze w lesie ale w najblizszym czasie na pewno to zrobie gdyz bede miał mozliwosc porównania z Lezyne super drive xl 575lumen bo kolega taką posiada.

Jestem ciekaw jak długo wytrzyma bateria gdy bede czesto uzywał trybu boost i zastanawiam się już nad kupnem dodatkowego aku tylko nie wiem jaki najkorzystniej wybrać zamiennik czy oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazdko to jakie ma, micro czy mini usb?

 

Micro.

Jak wygląda obsługa? Jest tylko jeden przycisk i trzeba się "przeklikać" przez wszystkie tryby, żeby przełączyć ze 100% na 50% czy jakoś lepiej to rozwiązali? W jaki sposób włącza się tryb boost?

Tak jeden przycisk;]

100%-50%-10%-migający.

Aby właczyc tryb boost należy przytrzymać na 3sek  przycisk np na trybie 50% i po 30sekundowym booscie powraca do wczesniejszego 50% mocy

(w kazdym trybie jest tak samo)

Przytrzymanie włacznika przez 3sek gdy lampka jest wyłączona spowoduje jej zablokowaniwe np gdy ja pakujemy do odzieży. 

W celu odblokowania nalezy przytrzymac znowu 3sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie.  :thumbsup: Szkoda, że zazwyczaj w lampkach tak oszczędzają na przyciskach. Widziałem, że Magicshine w najdroższych modelach ma fajny patent - bezprzewodowy pilot na kierownicę obsługujący przednią i tylną lampkę. Niestety nawet tam nie ma przycisków +/-, żeby wygodnie przełączać się pomiędzy trybami, ale przynajmniej jest łatwiejszy dostęp.

 

Mogliby robić piloty na kablu z przyciskami +/- i boost, żeby można było to przypiąć pod kciukiem jak blokadę amortyzatora i szybko zmienić tryb albo mrugnąć długimi.

 

Ale tak w ogóle to ciekawa lampka. Najważniejsze, że świeci szerzej i bardziej równomiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na aliexpress jest za 75 dolców czyli właśnie 300pln jest Fenix BC30. Dwie diody, dwa ogniwa, pilot i boost pod palcem. Moim zdaniem o niebo lepsza propozycja, choć owszem, większa. Większa ale za to dwa emitery i pięć lat gwarancji producenta. Fenixa w PL nie ma sensu kupować, 450 to chyba najtaniej jak widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście bardzo dobra oferta. W nowszej wersji na obudowie są jeszcze przyciski +/- i wyświetlacz OLED, ale trzeba zapłacić 90 PLN więcej. Nawet chwalą się, że nie oślepia przechodniów, ale w to akurat nie wierzę. Co prawda w górnej części soczewki są załamania, ale żeby nie oślepiało to raczej musiałby być długi daszek albo jakieś bardziej skomplikowane rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawily sie pierwsze testy na youtube ale kiepskiej jakości

 

 

Ja osobiscie uwazam ze xtr od scream to niebo a ziemia choc tryb boost faktycznie moglby byc lepszy

Natomiast testowalem xtr z podrobka noise 02 z moon xp 330lumen i swieci punktowo i nie tak szeroko jak xtr wg mnie warto dolozyc 100zl i kupic xtr'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerka najwyrazniej nie ma wystarczających opcji iso i wyszlo jak wyszlo zapewne pojawią sie lepszej jakosci bo naprawde jest na co jak na lampke pod usb do 300zl

Wg mnie lezyne super drive xl 575l jest podobnym swiatlem do xtr'a w tej cenie ale jestem jeszcze przed testem bo pogoda fatalna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

 

Panowie i jak wrażenia po testach? Przydałaby mi się opinia użytkownika przed zakupem
 

 

http://facet.onet.pl/gadzety/mactronic-noise-xtr-03-testujemy-potezna-lampe-rowerowa-z-wroclawia/wzc91d

 

Lampka daje radę w lesie spokojnie;]

Tryb boost jest świetny np gdy jadąc ulica zjeżdżamy w ciemny obszar lub miedzy blokowiska w mieście.

gdy używam często boosta bateria krócej trzyma ale na doświetlanie ten patent jest super.

Jeżdżę trekkingiem wiec nie wiem jak sie nada do zjazdów w terenie ale dla mnie po przesiadce z noise 500 widzę różnicę bo szerzej świeci i nie jest punktowe światło.

Nie robiłem bezpośredniego testu z lezyne super drive xl 575l która jest droższa bo nie było okazji się z kolega spotkać.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć. 

 

Czy w Waszych NOISE XTR 03 też źle działa dioda informująca o zużyciu akumulatora?

 

W mojej lampce po włączeniu trybu BOOST kolor zmienia się na zielony i już taki pozostaje. Dzieje się tak nawet po całkowitym naładowaniu akumulatora, kiedy kolor diody powinien być niebieski.

Problem jest też w trakcie ładowania lampki. Kolor nie zmienia się samoistnie na zielony. Zmienia się dopiero jak wyjmę i od razu włożę kabel.

 

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...