Skocz do zawartości

[Blokada amortyzatora w manetce] Nie działa


MariuszKas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam  posiadam  amortyzator  SR SUNTOUR XCR32 RL-R 29", skok 100 mm, blokada  w manetce  (Giant 2016 

Talon 29ER LTD)

 

Popsuła mi się  ta blokada czy jest zamknięta czy otwarta amortyzator się ugina, rozebrałem miejsce gdzie jest zamocowana linka tam uszkodzę nie widać.  

I tu pytanie  z związku ze rower  ma jeszcze miesiąc  gwarancji warto to reklamować, 

 boje się ze roweru nie będę widział z miesiąc  a i tak  wyjdzie ze to moja wina np. wjechałem w dziurę  na zamkniętej blokadzie  czy coś w tym stylu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Mój uginacz to xcr 29 z blokadą i dźwignią na kierownicy. Po włączeniu blokady manetką amortyzator ugina się ale z duzym oporem. Bardziej tępo i płycej niż odblokowany. W innym rowerze mam xcm i tam po przestawieniu blokady na goleni amortyzator blokowany jest na dębowo. Z tym xcr-em tak ma być ? Rower nowy, wysiagniety z kartonu. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam  posiadam  amortyzator  SR SUNTOUR XCR32 RL-R 29", skok 100 mm, blokada  w manetce  (Giant 2016 

Talon 29ER LTD)

 

Popsuła mi się  ta blokada czy jest zamknięta czy otwarta amortyzator się ugina, rozebrałem miejsce gdzie jest zamocowana linka tam uszkodzę nie widać.  

I tu pytanie  z związku ze rower  ma jeszcze miesiąc  gwarancji warto to reklamować, 

 boje się ze roweru nie będę widział z miesiąc  a i tak  wyjdzie ze to moja wina np. wjechałem w dziurę  na zamkniętej blokadzie  czy coś w tym st

 Reklamacje uznali dziś  odebrałem  rower przyczyna był  pękniety   kartridż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to coś czuję, że mojego Talona też czeka wizyta w serwisie. Mam dokładnie takie same objawy. Po włączeniu blokady mogę nadal uginać amortyzator, chociaż stawia większy opór wtedy. Jak zrobię rundkę na zablokowanym amorze to po powrocie i tak mam ślady uginania się amora na połowie długości goleni. A myślałem że ten typ tak działa po prostu, że pracuję ciężej na blokadzie a nie zupełnie się blokuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij pokrywę z napisem RSLO, naciśnij wystający bolec i wtedy zobacz czy blokada działa czy wciąż jest licho

 

Zdjąłem kapsel od RSLO i po wciśnięciu bolca amortyzator się jednak blokuje. Czyli gdzie szukać problemu? W tym kapslu od RSLO? Obejrzałem ten kapsel od spodu i jest tam taki ścięty element, który ciągnie linka i wtedy on wciska ten bolce. Próbowałem naciągnąć linkę mocniej, jednak po założeniu kapsla z powrotem amortyzator znów się ugina mimo włączonej blokady.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć skoro tu mowa o blokadzie to również sie podepnę. SR Suntour XCR 32 RL Coil (skok 100mm, blokada w manetce)
Blokada skoku w manetce również u mnie nie działa, również z tym bolcem wciśniętym, gdzie szukać przyczyny? Rowerek niestety jest 3 miesiace po gwarancji. Naprawa jest opłacalna? czy lepiej może poszukać czegoś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...