Skocz do zawartości

[Blokada amortyzatora w manetce] Nie działa


MariuszKas

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Witam, posiadam amortyzator SR Suntour Aion LO-R od giant trance 4 2018. 

Ostatnio go rozebralem, przeczyściłem i nasmarowalem. Jednak po zamontowaniu amortyzator nie pracuje. Blokada działa.  Przy napompowaniu do 70 psi (moja waga 73kg ) w ogóle nie pracuje, nie ugina sie. Czy to jakiś problem z kartridżem? Konieczna wymiana czy też są one rozbieralne?pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podepne się do posta.

Mam podobny problem, nie działa mi blokada amortyzatora, ściągnąłem ten plastik z napisałem RSLO i próbuje wcisnąć ten pręt..no właśnie, próbuje, bo go nie idzie wcisnąć. Manetka działa, ostatni raz zablokowałem amor początkiem roku, wtedy wchodził z oporem.

Jak zrobić, aby znów blokada działała?

Nie widzę nalotu rdzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ACTIVIA napisał:

Jeśli nie idzie wcisnąć tzn, że mógł ci się osad zrobic i sie zapiekło, Psiknik z góry WD-40, może pomoże

Psiknalem i dalej nic, nigdy nie było z tym problemu :/

nie mam zamiaru go rozbierać bo się na tym nie znam ani nie mam odpowiednich narzędzi do tego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bogus92 napisał:

Jeśli nie chcesz sam rozbierać i nie potrafisz to proponuję oddać do serwisu. Jeśli nigdy nie był robiony przegląd to może nie być czego zbierać w środku...

Był robiony przegląd we Wrześniu, cały serwis amortyzatora + ogólny

Od października rower stal w mieszkaniu do chwili obecnej, nagle ta blokada przestała działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bogus92 napisał:

To może coś zostało źle złożone i dlatego nie działa. Jeśli nie chcesz sam zaglądać a blokada jest niezbędna to tylko serwis wchodzi w grę.

Po serwisie wszystko chodziło jak igła, w styczniu zablokowałem amortyzator za pomocą manetki i udało się, ale wchodzili z oporem, a teraz to tego prętu nie idzie wcisnąć. Rzadko korzystam z blokady amortyzatora no ale jednak chciałbym go naprawić bez ponoszenia kosztów,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ACTIVIA napisał:

Jeśli ten pręcik nie wchodzi ci gładko do środka to niestety lecz trzeba cie wymiana tłumika. Spróbuj jeszcze stuknąć z góry w ten pręcik młotkiem przez deskę 

Zrobiłem tak jak mówiłeś, pręcik się schował... I nie idzie go wyciągnąć, eh :(

jak uginam amor to wychodzi, ale nie idzie go złapać, a jak mi się raz udało to nie udało się go skręcić.

nie wiem czy ma sens wymiany tłumika, najwyżej zakleje to klejem na gorąco i będzie atrapa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...