Skocz do zawartości

[Pomoc w wyborze] Trans Africa czy Stevens Road Flyer?


Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu roweru. Poprzedni ma 19 lat, kilkanaście tysięcy kilometrów przebiegu i dostałem go na komunię - mimo to jeszcze jest na chodzie.

 

Zamierzam jednak jeździć w sezonie do pracy rowerem - około 10 km w jedną stronę przez miasto. Do tego w weekendy jakieś 30 km wycieczki z dziewczyną. Stwierdziłem, że na takie użytkowanie najrozsądniejszy będzie zakup roweru trekkingowego.

Wstępnie spodobał mi się Kross Trans Africa za 2460 zł, jednak planowałem wydać mniej pieniędzy, szczególnie, że muszę dokupić jeszcze u-locka itd. Dodatkowo wyczytałem tu opinie, że nie jest on warty swojej ceny. Z drugiej strony podoba mi się wizualnie jego rama i jest dość lekki, a osprzęt w razie awarii można wymienić. Biorąc pod uwagę jak dbam o sprzęt i jak długo jeżdżę obecnym rowerem, to chyba Trans Africa i tak bym nie zajechał tak szybko.

Druga opcja w tym momencie to używany Stevens Road Flyer za 1699 zł. Musiałbym do niego dokupić bagażnik i oświetlenie oraz doliczyć koszt przywiezienia go, ale i tak wyszłoby taniej.

 

Który rower Waszym zdaniem jest lepszym wyborem?

Moje wątpliwości to:

- czy ogólnie Trans Africa jest warta tej ceny?

- czy przy wzroście 178 cm rama Stevensa o rozmiarze 52cm - 20,5 cala  nie będzie dla mnie za duża?

- czy Alfine 8 to dobry wybór? Szczególnie dla roweru używanego, kiedy nie wiem kto i jak go użytkował? Czy przy zakupie można jakoś ocenić jej stan techniczny? I czy w ogóle dla tego typu użytkowania te przerzutki są odpowiednie? Teoretycznie są one podobno bardzo trwałe, z drugiej strony najzwyklejsze Shimano w starym rowerze działało mi kupę lat,a było tańsze.

- Stevens to rower bardziej miejski niż trekkingowy, więc pozycja na nim będzie chyba bardziej pochylona? Zastanawia mnie, czy będzie dużo mniej komfortowa niż w typowym trekkingu?

 

Po Stevensa musiałbym dojechać około 100 km i dopiero wtedy będę miał okazję się nim przejechać, stąd te pytania.

 

Z góry dzięki za pomoc!

 

 

 

I jeszcze jedno pytanie.

Rower jest produkowany chyba od 2009 r., a sprzedawca podaje, że to rocznik 2016. Czy to możliwe?

Rowery sprowadza z Niemiec, nie zna ich dokładnej historii, ale wystawia fakturę z numerem ramy.

Edytowane przez kubha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz jeździł tylko w okolicach poznania czy też w rejonach górskich? Jeśli też góry to odpuść sobie piastę wielobiegową, będzie brakować ci biegów. Rowery na nexusie sobie odpuść. No i pozostaje też pytanie czy jeździsz cały rok, hamulce mogą mieć problemy przy minusowych temperaturach. Z tych które podałeś wybierałbym pomiędzy stevensem a radonem, ale jako że to są rowery od handlarzy musiałbyś je najpierw sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę jeździł tylko w okolicach Poznania lub o podobnym ukształtowaniu terenu - na pewno nie po górach.

Nexus rozumiem słaby jakościowo? Czy za mało biegów?

Przy minusowych temperaturach nie zamierzam jeździć, ale nie wiem, czy potrzebuje tarczowe do mojego użytkowania. W moim starym rowerze mam v-brake, które mnie bardzo denerwują ze względu na problemy z wyregulowaniem przy nawet delikatnie krzywym kole. W tarczowych tego na pewno nie ma, poza tym po prostu podobają mi się tarczowe ;) Ale na pewno odpowiednio podwyższają cenę roweru -stąd dylemat.

Co do Radona i Stevensa to właśnie mnie to trochę odpycha, że są to rowery od handlarzy z niewiadomą przyszłością. Stevensa od biedy mógłbym sprawdzić, bo Leszno nie jest tak bardzo daleko, ale Radon odpada - nie dojadę tam.

 

Chyba, że możesz jakiś inny rower zasugerować?

Edytowane przez kubha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...