Skocz do zawartości

[buty szosowe] Dobre, wygodne do 700 zł


Slayer666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W końcu chcę sobie zakupić pierwsze w życiu buty szosowe spd. Obecnie jeżdzę w butach do biegania i zwykłych pedałach (sic!) i mam dosyć że podczas jazdy drętwieje mi stopa. 

 

Chcę kupić od razu dobre i wygodne buty które starczą na dłużej. Chciałbym żeby dobrze przekazywały moc (czyli dobre na zdobywanie KOM'ów :P), były wygodne na dłuższe trasy (400km lub więcej) i dobrze wyglądały (preferuje czarne). Nie wiem czy to ma znaczenie ale dodam że waże 99 kg.

 

Wpadły mi w oko buty SIDI Kaos ale nie wiem czy są dobre. Co o nich sądzicie? Jakie buty byście mi polecili?

 

Z góry dzięki ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I-clicki - spoko, nie mam co prawda wersji carbo, tylko plastikową, ale spoko.

Jest spora swoboda ruchu w przeciwieństwie do Shimano.

Wyglądają delikatnie, ale po dwóch sezonach nie widać żadnego zużycia.

Bloki dosć drogie.

Pedały za to można trafić w dobrej cenie.

 

A propos butów.

Nie kupuje się z początkiem sezonu.

Za 7 stów mogłeś mieć sworksy Speca z UK przy cenie detalicznej w Polsce około 1,5k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem że bloki do tych pedałów Time-I Clic 2 szybko się zużywają, nawet w miesiąc lub szybciej. Nie mam zamiaru tak często kupować bloków bo to bez sensu. Macie ewentualnie jakieś inne propozycje?

 

Co do butów może i się nie kupuje na początku sezonu ale trudno teraz nie mam wyjścia heh. Czy taki amator potrzebuje butów za 1,5 k i czy poczuje różnice? Okazyjnie oczywiście nie zaszkodziłoby kupić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amator z pewnością nie potrzebuje butów za 1,5k, a ponadto niekoniecznie będą wygodne na trasy rzędu 400km, bo wszystkie top buty nakierowane są na wyczyn, z podeszwą o sztywności12. Czekam na dostawę Shimano RC7, jeżeli masz trochę czasu, to napiszę za 1-2 tygodnie jak się w nich jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest o szybkim zużywaniu się, cytuję:

"If you get a month out of the cleats with normal training consider yourself lucky!"

 

http://www.chainreactioncycles.com/pl/en/time-i-clic-2-carbon-road-pedals/rp-prod84807

 

Chyba że źle przetłumaczyłem i "cleats" to nie są bloki...

 

Wiem że w szosowych się nie chodzi, kawałek jednak trzeba przejść na trasie do sklepu czy za potrzebą ;]

 

Buty Shimano RC7 wyglądają ok szkoda że nie ma w kolorze czarnym :P

 

Czyli co zostać przy zestawie SIDI Kaos + Time I-CLIC 2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja to mam pecha. Pedały sklep zamówił ale przyszły w droższej wersji z tytanową ośką. Dopłaciłem 49 zł różnicy po kosztach ale w instrukcji pisze że ograniczenie wagowe do 90 kg więc będę je musiał oddać. Podobno wersji ze stalową ośką już nie produkują. Chyba zakupie w zamian TIME X-Presso 10 Carbon.

 

Buty SIDI kaos też przyszły kurcze numer za małe ;/ Do tego są jakby za wąskie. Święcą się jak lakierki żeby nie powiedzieć jak psu jajca. Nie wiem co robić ;/ Może jakieś buty FIZIK'a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...